Ranking Postaci - 2012

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Leinades
Posts: 296
Joined: Fri Mar 23, 2012 7:01 pm
Location: Poland

Ranking Postaci - 2012

Postby Leinades » Sun Oct 28, 2012 11:09 am

Po interesującej rozmowie z innymi graczami, wzorując się na przykładzie ze strefy zamordków (viewtopic.php?f=1&t=22311) chciałbym zaproponować Wam stworzenie rankingu najlepszych postaci z 2012 roku (tych nadal żywych, jak i już zmarłych). Złośliwi powiedzą, że to jest identyko co inny temat, ale nikt nigdy (?) nie stworzył takiego rankingu u nas oficjalnie.
Zasada jest taka, że każdy podaje maksymalnie 10 imion (najlepiej z polskiej strefy, lecz jeżeli ktoś pragnie wyróżnić postać z innej niech to w odpowiedni sposób odznaczy; opcjonalnie opis tych postaci by była pewność), a przed końcem roku wybieramy setkę, na którą zagłosowało najwięcej graczy. Proste? Też tak myślę. I aby nie było - głosowanie na swoje postacie jest trochę nie fair :twisted:

Jeżeli chodzi o moje typy:

- Nela z Vlotryan - niby zwykła, pozytywna postać, ale ma to coś i pomysły na odgrywanie; jako gracz również zasługuje na pochwałę
- Bazinga z Edenu M. (później LH) - wybuchowa kobieta z szalonymi pomysłami, które zmieniają się niemalże co sekundę
- Raira z Tartaru - monarcha z charakterem, czasem nieco przesadzonym, lecz to daje jej wspaniały urok
- Malwa z Tartaru - jedyna mi znana znośna postać dziecięca z ciekawymi pomysłami i naturalnością, jeżeli chodzi o odgrywanie wieku
- Ulf Bjorson z Alduran Reik - czasem przekleństwo, czasem coś czego nie da się zrozumieć. mówiący gwarą mężczyzna z małej, leśnej osady
- Varekhai z Cechowic - delikatna i świecąca przykładem dobrego zachowania kobieta, która nie przejdzie obojętnie przy czyjeś krzywdzie
- Trak Torr z Czerwonego Lasu [*] - nowoczesny dziadek, który oglądał się za młodymi kobietkami
- Edeos z Golduranu - postać z wyobraźnią i darem do opowiadania, kolekcjoner notatek
- Lantris z Ryżowych Pól - bardzo ciekawa postać, trochę ciężka do opisania, ale jednak... ma to coś, co zachęca do czytania jego wypowiedzi
- Lessi z Księżycowej Doliny - jakoś ta postać przywróciła mnie do cantryjskiego życia ;)
ImageImageImageImage
ImageImage
User avatar
Buka
Posts: 357
Joined: Mon Mar 19, 2012 2:13 pm
Location: Śląsk

Re: Ranking Postaci - 2012

Postby Buka » Sun Oct 28, 2012 11:29 am

1. Sabina z ZS
2. Cheeza z Trt
3. Hoopsa z Vlo
4. Raira z Trt
5. Lalique i Laurencja (nie da się oddzielnie)
6. Ejana z Bojh.
7. Varekaii z Cech.
8. Mila Moon
9. Michantr
10. Artair z Trt

Wszystkie te po prostu mają charakter. Trudno mi wybrać z wieelu, które lubię, ale na ten moment to moja lista.
Last edited by Buka on Sun Oct 28, 2012 11:35 am, edited 1 time in total.
NDS
User avatar
trawa
Posts: 66
Joined: Tue Jun 19, 2012 6:59 pm

Re: Ranking Postaci - 2012

Postby trawa » Sun Oct 28, 2012 12:12 pm

Galter, Denahi, Jahn, Detrytus, Wowa, Artair, Eliope, Michantr, Santia i Edeos.
And all us earth growths, some planted and some pulled.
User avatar
Bazia
Posts: 49
Joined: Thu Dec 29, 2011 8:50 pm
Location: Ziemia

Re: Ranking Postaci - 2012

Postby Bazia » Mon Oct 29, 2012 10:22 am

Po długim i ciężkim rozważaniu wybrałam kilka.

- Dekka Niedoszła: Postać z drugim dnem i postać, którą uwielbiam. Jest cudownie prowadzona, z ogromną konsekwencją. Poezja.
- Rhootr z Cechowic: Postać upiękniająca mi grę. Bez niej wiele rzeczy nie miałoby sensu. Dla tej postaci chce mi się grać.
- Edward Miażdżyciel: Za godziny wycia ze śmiechu, szaleństwa i bezgraniczną miłość do budowania dróg :)
- Detrytus: Jest tak charakterystyczną postacią, iż (gdyby istniał w realu) spotykając go na ulicy, nie miałabym wątpliwości, ze on to on. I z pewnością bym go polubiła, jak każda moja postać, która go zna.
- Lulu z Edenu: Rozbraja mnie. Jest to postać, której odgrywanie sprawia, iż nie dostrzegam w opisie czegoś takiego jak "ona ma ponad dwadzieścia lat". O graczu dzieki Ci za nią.
- Denahi z Edenu: Jak czytam co wyprawia to aż żal mi wstawać rano i iść do pracy :) Dobrze, że nie chce się jej ruszać tyłka i odchodzić, bo byłoby smutno, gdyby jednak się jej zachciało.

Hmm i ten.. i kilka innych postaci. Ale jest ich dość sporo. Póki co będzie tyle.
Amen.
ல I sit beside the fire and think of how the world will be when winter comes without a spring... ல
Raki
Posts: 84
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:57 am

Re: Ranking Postaci - 2012

Postby Raki » Mon Oct 29, 2012 11:12 am

Bianka z Vlotryan - przede wszystkim za zaangażowanie i wyrazistość. Gracz musi poświęcić sporo czasu na rozgrywkę tą postacią.

Edeos z Galdataal - postać wnosząca sporo dobrego RP do gry. Potrafi zjednywać wokół siebie ludzi, zainteresować ich swoimi historiami, pomysłami.

Neoś z Galdataal - chciałem zarezerwować jedno miejsce na postać dziecka. Malwę z Tartaru niestety znam zbyt słabo i nie mogę ocenić. Lulu z Edenu gra jak dla mnie niekonsekwentnie (malutkie dziecko z kluczami od aresztu, odwiedzające więźniów, decyzje i niektóre działania Lulu są często jednak zbyt "dojrzałe"). Neodym, z "dzieci" które znam, jak na razie wydaje mi się najbardziej konsekwentnym dzieciakiem.

Nela z Vlotryan - Ogromna konsekwencja i stworzenie już kultowego w naszej strefie miejsca jakim jest gospoda.

Eliope - za Zatokę Urodzaju którą się kocha albo nienawidzi.

Mirdorr - za pasję którą potrafił zarażać. Wraz z usypiającym Mirdorrem zaczęło usypiać LL.

Niamh - za skrajne emocje które wzbudza. Potrafi mocno dopieprzyć ale i można się z nią też świetnie bawić.

Morvena - niebanalna, inteligentna i dosyć skomplikowana. Można pograć z nią na wysokim poziomie.

A jeszcze dopiszę kogoś.

Vienna z Księżycowej Doliny - bardzo rzadko spotykany charakter postaci która się nie wymądrza, która nie wie wszystkiego, która nie chce mieć zawsze racji i nie próbuje narzucać nikomu swojego sposobu myślenia i swoich racji, w zasadzie w ogóle nie chce się nikomu narzucać. Konsekwentna nieśmiała "sierotka". Mała perełka RP.
User avatar
kaloryfer
Posts: 370
Joined: Fri May 21, 2010 9:44 am

Re: Ranking Postaci - 2012

Postby kaloryfer » Thu Nov 01, 2012 7:33 am

Lucynka - za wszystko
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Ranking Postaci - 2012

Postby Laura_ » Thu Nov 01, 2012 8:43 am

Bianka z Vlo
Laurencja/Lalique
Edeos z Galdataal
Galter
Spi
Dozja z ZU
Petra i reszta ferajny
Dekka
Hoopsa

PS. po przeanalizowaniu swoich typow po raz kolejny dochodze do wniosku, ze panowie nam ostatnio wyraznie zostają z tylu
User avatar
tehanu
Posts: 865
Joined: Thu Sep 21, 2006 9:00 pm
Location: 3city

Re: Ranking Postaci - 2012

Postby tehanu » Fri Nov 02, 2012 5:48 pm

Niestety w tym temacie nie mogę nic napisać, ale może byście stworzyli taki ranking postaci ever? ;)
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Ranking Postaci - 2012

Postby Sasza » Sat Nov 03, 2012 8:49 am

Gdyby nie Nela, to Vlo pewnie już dawno strasznie by upadło (pamiętam jak Bianka specjalnie gdzieś się udawała na przejażdżki lub taktycznie zasypiała, aby za bardzo nie pracować, więc to Nela wszystkim zarządzała). Od dawna nie gram, ale podejrzewam, że Nela wciąż musi tam trzymać wszystko za pysk (nawet jeśli oficjalnie nie ona to robi, a przyciska innych). Więc dla mnie jest to numer jeden w Cantrze - gracz musiał poświęcić sporo czasu, aby wszyscy inni mogli ciekawie pograć.
Oczywiście nie umniejszając innym, którzy pracują dla Vlo, ale porównując do wkładu Neli w to miasto i rozgrywkę w Cantrze.
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
Alchemik
Posts: 1
Joined: Mon Aug 13, 2012 9:13 pm

Re: Ranking Postaci - 2012

Postby Alchemik » Sat Nov 03, 2012 3:55 pm

1. Hoopsa z Vlotryan
2. Laurencja i Lalique
3. Raira z Tartaru
4. Eliope + Antoinete, Asiks
5. Dekka
6. Nela z Vlotryan
7. Landerine z Księżycowej Doliny
8. Lantris z Ryżowych Pól
9. Malwa z Tartaru
10. Cici z Edenu
Kolejność nie ma znaczenia, a postaci dla mnie najciekawsze i najbardziej urozmaicające rozgrywkę ;)
Last edited by Alchemik on Sun Nov 04, 2012 7:23 pm, edited 1 time in total.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Ranking Postaci - 2012

Postby psychowico » Sat Nov 03, 2012 8:48 pm

Lantris jeszcze żyje?
Gdy na niego trafiałem zawsze miałem wrażenie, że wyczuwa akcje na kilometr, mimo, że sam ich nie prowokuje.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
adzio777
Posts: 29
Joined: Mon Sep 20, 2010 9:28 pm

Re: Ranking Postaci - 2012

Postby adzio777 » Mon Nov 05, 2012 9:43 pm

Jak komuś podoba się Hoopsa/Laurencja/Lalique to można tylko pogratulować. Są to postacie tworzone zgodnie z zasadą "Im głupiej tym lepiej". Kompletnie nie posiadające żadnej własnej osobowości, stylu czy charakteru, jak choćby Amedia, Wowa, Eliope, Asiks, Michantr, Majka, Galter, Petra, Hrun itp, itd. Wspomniane na początku trzy cuda tylko niszczą klimat i fabułę, tworząc z gry głupiutki czacik dla debili. Juhuuuhuuuhuuu!!! Pim pim pim!!! :shock:
212
Posts: 37
Joined: Mon Nov 05, 2012 11:10 pm

Re: Ranking Postaci - 2012

Postby 212 » Tue Nov 06, 2012 12:01 am

adzio777 wrote: Są to postacie tworzone zgodnie z zasadą "Im głupiej tym lepiej". Kompletnie nie posiadające żadnej własnej osobowości, stylu czy charakteru

Zdziwiłbyś się, adziu, jak dojrzali gracze stoją za tymi postaciami, gdybyś chociaż raz porozmawiał z nimi dłużej i/lub przyjrzał się, czym się zajmują na poważnie, poza wygłupami. :D

Trafiłeś kulą w płot. Zwłaszcza postacie z duetu Lalique/Laurencja mają bardzo wyrazisty charakter, osobowość, i przemyślany styl. Moim zdaniem nie do podrobienia. Myślę, że stąd wynik w powyższych notowaniach. U mnie również stoją wysoko w czołówce. A i Hoopsa pod roztrzepaną powierzchownością widać, że odwala kawał porządnej roboty.

Zgoda, nie każdy musi lubić ten typ humoru, ale zdaje się, że temat to "ranking postaci", a nie krytyka gustu graczy głosujących. :roll: Wymieniłeś swoje typy, pozwól innym na ich zdanie.


Mój wybór na chwilę obecną (żeby nie było, że offtop):

Nela z Vlotryan
Lalique i Laurencja
Wowa
Mirdorr z Los Liberos [*]
Niamh
Horner
Nemuru
Michantr
Dekka

P.S. U mnie jednak panowie wypadają nie najgorzej. :D
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Ranking Postaci - 2012

Postby Laura_ » Tue Nov 06, 2012 6:56 am

znaczy my wszyscy som debile? toś nas pouczył, panie adzio, dziękujemy :roll:
Raki
Posts: 84
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:57 am

Re: Ranking Postaci - 2012

Postby Raki » Tue Nov 06, 2012 8:36 am

Przyznam, że faktycznie niekiedy postacie typu L&L potrafią męczyć. Z drugiej strony nie da się ukryć, że są charakterystyczne i mogą się podobać. Sam z nimi trochę fajnie pograłem ale na dłużą metę faktycznie robi się "czacik" (ale nie dla debili ;). No ale to są gusta a one są przecież różne. I nie mieszałbym jednak w to wieku, wykształcenia, płci i tak dalej graczy. Oceniamy postaci. W końcu nawet członek Mensy może stworzyć postać największego idioty czy błazna cantr. Gorzej odwrotnie.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest