Płeć postaci.

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
notized
Posts: 242
Joined: Wed Dec 03, 2014 12:13 pm

Płeć postaci.

Postby notized » Thu Dec 04, 2014 9:17 am

Mam nadzieję, że takiego tematu jeszcze nie było, ale zastanawiam się, jakimi postaciami Wam się lepiej gra? Mężczyznom męskimi postaciami, kobietom damskimi? Czy też odwrotnie? Albo też bez różnicy?
I'm an agent of Chaos.
User avatar
Buka
Posts: 357
Joined: Mon Mar 19, 2012 2:13 pm
Location: Śląsk

Re: Płeć postaci.

Postby Buka » Thu Dec 04, 2014 9:39 am

Najwięcej czasu poświęciłam męskiej (Nemuru), dobrze mi się grało nim w każdej sytuacji i raczej nie miałam problemu z wypadaniem z roli, końcówkami itp. "Raczej" bo to tylko moja opinia o sobie :D

Najczęściej męskie nie wychodzą mi dość dobrze i lepiej gra się żeńskimi czyli zgodnie z płcią. Jednak nie zakładam z góry. Miewam i takie i takie.
NDS
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Płeć postaci.

Postby dekalina » Thu Dec 04, 2014 9:52 am

Moja najlepsza do tej pory postać była właśnie mężczyzną, ale to dlatego, że tylko jemu wyznaczyłam konkretny cel w życiu. Myślę, że gdybym postarała się na początku przy postaciach kobiecych ("bycie nieśmiałą" albo "bycie energiczną" to raczej słaby cel) nie czułabym różnicy w odgrywaniu. Zdaje się, że ważniejsze jest gdzie się trafi. W sennej lokacji gra się kiepsko niezależnie od płci.

[edit] Poprawiłam. Nie masz z czego rżeć Buka :P
Last edited by dekalina on Thu Dec 04, 2014 3:03 pm, edited 3 times in total.
User avatar
Buka
Posts: 357
Joined: Mon Mar 19, 2012 2:13 pm
Location: Śląsk

Re: Płeć postaci.

Postby Buka » Thu Dec 04, 2014 10:23 am

dekalina wrote: (...) była właśnie mężczyzna, ale to dlatego, że tylko jemu (...)

:D
NDS
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Płeć postaci.

Postby Laura_ » Thu Dec 04, 2014 10:32 am

ja nie umiem grać męskimi. próbowałam wielokrotnie i porzucałam dość szybko.
User avatar
notized
Posts: 242
Joined: Wed Dec 03, 2014 12:13 pm

Re: Płeć postaci.

Postby notized » Thu Dec 04, 2014 10:35 am

Jedna z moich męskich postaciek trafiła do świetnej lokacji i na dwie inne postacie, które pozwoliły na naprawdę fantastyczną grę, a dwie inne (męskie) głównie milczą, bo nie potrafię się w nie wczuć. Ale też, jedna, dawniej ulubiona kobieca postać, aktualnie jest u mnie w niełasce, bowiem mam wrażenie, że stała się nieco zbyt infantylna. A nie taka miała być.

I zawsze gdy trafiam na postać, której życiowym celem jest znalezienie partnera/partnerki, zastanawiam się jakiej płci gracz za nią stoi.
I'm an agent of Chaos.
User avatar
Raynus
Posts: 1610
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:10 pm

Re: Płeć postaci.

Postby Raynus » Thu Dec 04, 2014 12:54 pm

Ja gram tylko męskimi postaciami. Nie mam pomysłu na żadne postacie płci żeńskiej.
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Płeć postaci.

Postby Felixis » Thu Dec 04, 2014 8:39 pm

Ja mam i męskie i damskie z przewagą tych drugich. Dobrze mi się gra i tymi i tymi, ale aktualnie moje ulubione to akurat kobiety.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
Pasztetowa
Posts: 42
Joined: Sat Feb 08, 2014 1:13 pm

Re: Płeć postaci.

Postby Pasztetowa » Sat Dec 06, 2014 9:17 am

Ja gram tylko babami. Głównie dlatego, że chyba nie umiałabym wiarygodnie odgrywać faceta.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Płeć postaci.

Postby psychowico » Mon Dec 08, 2014 2:43 pm

Wydaje mi się, że odgrywanie drugiej płci jest bardzo trudne. Na sesjach RPG zabraniam swoim graczom odgrywania osób innej płci.
W Cantrze w całej historii grałem i gram jedną dziewczyną. Od niedawna, ciężko powiedzieć jak mi idzie. Na pewno nie umiem się nią zachować, jak ktoś zaczynać ją zarywać.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
iluzja
Posts: 69
Joined: Wed Mar 27, 2013 10:56 pm

Re: Płeć postaci.

Postby iluzja » Wed Feb 04, 2015 3:58 am

W całej swojej historii miałam jedną postaćkę - wpadkę, płci męskiej. Po pierwszym szoku powoli się rozkręcałam, jednak nie czułam się dobrze, cały czas miałam świadomość o przepaści w odbieraniu emocji i spojrzeniu na świat między kobietą, a mężczyzną.. z czasem zasnął i zmarł.
Pozdrawiam
iluzja
Players Department
User avatar
Myrtlas
Posts: 30
Joined: Tue Jan 24, 2012 8:49 pm

Re: Płeć postaci.

Postby Myrtlas » Wed Feb 04, 2015 8:49 pm

Mam i takie i takie. :) Męskimi dobrze się gra poza wątkami uczuciowymi, brrr - nie umiem. Zdarzyło się, ale było to okropne doświadczenie ;). Z tym, że teraz płeć odgrywanej postaci przestaje mieć dla mnie aż takie znaczenie, skoro i damskie są przez kobiety "podrywane", co mi nie odpowiada.
User avatar
Raynus
Posts: 1610
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:10 pm

Re: Płeć postaci.

Postby Raynus » Thu Feb 05, 2015 12:23 am

Myrtlas wrote: skoro i damskie są przez kobiety "podrywane", co mi nie odpowiada.

W Cantr to już prawie tak częste jak podrywy heteroseksualne. Przypuszczam, że większa część tych postaci należy do mężczyzn, którzy niezbyt potrafią się wczuć w rolę w związkach z... mężczyznami. To całkiem zdrowe :P
iluzja
Posts: 69
Joined: Wed Mar 27, 2013 10:56 pm

Re: Płeć postaci.

Postby iluzja » Thu Feb 05, 2015 1:07 am

Zdrowe z punktu widzenia gracza :)
Jednak pokazuje brak umiejętność odnalezienia się w emocjach postaci.
Pozdrawiam
iluzja
Players Department
User avatar
Raynus
Posts: 1610
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:10 pm

Re: Płeć postaci.

Postby Raynus » Thu Feb 05, 2015 3:08 am

Nie koniecznie. Dla niektórych osób może to być naturalnie odrzucające (nie chcąc nikogo obrazić) i nieprzyjemne, tak jak dla innych odgrywanie innych scen.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest