Oderwane od rzeczywistości zrzędzenie

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: nowy język dla tropikalnej wyspy

Postby psychowico » Fri Jan 20, 2012 3:02 pm

Lol. :shock: Macie wyobraźnię.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: nowy język dla tropikalnej wyspy

Postby in vitro... » Fri Jan 20, 2012 3:24 pm

ja pierdziele, jaki offtop. ja też chcę! i tak najlepsza broń w cantrze to szopa w szopie z szopą w środku z 17 ryglami. aborygeni mieli szopy, nie? a jak nie to nich sobie zrobią dziurę w ziemi z drzwiami
cantr się posypał
User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

Re: nowy język dla tropikalnej wyspy

Postby gawi » Thu Jan 26, 2012 9:24 am

poziomek90 wrote:
psychowico wrote:Trwają zażarte dyskusje na temat tego co możemy z tym zrobić.


Reset panie, reset!

Świat jest przepełniony surowcami i przedmiotami, bo czasy świetności ma za sobą. Gdy osób było najwięcej naprodukował się tego strasznie dużo, a teraz ciągłą nadprodukcja zabijają sens gry


To nie gra ekonomiczna tylko rpg.. a więc sensu gry to nie zabija . Ekonomia jest dodatkiem , a sens gry zabijają gracze nie odgrywając tak jak kiedyś .
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: nowy język dla tropikalnej wyspy

Postby psychowico » Thu Jan 26, 2012 10:22 am

To nie gra ekonomiczna tylko rpg.. a więc sensu gry to nie zabija . Ekonomia jest dodatkiem , a sens gry zabijają gracze nie odgrywając tak jak kiedyś .


A skąd to się bierze? Świat był lepszy gdy byłeś młody, gawi? Czy istnieją Twoim zdaniem inne, bardziej logiczne powody? :twisted:
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Oderwane od rzeczywistości zrzędzenie

Postby Greek » Thu Jan 26, 2012 11:22 am

Jak by się zastanowić to poziom odgrywania na początku był znacznie niższy. Z aktywnością też różnie było z powodu mniejszej powszechności Internetu, ale było to mniej więcej równe. Kiedyś prawie każdy odzywał się mniej więcej codziennie, ale nie siedział non stop, teraz jest wyraźniejszy podział na tych co grają rzadko i cały czas.

Propozycja resetu jako rozwiązania problemów jest głupia choćby z tego powodu, że nie rozwiązałaby przyczyny a sprawiła jedynie, że do obecnej sytuacji wrócimy dopiero po jakimś czasie. Czyli kolejni idioci zaczęliby się wkrótce drzeć o kolejny reset.
Najwyższą wartością w Cantr nie są surowce, bo to każdy sobie może wykopać sam lub przy pomocy zgranej ekipy golemów, a twórczość, historie, charakter postaci stworzone ciężką pracą. System ekonomiczny powinien zostać po prostu poprawiony tak, żeby zachęcać do działań, a nie siedzenia w stagnacji, bo wszystko już jest.

Gdyby ktoś stwierdził, że "usunie sobie" wszystko co stworzyłem i na co poświęciłem wiele czasu tylko z powodu zrzędzenia ludzi, którzy widocznie niczym pracochłonnym w Cantr się nie zajmowali, to na pewno nie chciałoby mi się zaczynać od zera tylko po to, żeby ktoś znowu od tak sobie za jakiś czas to usunął.

EDIT: czy ja już tego x razy nie pisałem?

Jak narzekacie, że jest źle to spróbujcie coś ciekawego zrobić, zamiast starać się niszczyć wszelkie odstępstwa od normy, po których widać, że ktoś chce coś ciekawego w grze zdziałać.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Oderwane od rzeczywistości zrzędzenie

Postby Laura_ » Thu Jan 26, 2012 11:29 am

dokladnie. moim postaciom posiadane przedmioty pomagaja odgrywac, a nie przeszkadzaja
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Oderwane od rzeczywistości zrzędzenie

Postby psychowico » Thu Jan 26, 2012 11:44 am

Każda postać potrzebuje celów. Mi brakuje w wielu miejscach właśnie postaci konfliktowych. Mimo, że bywa to wkurzające. W jednym miejscu gdzie żyje ma postać wszyscy są mili i w efekcie coraz bardziej usypiają, nie ma konfliktów, mało mamy celów (bo jest bogato w miarę)..

Swoją drogą nie sądzicie, że limit postaci "15" to trochę za dużo? I może to jeden z powodów zalewu zombie?
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Oderwane od rzeczywistości zrzędzenie

Postby in vitro... » Thu Jan 26, 2012 2:52 pm

mi to ryba, i tak mam tylko 1. racja, na pewno nikt nie ma 15 aktywnych postaci, ale gdyby nie taki wysoki limit to gęstość zaludnienia byłaby pewnie o połowę mniejsza, a i tak jest mała. sztuczny tłum robi za NPC :P
cantr się posypał
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Re: Oderwane od rzeczywistości zrzędzenie

Postby B.M.T. » Thu Jan 26, 2012 3:18 pm

swego czasu miałem 15 aktywnych, teraz nie zawsze 1 udaje mi się obudzić.
Shadowly
Posts: 137
Joined: Tue Aug 03, 2010 6:19 pm

Re: Oderwane od rzeczywistości zrzędzenie

Postby Shadowly » Tue Feb 07, 2012 7:19 pm

Ja uważam że 15 postaci to dobry limit. Choć czasem żałuje że nie dałoby rady więcej.. W sumie mam większość postaci aktywnych. A te mniej aktywne są do spełniania zachcianek bądź rozwijania osad niezamieszkałych.

Ale tak by trochę po zrzędzić... Wiecie jak długo potrwają te problemy z cantrem? Cały czas wywala, strona znika... nerwicy idzie dostać jak ważna dyskusja trwa, albo kogoś już chciało się toporem zdzielić a tu nagle biała plama...
Image
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Oderwane od rzeczywistości zrzędzenie

Postby psychowico » Tue Feb 07, 2012 7:55 pm

Jeśli tylko będziemy mogli określić coś na 100% dowiecie się.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Shadowly
Posts: 137
Joined: Tue Aug 03, 2010 6:19 pm

Re: Oderwane od rzeczywistości zrzędzenie

Postby Shadowly » Tue Feb 07, 2012 8:26 pm

Oky, dzięki ;) Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem z tego co było pisane ale coś z serwerem problemy są?

@EDIT: Dobra widzę że jest jakiś nius i nie dokładnie problem jest z serwerem, no nic. Poczekamy na rozwiązanie..
Image

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest