O postaciach

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Mariposa
Posts: 97
Joined: Fri Oct 26, 2012 8:43 pm
Location: Śląsk

Re: O postaciach

Postby Mariposa » Wed Apr 22, 2015 5:27 am

Ty to masz banię :P
User avatar
Raynus
Posts: 1610
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:10 pm

Re: O postaciach

Postby Raynus » Wed Apr 22, 2015 8:11 am

Mariposa wrote:Ty to masz banię :P
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: O postaciach

Postby dekalina » Thu Apr 23, 2015 8:20 am

Sasza wrote:Jeśli ktoś ma ochotę, to może poopowiadać o charakterze swoich postaci itp., bez potrzeby podawania imion, bo chętnie poczytam.

Miałam nadzieję, że będzie ciekawe do poczytania. I że ktoś mi poradzi, co mam z tym rozdwojeniem począć. Nie chcę, żeby pozrywały się znajomości, które do tej pory nawiązała. Ale też chciałabym rozegrać to jej dorastanie tak jak już zaczęłam :|
User avatar
Frankoniusz
Posts: 161
Joined: Thu Jun 24, 2010 2:28 pm

Re: O postaciach

Postby Frankoniusz » Fri Apr 24, 2015 10:12 am

A ja czasem tez czuję ten dysonans. Mam postacie, które są zupełnie różne charakterem ode mnie. Wiem jak ja bym na daną sytuacje zareagował, ale muszę pomyśleć sobie "Hej, to przecież nie jestem ja" I zareagować tak, że się łapię za głowę i myślę sobie "Co za pajac".

Czy Cantr uczy patrzenia na dany problem z punktu widzenia różnych osób? Można o tym magisterkę z psychologii napisać.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: O postaciach

Postby psychowico » Fri Apr 24, 2015 8:59 pm

Jak dla mnie to podstawy tej gry. Mega kręcące. Jesteś kimś innym niż jesteś. Po to właśnie gram sesje, po to gram w Cantra, po to czym książki. By żyć tysiącem żyć, a nie jednym.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Frankoniusz
Posts: 161
Joined: Thu Jun 24, 2010 2:28 pm

Re: O postaciach

Postby Frankoniusz » Fri Apr 24, 2015 10:15 pm

To podstawy RPG ale tak naprawdę mało osób to rozumie. (Edit: przegiąłem. Mało nowych osób) Sporo graczy ma każdą postać taką samą. Jak gracz. Różnią się tylko celem w życiu (jedne będzie żeglarzem, a drugi zielarzem, trzeci kowalem, a czwarty będzie szył) i ot. Wszystko.

Jak zaczynałem grać w cantra, to prowadziłem zeszyt dla postaci. Jak tworzyłem nową to miałem opracowane jej podstawy (ogólny zarys charakteru) potem w nim dopisywałem co lubi, czego nie lubi, jakieś ulubione powiedzonka. Fajnie było po jakimś czasie do tego zajrzeć. Wiadomo, że z czasem charakter postaci się zmieniał, ale niektóre rzeczy tam były ponadczasowe.
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: O postaciach

Postby Felixis » Sat Apr 25, 2015 12:07 am

Frankoniusz wrote:Jak zaczynałem grać w cantra, to prowadziłem zeszyt dla postaci.

Ja mam dla każdej z moich osobny folder w komputerze, ale nie wszystkie mam rozpisane dokładnie. Zależy kiedy powstały itp.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: O postaciach

Postby psychowico » Sat Apr 25, 2015 7:17 am

Ja staram się nie grać więcej niż trzema postaciami. W ogóle liczba 15 jest dla mnie nieludzka, musiałbym bez przerwy grać i wszystko zapisywać. Przy trzech czuje postacie i ich życie i emocje są zapisane porządnie gdzieś z tyłu głowy.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: O postaciach

Postby Laura_ » Sat Apr 25, 2015 7:31 am

tu się muszę zgodzic, dla mnie trzy to też optymalnie
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: O postaciach

Postby dekalina » Sat Apr 25, 2015 4:48 pm

Frankoniusz wrote:Wiem jak ja bym na daną sytuacje zareagował, ale muszę pomyśleć sobie "Hej, to przecież nie jestem ja" I zareagować tak, że się łapię za głowę i myślę sobie "Co za pajac".

Mnie czasem przeraża, że jak już gram, to nie muszę się zatrzymywać i zastanawiać, jak on/ona by odpowiedział(a), tylko po prostu wiem. Tak ad hoc, jakby te wszystkie osobowości były jedynie częścią mojej, ukryte gdzieś wewnątrz i tylko czekały, żeby się ujawnić. Nie daj Boże, żebym kiedyś w realu ujawniła te złe.
User avatar
Buka
Posts: 357
Joined: Mon Mar 19, 2012 2:13 pm
Location: Śląsk

Re: O postaciach

Postby Buka » Sat Apr 25, 2015 5:32 pm

dekalina wrote:Mnie czasem przeraża, że jak już gram, to nie muszę się zatrzymywać i zastanawiać, jak on/ona by odpowiedział(a), tylko po prostu wiem.


Dla mnie to było wspaniałością gry kiedyś. Postaci "grające się same". Różne a płynnie działające, myślące po swojemu. Nie musiałam się zastanawiać. Mieć takie to skarby.
NDS
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: O postaciach

Postby dekalina » Sat Apr 25, 2015 6:47 pm

Zapisz się na kurs improv :) Przed wejściem na scenę wymyślasz tylko jedno zdanie, które mogłoby wyrażać światopogląd osoby, którą chcesz zagrać. A potem jedziesz, mając tylko w głowie, że wierzysz w tamto jedno zdanie. I charakter układa się do tego sam.
Właściwie tak buduję swoje postacie w cantr. Do każdej mam przypisany jednozdaniowy manifest. A reszta po prostu z niego wynika.
User avatar
Buka
Posts: 357
Joined: Mon Mar 19, 2012 2:13 pm
Location: Śląsk

Re: O postaciach

Postby Buka » Sat Apr 25, 2015 7:57 pm

dekalina wrote:Zapisz się na kurs improv


Jestem tak złą, drewnianą aktorką, że kawałka drewna też bym nie umiała udać. :D
Bogowie, nawet scenki na zajęciach z pierwszej pomocy mi nie szły.
No-life.

Cantr jest jedynym miejsce, gdzie mam szansę odegrać cokolwiek poza sobą.
NDS

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest