Inne grupy językowe

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Leinades
Posts: 296
Joined: Fri Mar 23, 2012 7:01 pm
Location: Poland

Inne grupy językowe

Postby Leinades » Wed Nov 07, 2012 6:23 pm

Takie pytanie - jak u Was jest z graniem w innym grupach językowych? Podobno niektórzy grają w niemieckiej i angielskiej, ale czy jest to większe zjawisko, czy może nawet pykacie w innych? :)

Ja dziś zacząłem grać w rosyjskiej i powiem, że jest wspaniale, mimo iż nie jestem jeszcze specjalistą w tym języku, a aktywny inny gracz jest tylko... jeden. Widzę sporo perspektyw :) A co potrzeba do grania w rosyjskiej/bułgarskiej? Tylko znajomość cyrylicy.
ImageImageImageImage
ImageImage
User avatar
paskud
Posts: 77
Joined: Mon Oct 29, 2012 9:53 am

Re: Inne grupy językowe

Postby paskud » Wed Nov 07, 2012 10:03 pm

Włoska. I niezwykle miło jest, kiedy po latach rozmowy w języku włoskim okazuje się, że rozmawiało się z rodakiem ;)
“Truth is stranger than fiction, but it is because Fiction is obliged to stick to possibilities; Truth isn't.”
- Mark Twain
Yang
Posts: 383
Joined: Sun Jan 22, 2012 6:07 pm

Re: Inne grupy językowe

Postby Yang » Wed Nov 07, 2012 11:48 pm

Pytanie tylko czy trzeba się obudzić w innej grupie językowej, czy też można tam migrować? Na przykład jedna z moich postaci zadomowiła się w regionie tureckim. Bardzo sympatycznie tam jest, chociaż tylko kilka osób jest aktywnych.
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Inne grupy językowe

Postby Sasza » Sun Nov 11, 2012 10:12 am

Lei: czy będziesz grać dłużej w rosyjskiej strefie? Myślę nad postacią w tej strefie, bo przeglądam branżowe rosyjskie fora i w sumie tutaj mógłbym wcześniej pisać (jeszcze muszę sprawdzić jak poprawnie ustawić kwestie pisania w cyrylicy).
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
User avatar
Leinades
Posts: 296
Joined: Fri Mar 23, 2012 7:01 pm
Location: Poland

Re: Inne grupy językowe

Postby Leinades » Sun Nov 11, 2012 10:53 am

Tak, planuję grać aktywną tą na razie jedyną postacią w rosyjskiej strefie. I powiem nawet, że jak na ilość Rosjan w grze to ich aktywność mnie zadziwia.
ImageImageImageImage
ImageImage
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Inne grupy językowe

Postby poziomek90 » Mon Nov 12, 2012 9:18 am

Co ty, pierwszy raz grasz z Ruskami? Wiadomo, że to nolajfy większe od nas
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Inne grupy językowe

Postby Mars » Mon Nov 12, 2012 8:54 pm

Grałem w strefie bułgarskiej, było nawet fajnie, i dowiedziałem się, że "dobroje jutro" to u nich dzień dobry, i takie inne smaczki. Ale czytanie cyrylicy którą trochę tylko pamiętam jest na dłuzsza mete meczace, po kilku miesiacach rozmow grzecznosciowych i nt. kolejnych projektów dalem sobie spokoj, pozostalo wyprowadzic tylko postac na drogę...
User avatar
Zlotnik
Posts: 76
Joined: Fri Mar 04, 2011 10:26 pm

Re: Inne grupy językowe

Postby Zlotnik » Fri Dec 28, 2012 3:57 pm

Sam się chyba zastanowię nad dołączeniem do jakiejś innej słowiańskiej strefy. Może być fajnie nawet mimo cyrylicy.

Grę w obcych strefach zacząłem od angielskiej. Co ciekawe to, że gra nie była w pełni przetłumaczona albo trzeba było czegoś szukać na angielskim wiki bardzo wtedy pomogło.
Inną postacią dotarłem do strefy hiszpańskojęzycznej. Można znaleźć różne słowniki i grając polską postacią jest bardzo przyjemnie ucząc się po trochu nawet od zera.
Zacząłem też grę w strefie niemieckiej i to już był kompletny szok... trzeba było dłuższego czasu, żeby się oswoić i dużej okazji dla postaci w grze (szansa okradzenia osady ;) ), która dodała motywacji do ciągnięcia tej historii. Kiedyś uczyłem się tego języka i jakiś podstawy zostają, ale gra bez znajomości ich potocznych zwrotów (to nie to co wszechobecny i przenikający nasz język angielski) i z użyciem google translate jest dużym wyzwaniem.
Samo ściganie się z czasem i próba okradzenia osady podczas snu mieszkańców bez jakiegokolwiek rozeznania w surowcach, przedmiotach, pojazdach i te nieudolne próby zakładania obcobrzmiących projektów to było coś co się zapamiętuje na długo :lol: Trzeba przyznać, że taki wysiłek się opłaca i bardzo rozwija. Gdyby jednak nie ta okazja to ciężko byłoby się odnaleźć i osiągnąć coś poprzez same "zdolności komunikacyjne i interpersonalne".

O wiele wygodniejsze jest wybranie się do obcej strefy i powolna nauka poprzez interakcję z zamordkami. Tak bym chętnie dotarł do jakiejś osady zamordków rosyjsko-bułgarskich, ale nie nie mam pojęcia gdzie to może być... a Rus jest wielką wyspą i wiem, że mieszkają tam też Angole, więc można trafić w złe miejsce albo na piratów... wystarczy rzecz, że miałem tam jedną postać angielską, ale krótko, bo nie udało jej się długo pożyć... ;)
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Inne grupy językowe

Postby Sasza » Tue Jan 29, 2013 9:58 am

Z rosyjskiej strefy widzę tylko jedną rozmawiającą postać, która posługuje się tzw. internetowym rosyjskim. Czy ktoś jest w miejscu, gdzie więcej rozmawia się po rosyjsku?
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest