Co lubimy w Cantr

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Co lubimy w Cantr

Postby Felixis » Wed Apr 01, 2015 3:42 pm

Witajcie. Są dwa tematy do marudzenia i tylko jeden do chwalenia, ale jest on typowo o postaciach. Jako, że nie ma na polskim forum miejsca, gdzie można komentować co lubimy w grze, co nam się podobało i tak dalej, a co niekoniecznie było śmieszne (więc do tematu ze śmiesznymi też nie pasuje), tworzę oto ten temat. Może nowi znajdą w ten sposób wskazówki co do tego co jest mile widziane przez innych. Może kogoś coś natchnie. Zaczynajmy ;)


Było już gdzieś o tym, ale powtórzę.
Chcę pochwalić wszystkich graczy, którzy potrafią odegrać tłumaczenie czegoś (albo chociaż próbują!), nie uciekając się do OOC i nie zakładając od razu, że niewiedza postaci to jednocześnie niewiedza gracza. Przypadkowe machnięcie ręką, walnięcie w drzwi, pokraczne wytłumaczenie czemu zamiast poduszki użyto miecza, uczenie się działania niektórych, niby oczywistych rzeczy i tak dalej... mechanikę da się fajnie ubrać w odgrywane słowa i niektórzy robią to świetnie.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
Pasztetowa
Posts: 42
Joined: Sat Feb 08, 2014 1:13 pm

Re: Co lubimy w Cantr

Postby Pasztetowa » Wed Apr 01, 2015 4:01 pm

No to ja teraz nie wiem czy mój wpis do końca tu pasuje, bo ja właśnie najbardziej lubię, jak jest śmiesznie. Wychodzę z założenia, że gra ma być zabawą i rozrywką i pamiętam, ze jak jakieś 2,5 roku temu zaczynałam grę, to bardzo często się śmiałam przed kompem i głównie z tego powodu zostałam w cantrze na dłużej. Teraz albo ja zdziadziałam (zbabiałam?) albo rzeczywiście mniej jest śmiesznych sytuacji.

Druga rzecz, którą lubię, to relacje moich postaci z innymi postaciami. To, że mają przyjaciół, rodzinę i tak dalej.

O rzeczach, których nie lubię, może napiszę kiedyś w innym wątku ;)

Ogólnie chyba największą zaletą cantra jest to, ze każdy może znaleźć coś dla siebie. Wiadomo, ze każdy jest inny i każdego co innego bawi. Grunt, żeby się samemu dobrze bawić i nie psuć innym zabawy.
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Co lubimy w Cantr

Postby Felixis » Wed Apr 01, 2015 4:14 pm

Mogą być też zabawne rzeczy. Ogólnie wszystko co nam się podoba, jako przeciwwaga dla marudzenia ;)
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
Masterpiece
Posts: 64
Joined: Wed Mar 27, 2013 10:18 pm

Re: Co lubimy w Cantr

Postby Masterpiece » Wed Apr 01, 2015 4:22 pm

Mi natomiast się podoba, że Cantr nieco się różni od prawdziwego świata. Wiertarki bez prądu, brak broni palnych, pracowanie co godzinę.. :lol: Można by wymieniać długo. Na pewno wszyscy wiedzą o co chodzi.
User avatar
Frankoniusz
Posts: 161
Joined: Thu Jun 24, 2010 2:28 pm

Re: Co lubimy w Cantr

Postby Frankoniusz » Wed Apr 01, 2015 4:50 pm

Nigdy nie przepadałem za humorystycznością niektórych osad cantrowych/postaci.

Ale bardzo lubiłem czytać to, co się wydarzyło w życiu postaci. Czasem przeglądam jakieś stare notatki o podróżnikach czy mieszkańcach i myślę sobie "wow, z tego mógłby być dobry film".

Lubię spotykać postacie, które naprawdę mają swój charakter. Swoje wady, zalety. Rzeczy, które lubią i takie, których wręcz nienawidzą. Czasem patrzysz na takiego i widzisz, że jest po prostu kompletna. Wiesz, że o czymś marzy. Czegoś się boi, że ma swoje ulubione powiedzonka. To jest świetne.
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Co lubimy w Cantr

Postby dekalina » Wed Apr 01, 2015 5:04 pm

Uwielbiam momenty, kiedy mechanika "domyśla się" czego oczekuję: chcę stworzyć nową postać, miłującą zwierzęta - dostaję niezręcznego myśliwego; postać chce się opalać - kilka dni słońca pod rząd; postać prosi o znak od swojej bogini - zwierzę ją atakuje itp.

Co do graczy, lubię tych którzy naprawdę słuchają partnerów, tzn. skupiają się nie tylko na tym, jaki charakter sami chcą odegrać, ale też próbują zgadnąć, co chce osiągnąć cudza postać. To ważne, bo czasem trudno coś jednoznacznie opisać w gwiazdkach, ale jeśli trafi się na kogoś, kto umie czytać też między słowami powstają przeciekawe rozmowy.
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Co lubimy w Cantr

Postby Felixis » Wed Apr 01, 2015 6:23 pm

Masterpiece wrote:Mi natomiast się podoba, że Cantr nieco się różni od prawdziwego świata. Wiertarki bez prądu, brak broni palnych (...)

Też mnie cieszy, że nie ma broni palnych, a co do lutownic i innych takich, czasem ciężko to wyjaśnić w Cantrowym świecie, czemu to działa i jak, szczególnie jeśli inne postacie są bardzo dociekliwe. Co nie znaczy, że nie da się czegoś wymyślić. Przykładowo moja nieżyjąca już Klara M. wymyśliła kiedyś, że statek nie podpływa do brzegu kiedy ustawisz za dużą prędkość w stosunku do dzielącej od brzegu odległości dlatego, że przy takiej prędkości jest większe zanurzenie, a co za tym idzie statek zahacza o dno i staje.


Frankoniusz wrote:Lubię spotykać postacie, które naprawdę mają swój charakter. Swoje wady, zalety. Rzeczy, które lubią i takie, których wręcz nienawidzą. Czasem patrzysz na takiego i widzisz, że jest po prostu kompletna. Wiesz, że o czymś marzy. Czegoś się boi, że ma swoje ulubione powiedzonka. To jest świetne.

Myślę, że takich dobrze zrobionych postaci może być więcej niż widać na pierwszy rzut oka. Nie każdej osobowości pasuje, żeby wszystko wykładać jak na tacy dla całego otoczenia i zawsze istnieje dylemat "czy pokazać to i tamto" lub "jak bardzo pokazać". To się częściowo łączy z tym co napisała delikatna
dekalina wrote:Co do graczy, lubię tych którzy naprawdę słuchają partnerów, tzn. skupiają się nie tylko na tym, jaki charakter sami chcą odegrać, ale też próbują zgadnąć, co chce osiągnąć cudza postać. To ważne, bo czasem trudno coś jednoznacznie opisać w gwiazdkach, ale jeśli trafi się na kogoś, kto umie czytać też między słowami powstają przeciekawe rozmowy.

Miewałam takie sytuacje, kiedy nie podobała mi się czyjaś postać widziana z perspektywy zwykłego mieszkańca, a po prywatnych rozmowach (postaci) okazywało się, że jest tam coś więcej i że się świetnie dogadują. Tak więc dodaję do "lubienia", to, że warto próbować poznawać innych, nie skreślając ich od razu. Czasem można trafić na perełki, albo rozpocząć nowy rozdział w życiu postaci (i niekoniecznie mam na myśli związki).


dekalina wrote:Uwielbiam momenty, kiedy mechanika "domyśla się" czego oczekuję: chcę stworzyć nową postać, miłującą zwierzęta - dostaję niezręcznego myśliwego; postać chce się opalać - kilka dni słońca pod rząd; postać prosi o znak od swojej bogini - zwierzę ją atakuje itp.

Też to uwielbiam :D Miałam parę razy podobną sytuację np. trafiając lub nie trafiając w odpowiednim momencie, dzięki czemu jedna moja postać twierdzi, że musi być wkurzona, żeby trafić delikwenta ostrą bronią. Inaczej podświadomie pudłuje. Do tej pory sprawdza się w 100% przypadków.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
Rafal3920
Posts: 110
Joined: Tue May 14, 2013 7:27 pm

Re: Co lubimy w Cantr

Postby Rafal3920 » Thu Apr 02, 2015 10:04 am

U mnie z tym domyślaniem się jest odwrotnie: świeci słońce, więc pojedziemy dwie wiochy się poopalać. A tu nagle ni stąd ni z owąd deszcz i huraganowy wiatr :)

Ale lubię właśnie te postaćki które są aktywne, mają plany na przyszłość i są wyjątkowe. Lubie także to że wielu osobom chce się coś tworzyć, czy to mapy, obrazy wiersze czy cokolwiek, to pokazuje że świat to nie tylko wojna, kasa i wojna
Pasztetowa
Posts: 42
Joined: Sat Feb 08, 2014 1:13 pm

Re: Co lubimy w Cantr

Postby Pasztetowa » Thu Apr 02, 2015 10:44 am

U mnie z tym domyślaniem się jest odwrotnie: świeci słońce, więc pojedziemy dwie wiochy się poopalać. A tu nagle ni stąd ni z owąd deszcz i huraganowy wiatr :)


Też tak mam. Wycieczka latem na plażę - 4 dni deszczu. :D

Ale lubię właśnie te postaćki które są aktywne, mają plany na przyszłość i są wyjątkowe. Lubie także to że wielu osobom chce się coś tworzyć, czy to mapy, obrazy wiersze czy cokolwiek, to pokazuje że świat to nie tylko wojna, kasa i wojna


O, to też bardzo lubię. Zwłaszcza jak widać, że to twórczość własna gracza, a nie obrazki przekopiowane z internetu. Nawet jak nie do końca wszystko jest tak ładnie i idealnie, rysunki są trochę krzywe, rymy w wierszach trochę nieudolne i tak dalej to i tak fajnie, ze komuś w ogóle się chce.
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Co lubimy w Cantr

Postby Felixis » Thu Apr 02, 2015 1:45 pm

Rafal3920 wrote:Ale lubię właśnie te postaćki które są aktywne, mają plany na przyszłość i są wyjątkowe. Lubie także to że wielu osobom chce się coś tworzyć, czy to mapy, obrazy wiersze czy cokolwiek, to pokazuje że świat to nie tylko wojna, kasa i wojna

W Cantr miło się coś tworzy, bo zazwyczaj inne postacie to doceniają, nawet jeśli to coś "koślawego". Raz tylko widziałam jak pół miasta najeżdżało na jedną osobę, krytykując jej wiersze.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Co lubimy w Cantr

Postby gala » Sat Apr 04, 2015 6:01 pm

To że jest.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Co lubimy w Cantr

Postby psychowico » Mon Apr 06, 2015 9:29 pm

Lubię to, że mogę grać w prawie-RPG na co dzień. Praktycznie nie możliwe poza Cantrem. 99% gier mianujących do miana rpg-ów nijak się do rpg-ów nie ma. Nie że bym nie lubił c-rpgów, ale to zupełnie inne gry.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Co lubimy w Cantr

Postby dekalina » Sat Apr 25, 2015 7:00 pm

Postać nosi topór bojowy w skórzanej torebce :lol: No uwielbiam no.
User avatar
Raynus
Posts: 1610
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:10 pm

Re: Co lubimy w Cantr

Postby Raynus » Sun Apr 26, 2015 9:36 am

System walki. 5/5
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Co lubimy w Cantr

Postby Greek » Sun Apr 26, 2015 1:00 pm

Raynus wrote:System walki. 5/5

Też bardzo lubię.

Podoba mi się też głębia transakcji handlowych i wymagający system gospodarczy, który promuje współpracę i sprawia, że nie ma czasu na nudę.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest