Oderwane od rzeczywistości zrzędzenie

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Oderwane od rzeczywistości zrzędzenie

Postby poziomek90 » Wed Jan 18, 2012 11:40 pm

psychowico wrote:Trwają zażarte dyskusje na temat tego co możemy z tym zrobić.


Reset panie, reset!

Świat jest przepełniony surowcami i przedmiotami, bo czasy świetności ma za sobą. Gdy osób było najwięcej naprodukował się tego strasznie dużo, a teraz ciągłą nadprodukcja zabijają sens gry


// Psychowico pozwolił sobie wydzielić część niezwiązaną z sugestią dotyczącą nowego języka, a ja pozwoliłem sobie zmienić nazwę tematu na odpowiednią.
// GreeK
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: nowy język dla tropikalnej wyspy

Postby psychowico » Wed Jan 18, 2012 11:56 pm

Widzisz, poziomek, ekipie rozkminia to miesiącami, a Ty od razu wiesz jak załatwić sprawę szybko i skutecznie ;) :wink:
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: nowy język dla tropikalnej wyspy

Postby poziomek90 » Thu Jan 19, 2012 8:49 am

:mrgreen:

To kiedy reset? :p
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
kamil1313
Posts: 456
Joined: Mon Apr 13, 2009 11:41 am

Re: nowy język dla tropikalnej wyspy

Postby kamil1313 » Thu Jan 19, 2012 12:34 pm

Może od razu serwery wprowadźmy? Jeden stary, a drugi nowy dla żądnych wrażeń ubogich osadników.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: nowy język dla tropikalnej wyspy

Postby psychowico » Thu Jan 19, 2012 1:36 pm

Zapłać za jego utrzymanie i za pół etatu administratora - wtedy zapewne się uda.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: nowy język dla tropikalnej wyspy

Postby lacki2000 » Thu Jan 19, 2012 3:23 pm

Zwolennikom resetu się w dolnych częściach poprzewracało. Po co wam reset? By zaczynać od nowa? Znaczy dążyć do tego co jest teraz? Jak wam w miastach za bogato to se popłyńcie na jakieś bezludzie i tam budujcie wszystko od nowa. To dla mnie ciekawszy wariant niż reset, który sporą część starych graczy (w tym mnie) zniechęci do odpalenia zielonego. No chyba, że byłyby jakieś konkretne zmiany w rozwoju technologicznym różnicującym osady, kultury, narody w połączeniu z większym zróżnicowaniem surowców, różnymi klimatami atmosferycznymi itp.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: nowy język dla tropikalnej wyspy

Postby Laura_ » Thu Jan 19, 2012 4:19 pm

ja też jestem przeciw resetowi
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: nowy język dla tropikalnej wyspy

Postby poziomek90 » Thu Jan 19, 2012 4:36 pm

"Starzy" są zawsze przeciwko traceniu dóbr doczesnych, jakie to prymitywne... Nie rozumiecie, że teraz w grze nie ma impulsu do jakiegokolwiek odgrania? Po co nam religia, rody, królestwa skoro wszystko już było i wszystko jest. Zero zaangażowania, bo wystarczy się schylić i mieć wszystko. Przykład? W ciągu 7 lat zostałem Jarlem Bojvingów, prawie jednogłośnie, jednocześnie mając zaledwie 5 lat stażu w rodzie... Aż się odechciewało grać
Last edited by poziomek90 on Thu Jan 19, 2012 4:50 pm, edited 1 time in total.
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: nowy język dla tropikalnej wyspy

Postby Greek » Thu Jan 19, 2012 4:45 pm

Po resecie to co było też będzie, że było. Tyle, że nie dla postaci tylko graczy.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: nowy język dla tropikalnej wyspy

Postby Laura_ » Thu Jan 19, 2012 5:31 pm

jakie to primitywne, obrazac zamiast argumentowac :?
jak ktos tutaj juz napisal jest wiele dzikich miejsc. co stoi na przeszkodzie, zebys tam poodgrywal swoimi postaciami, tworzyl nowe religie i krolestwa, zaczynal od poczatku, od koscianej dzidy, ze tak powiem? smialo, to duzo latwiejsze niz probowac naklonic caly swiat, zeby sie do ciebie dostosowal. i wybacz, mnie nie brakuje impulsów do odgrywania, wiec mow za siebie. tobie nie chodzi o odgrywanie, bo dostatek nie jest zadna przeszkoda w odgrywaniu, tobie marzy sie survival a to dwie rozne rzeczy. ja pamietam czasy, gdy prowadzilismy wojny na mloty kowalskie i moze sie zdziwisz, ale odgrywania to wtedy bylo tyle co nic (nawet gwiazdek sie wtedy nie uzywalo, a emotikonki byly na porzadku dziennym). generalnie chodzilo o to kto pierwszy wytopi zelazo i stal i o nic wiecej.
neksianus
Posts: 7
Joined: Sat Jan 14, 2012 7:20 pm

Re: nowy język dla tropikalnej wyspy

Postby neksianus » Thu Jan 19, 2012 8:41 pm

reset, nie reset: korzystajmy z tego co mamy, a mamy wiele. Ja właśnie uczę "aborygeńskiego" jedną inteligentną osobę i idzie dobrze, a przede wszystkim naturalnie. Co do imion dla moich współplemieńców: radze komponować imiona (zapisywane w Toki Pona z dużych liter, to wyjątek, przypominam ;)) ze słownika. Stara Ziemia, Szybka Ryba, Duża Roślina (drzewo), Twardy Kamień, Małe Zwierzę to moim zdaniem imiona odpowiednie dla naszego plemienia. Żadne tam Hermenegildiusz van Rumsztyk. Toki!
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: nowy język dla tropikalnej wyspy

Postby poziomek90 » Fri Jan 20, 2012 7:32 am

To nie było obrażanie, a stwierdzenie faktu...
Na przeszkodzie stoi mi to, że nawet gdy już dostanę się do odpowiedniego miejsca, po jakimś czasie i tak odwiedzą mnie smutni panowie z toporami i kuszami i po zabawie. A ewentualni nowi, będą uciekać po przebudzeniu, bo co to za wiocha, dlaczego to nie Vlotryan czy DB... "Nie masz nawet żelaza?!"...
Nie będzie impulsu do działania, bo lepiej się przenieść i grać wygodnie
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: nowy język dla tropikalnej wyspy

Postby psychowico » Fri Jan 20, 2012 7:51 am

Bredzisz (stwierdzam fakt, a nie obrażam). Mnóstwo ludzi ucieka właśnie z Dom Bojran, czy Vlotryan, bo mają tam mniejsze szanse na osiągnięcie czegoś.. I jak widać, ja nie jestem "starym" graczem i jestem przeciwny resetowi. Bo dbam o tą grę. Tak jak już mówiłem - chcecie drugi serwer, czysty - zasponsorujcie jego utrzymanie. Chcecie obejść to inaczej? Załatwcie Cantrowi x10 tyle graczy i może wtedy zacznie się opłacać stawiać drugi serwer z samych zrzutek graczy, a ekipa wolontariuszy się powiększy i będzie komu go utrzymywać.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: nowy język dla tropikalnej wyspy

Postby Laura_ » Fri Jan 20, 2012 12:39 pm

mysle, że w glebi fu moglbys czekac cale wieki na smutnych panow z kuszami i toporami i sie nie doczekac. ale ty wolisz ponarzekac, nie? :twisted:
User avatar
kamil1313
Posts: 456
Joined: Mon Apr 13, 2009 11:41 am

Re: nowy język dla tropikalnej wyspy

Postby kamil1313 » Fri Jan 20, 2012 2:23 pm

Kusze i topory są standardowym wyposażeniem każdego, a po Fu jeździ trochę osób, choćby mapy robić. Co stoi na przeszkodzi zaciągnąć takiego golasa bez tarczy do auta i zaciukać go bez świadków? Albo nawet można to odegrać, dla innych jadących tym samym autem, że to nawracanie na cywilizację i że to dla dobra wszystkich. I to wcale nie tak, że mi się w podróży nudzi i chcę kogoś zabić.To dla dobra nas wszystkich.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest