Udomowienie zwierząt - nareszcie w grze!

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Goriath
Posts: 178
Joined: Mon Jun 24, 2013 5:41 pm
Location: Kraków

Re: Udomowienie zwierząt - nareszcie w grze!

Postby Goriath » Sun Feb 14, 2016 4:19 pm

Wtedy każdy by oswajał psa bo dawało by mu przewagę w walce. Fajny pomysł ale według mnie nie na realia cantra. Samo bieganie za właścicielem jest fajne i byłoby to ciekawym elementem w odgrywaniu.
Edit: dodałbym do tego inne elementy jak robienie kupy, obsikiwanie losowych ludzi w nogi lub urządzenia, warczenie na innych ludzi, którzy akurat szepczą do właściciela. Jak zwierzę powinno mieć plusy i minusy :lol:
Ktoś ma jakieś inne pomysły?
User avatar
Brygantyna
Posts: 28
Joined: Mon Aug 05, 2013 10:27 am

Re: Udomowienie zwierząt - nareszcie w grze!

Postby Brygantyna » Sun Feb 14, 2016 4:29 pm

W atakowaniu nie chodziło mi o skakanie do gardła tylko podgryzienie nogi co dawałoby nikłe obrażenia a czasem żadne :) To co proponujesz też ciekawe :)
User avatar
witryna
Posts: 110
Joined: Sat Dec 05, 2015 2:04 pm

Re: Udomowienie zwierząt - nareszcie w grze!

Postby witryna » Sun Feb 14, 2016 5:29 pm

Pies mógłby służyć bardziej do polowania; jak sokoły. To byłoby lepsze rozwiązanie. :'D
Ewentualnie, atakując kogoś mielibyśmy na liście możliwość zaatakowania kogoś psem.
    Uninstall Cantr, play Tetris.
    YOU NOOB.
User avatar
Brygantyna
Posts: 28
Joined: Mon Aug 05, 2013 10:27 am

Re: Udomowienie zwierząt - nareszcie w grze!

Postby Brygantyna » Sun Feb 14, 2016 5:37 pm

Wtedy właśnie by się udomawiało w ramach broni. Jeżeli pies losowo by atakował byłoby to ciekawsze.
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Udomowienie zwierząt - nareszcie w grze!

Postby gala » Sun Feb 14, 2016 6:10 pm

Brygantyna wrote:Wtedy właśnie by się udomawiało w ramach broni. Jeżeli pies losowo by atakował byłoby to ciekawsze.


Nie. Jeśli pies zajmowałby dzienny atak to musiałby być "słabszy" niż większość broni. Wtedy oswajałyby go osoby, które chcą mieć psa i fabularnie od czasu do czasu kogoś ugryźć.

Jeśli pies dawałby chociaż 5% szans na to, że zadamy komuś choćby 2% obrażeń i nie wpływałby na inne ataki stałby się obowiązkowym wyposażeniem zaraz obok kuszy/topora i tarczy.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
witryna
Posts: 110
Joined: Sat Dec 05, 2015 2:04 pm

Re: Udomowienie zwierząt - nareszcie w grze!

Postby witryna » Sun Feb 14, 2016 6:18 pm

Zgadzam się. Pies traciłby na wartości fabularnej; byłby tylko po to, by w razie czego zadać komuś więcej obrażeń.
    Uninstall Cantr, play Tetris.
    YOU NOOB.
Jones Abrahams
Posts: 136
Joined: Mon May 27, 2013 5:15 am

Re: Udomowienie zwierząt - nareszcie w grze!

Postby Jones Abrahams » Mon Feb 15, 2016 6:55 am

Losowo pies powinien na kogoś zawarczeć, zaszczekać, lub się łasić, albo żebrać o jedzenie. Kot powinien się łasić ocierając (z największą szansą na łaszenie się do właściciela). Kot również powinien mieć możliwość słabego ataku, jako broń, co można odegrać jako podrapanie. Ale co robiłby tygrys szablozębny? ;)
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Udomowienie zwierząt - nareszcie w grze!

Postby dekalina » Mon Feb 15, 2016 7:26 am

viewtopic.php?f=45&t=27434&p=561573&hilit=pies#p561573
viewtopic.php?f=45&t=6188&hilit=pies&start=2655#p554129
Wiecie, że to forum posiada wyszukiwarkę i można sprawdzić, czy podobny temat nie był już poruszany?
Z tego co wiem mechanika podróży pieszych jest mocno pokomplikowana, więc raczej ciężko będzie wprowadzić spacerowanie psa za panem.
CzterySilnia
Posts: 188
Joined: Sat Aug 03, 2013 6:21 pm

Re: Udomowienie zwierząt - nareszcie w grze!

Postby CzterySilnia » Mon Feb 15, 2016 10:30 am

Można chyba jednak powiedzieć, że jak się przewidywało, że co druga postać będzie latać z udomowionym zwierzakiem, to tak chyba nie jest. Bo jakoś żadna moja postać nie ma kakadu, a i w miastach nie obserwuje się ich nadzwyczajnie dużo.

Chyba jednak nie każda postać dąży do tego, żeby mieć pupila. Psa i kota, można by dodać :).
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Udomowienie zwierząt - nareszcie w grze!

Postby gala » Mon Feb 15, 2016 11:21 am

CzterySilnia wrote:Można chyba jednak powiedzieć, że jak się przewidywało, że co druga postać będzie latać z udomowionym zwierzakiem, to tak chyba nie jest. Bo jakoś żadna moja postać nie ma kakadu, a i w miastach nie obserwuje się ich nadzwyczajnie dużo.

Chyba jednak nie każda postać dąży do tego, żeby mieć pupila. Psa i kota, można by dodać :).


Jasne. Nawet powinno się dodać z dokładnie taką samą mechaniką jak ptaki. Możnaby je nosić, przeciągać i głaskać. Tyle, a ile RP by z tego wyszło. Problem w tym, że aktualnie oswajalne są ptaki i (przynajmniej ja) widzę, że co druga osoba ptaka ma. Bo nie padają ze starości.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
CzterySilnia
Posts: 188
Joined: Sat Aug 03, 2013 6:21 pm

Re: Udomowienie zwierząt - nareszcie w grze!

Postby CzterySilnia » Tue Feb 16, 2016 3:29 pm

Ja szczerze nie widzę tak dużej liczby oswojonych ptaków, takich do odgrywania. Prędzej inne zwierzęta. Myślę, że np. łowienie nowych ryb niektórymi ptakami byłoby czymś naprawdę fajnym. Tak troszkę wtrącę :P

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest