O pochodzeniu nazw...

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Marz
Posts: 60
Joined: Mon May 07, 2007 6:54 am

O pochodzeniu nazw...

Postby Marz » Thu May 23, 2013 8:14 pm

Cześć! :)
Nie jestem przesadnie aktywnym ani stałym graczem (niestety), ale zawsze jak wracam do Cantr nasuwa mi się jedno, zasadnicze pytanie- skąd wzięły się te dziwne, skodyfikowane nazwy wysp i miejsc, w stylu wyspy V. ? Bo wątpię, żeby ktoś to ot tak powymyślał.
Może i jest to kiepskie pytanie na oddzielny temat, ale zawsze mnie to intrygowało...
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: O pochodzeniu nazw...

Postby Greek » Thu May 23, 2013 8:23 pm

Cześć, Marz. Chyba się skądś znamy ;]

Zostały nadane automatycznie podczas tworzenia lądów. Kiedyś wszystkie lokacje miały z góry ustalone nazwy, które można było ewenualnie samodzielnie zmienić (ale, z pewnymi wyjątkami, mało kto z tej opcji korzystał). Jako że te dziwne nazwy były domyślne to większość osad z nich korzystało. Te nazwy przestały być automatycznie widoczne przy okazji "wielkiej amnezji" która miała miejsce gdzieś tak między dniami 1300-1400. Od tamtego czasu nowe lokacje są domyślnie widoczne jako "Nienazwane miejsce". Lądy odkryte później także miały takie nazwy, ale nie zostały one nigdy poznane przez żadną z postaci.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
Marz
Posts: 60
Joined: Mon May 07, 2007 6:54 am

Re: O pochodzeniu nazw...

Postby Marz » Thu May 23, 2013 8:35 pm

Tak myślałem ;D Dzięki za szybką odpowiedź!
Znamy? Cóż, jakimś cudem nabiłem na tym forum te dwadzieścia pare postów ^^ Chyba, że chodzi Ci o coś innego (Np. o jedną z moich nieudolnie prowadzonych postaci, z których połowa miała mojego nicka lub jego zmodyfikowaną wersję...)

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest