Nowy system walki

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Nowy system walki

Postby Mars » Mon Jan 17, 2011 7:43 pm

Marcia wrote:Teraz, po zabraniu wlasciwosci herbacie i innym takim juz nie jest mozliwe. Do tego ograniczenie liczby mozliwych ciosow przez zwiekszenie zmeczenia i nie ma mowy o zadnej masakrze. O ile oczywiscie nie wpadnie trzydziestoosobowa banda, ale o taka nielatwo.



Przypuszczajac, ze zmiany zostana wprowadzone -

Dokonanie zamachu na jakiegos prezydenta, premiera, krola czy innego wladce nie musi byc ciagle trudne. Wystarczy piatka osob - ale tym razem juz tylko samobojcow. Jesli gosc jest aktywny i sie loguje... 15 minut i po sprawie. Rach ciach. Poswiecic mlode 20-paroletnie postacie sie da, jesli sie kogos bardzo nie lubi, a ugadac sie poza gra jest tez bardzo latwo.
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Re: Nowy system walki

Postby BZR » Mon Jan 17, 2011 11:48 pm

Gorzej jest je łatwo uzbroić.
User avatar
G.Smok
Posts: 98
Joined: Fri Feb 12, 2010 3:08 pm

Re: Nowy system walki

Postby G.Smok » Tue Jan 18, 2011 10:19 pm

Witam po dłuższej przerwie.

Pomysł moim zdaniem udany... naprawdę ciężko mi to przyznać, ale tak jest... Początkowo byłem nastawiony do niego naprawdę bardzo niechętnie, nawet w chwili obecnej czuję do niego jakąś odrazę, ale po dokładniejszym przeanalizowaniu moja logika wrzeszczy: Good Idea!
W zasadzie w ciągu kilku pierwszych minut,od kiedy o nim usłyszałem,zdawało mi się, że opracowałem kilkanaście skutecznych sposobów "oszukiwania" w nowym systemie, jednakże po dłuższym zastanowieniu żaden nie działa.

Chciałbym, aby każdy dokładnie przeanalizował również swoje "chity", być może popełniasz jednak jakiś błąd?
Jeżeli ktoś jednak znajdzie chociaż jeden skuteczny trick, niech wrzuci go tutaj, a ja wtedy z chęcią i nowym argumentem zmienię barykadę.


W chwili obecnej dodałbym do pomysłu jeszcze dwie rzeczy.
Pierwsza,być może cofającą ewolucję systemu walki:
Ograniczenie ilości wymiany ciosów na dobę.By nie doszło do wymienianych tu z radością 5-minutowych "wielkich bitew",tak aby różnica czasu identycznej walki między dwoma miejscami nie wynosiła tygodnia.. Np.W Vlotran wielka bitwa skończyła się po 5 minutach, a gdzie indziej kończy się po miesiącu..

Druga: Akceptacja ataku powinna odnosić się jednocześnie do wszystkich ciosów w kolejce, bo pomysł: "Najpierw pozwolę uderzyć temu, potem się wyleczę, a następnie pozwolę tym" jest skrajnie przegięty...

[Edit:]
Dobra, mam dosyć wredny sposób..słabiutki,bo wymaga on sporej przewagi liczebnej jednej z stron (tyle, by wszyscy jej członkowie nie mogli być jednocześnie atakowani) i łatwego do udowodnienia OOC... ale zawsze. Puki co nie zmieniam strony, ale tricku też nie podam. :wink:
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Nowy system walki

Postby Mars » Fri Jan 21, 2011 11:53 am

A wystarczyloby automatyczne zjadanie lekow...
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Nowy system walki

Postby in vitro... » Fri Jan 21, 2011 5:06 pm

Mars wrote:A wystarczyloby automatyczne zjadanie lekow...
nie wiem czy by wystarczyło, ale przynajmniej część problemów by rozwiązało
cantr się posypał
User avatar
Marcia
Posts: 2395
Joined: Sun Mar 19, 2006 4:46 pm
Location: Warszawa/Polska

Re: Nowy system walki

Postby Marcia » Fri Jan 21, 2011 5:13 pm

in vitro... wrote:
Mars wrote:A wystarczyloby automatyczne zjadanie lekow...
nie wiem czy by wystarczyło, ale przynajmniej część problemów by rozwiązało


A ja widze co najmniej kilka nowych, ktore by spowodowalo. Najprostszy z brzegu przyklad:
Wyobrazacie sobie nowego, ktory kradnie kilka kilo lekow [np. wlasnie skonczyl sie projekt w ulu i miod wypadl na ziemie, nikt nie zdazyl go podniesc] i ucieka? Wiecie ile razy musi dostac, by zostac zabity? Ile osob musi udac sie w pogon i ile dni bedzie ona trwala? No i oczywiscie miod jest nie do odzyskania.
User avatar
Snake
Posts: 857
Joined: Wed Jul 27, 2005 10:51 am
Location: tu i tam

Re: Nowy system walki

Postby Snake » Fri Jan 21, 2011 7:29 pm

Mars wrote:A wystarczyloby automatyczne zjadanie lekow...


A wystarczyłaby automatycznie grana postać.
<snake> that means Cantr on christmas xD
<EchoMan> Well. I would like to think so. ;)
oxyquan
Posts: 238
Joined: Sun Aug 15, 2010 9:51 am

Re: Nowy system walki

Postby oxyquan » Fri Jan 21, 2011 9:57 pm

BZR wrote:Gorzej jest je łatwo uzbroić.

A gdzie tu problem? ;]

BZR wrote:A wystarczyloby automatyczne zjadanie lekow...

Widzę, że festiwal idiotycznych pomysłów ma się dobrze.
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Nowy system walki

Postby Mars » Thu Mar 03, 2011 9:07 am

Snake wrote:Chodziło mi o to, żeby każdy samodzielnie dotarł do tłumaczenia w ten czy inny sposób, przez takich jak Ty nasz społeczeństwo tępieje z roku na rok! Shame on you! :mrgreen:



Czy bedzie ktos tak mily, i przetlumaczy szerszemu gronu, gdyz nie znalazlem zadnego tlumaczenia na nasze tego tekstu, chociaz minal juz ponad tydzien od jego opublikowania?


Doug R. - We've taken your comments here into account, and after a period of rapid innovation, followed by a period of discouraged apathy, we've formulated a total of three proposals. The first is a modified version of the original proposal. The second is a twist on the original proposal by Tiamo. The third, proposed by Piscator, is unrelated to the first proposal, and is essentially a modification of the existing combat system. In several days, we'll post the three proposals, open this thread for public commentary, and create a voting poll.

Translators, please send translations of this announcement for your language groups when you can.
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Re: Nowy system walki

Postby Avx » Thu Mar 03, 2011 10:18 am

Mars wrote:Czy bedzie ktos tak mily, i przetlumaczy szerszemu gronu, gdyz nie znalazlem zadnego tlumaczenia na nasze tego tekstu, chociaz minal juz ponad tydzien od jego opublikowania?


Bierzemy wasze komentarze pod uwagę i po okresie gwałtownych zmian, poprzedzanym przez czas zniechęcenia, sformułowaliśmy w sumie trzy propozycje. Pierwsza jest zmodyfikowaną wersją oryginalnej propozycji. Druga to modyfikacja oryginalnej propozycji, autorstwa Tiamo. Trzecia, proponowana przez Piscatora, nie jest związana z pierwszą i jest w zasadzie zmianą istniejącego systemu walki. W ciągu kilku dni umieścimy tutaj trzy propozycje, otworzymy temat na komentarze i stworzymy ankietę.

Tłumacze, proszę prześlijcie tłumaczenia tego ogłoszenia dla waszej grupy językowej, kiedy będziecie mogli.


Moje nieco kulawe tłumaczenie (daleko mi do biegłości w angielskim, to znaczy, teoretycznie to czytuję nawet książki w oryginale - ale jestem samoukiem, więc m.in. moja gramatyka kuleje) pisane na szybko.
Niech ktoś, kto zna angielski naprawdę dobrze, wprowadzi ew. poprawki.
User avatar
Snake
Posts: 857
Joined: Wed Jul 27, 2005 10:51 am
Location: tu i tam

Re: Nowy system walki

Postby Snake » Thu Mar 03, 2011 11:14 am

Nie bądź taki skromny, tłumaczenie jest profesjonalne :wink:
<snake> that means Cantr on christmas xD
<EchoMan> Well. I would like to think so. ;)
Echo
Posts: 724
Joined: Fri Jan 26, 2007 12:36 pm
Location: poland

Re: Nowy system walki

Postby Echo » Thu Mar 03, 2011 10:17 pm

Jasne. Wszystko przebiega szybko i profesjonalnie. ;)
Czas się dostosować, albo "dać se nazad", jeśli coś się nie podoba. :twisted:

Cóż łatwiejszego? :wink:

PS. Tyleż samo w sprawie paliw.
User avatar
Snake
Posts: 857
Joined: Wed Jul 27, 2005 10:51 am
Location: tu i tam

Re: Nowy system walki

Postby Snake » Fri Mar 04, 2011 8:42 am

Dokładnie tak :) paliwka nie były ogłaszane bo znając polactwo wszyscy rzucili by się do siewu na kombajnach :] zmiana dobra i cenna! Eszko, cos ostatnio marudzisz okrutnie... :roll:
<snake> that means Cantr on christmas xD
<EchoMan> Well. I would like to think so. ;)
michal
Posts: 53
Joined: Wed May 17, 2006 9:05 am

Re: Nowy system walki

Postby michal » Fri Mar 04, 2011 9:06 am

Najwyżej by to zdanie:
Avx wrote:Bierzemy wasze komentarze pod uwagę i po okresie gwałtownych zmian, poprzedzanym przez czas zniechęcenia, sformułowaliśmy w sumie trzy propozycje.

można przerobić, wg. mnie, na:

Wzięliśmy wasze komentarze pod uwagę i po okresie zniechęcenia, poprzedzonym przez czas gwałtownych zmian, sformułowaliśmy w sumie trzy propozycje.
User avatar
suchy
Posts: 2000
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:06 am
Location: Under your bed, waiting for you to turn off the light

Re: Nowy system walki

Postby suchy » Wed Mar 09, 2011 2:24 pm

Jutro przetłumaczę trzy nowe propozycje systemów walki i ustawię głosowanie, takie jak zamordki mają ;)
You still stood there screaming
No one caring about these words you tell
My friend, before your voice is gone
One man's fun is another's hell!

Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napierdalają się magowie.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest