Marzy mi się.. Cantr III

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Co sądzisz o resecie?

Cantr II powinien byc zresetowany, wszystko od zera
38
30%
Cantr II zostaje, powinien zostać otworzony nowy serwer Cantr III
43
34%
Nie jest idealnie, ale po resecie byłoby jeszcze gorzej
36
28%
Powinno zostać jak jest, bo jest idealnie.
5
4%
Moje postacie mają stołki! Nie chcę ich oddać!
6
5%
 
Total votes: 128
User avatar
Cara
Posts: 149
Joined: Sun Feb 01, 2015 8:18 pm

Re: Marzy mi się.. Cantr III

Postby Cara » Sun Feb 15, 2015 10:26 pm

Oczywiście że jest pełno nie zasiedlonych miejsc - nie ma graczy. Nie ma graczy także przez to, że w tym świecie wszystko już było, że się tak wyrażę "macane".
Ja nie twierdzę, że Cantr III miałby być po prostu nową mapą. Niech będą utrudnienia, niech kończą się np. minerały. Niech psują się budynki,maszyny. Niech będzie trudniej.

A tak...jest tak niemrawo, że aż tęsknię za minutkami ;)
"After all... it's just a trick. Yes, it's just a trick."
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Marzy mi się.. Cantr III

Postby gala » Sun Feb 15, 2015 10:44 pm

Minutki. <3

Cantr III:

- z o wiele mniejszą mapą.
- z kończącymi się surowcami które można zajmującym wiele czasu projektem "odtworzyć".
- z bitwami morskimi.
- bez radia.
- z systemem craftingu bazującym na ogólnych kategoriach: "futro", "drewno", "kamień" - a pozwalającym zamiast nie podstawić "futro niedźwiedzia", "sośnina", "marmur" i tak dalej.

Tak. Tak. Tak.

Ach, nekroposting.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Marzy mi się.. Cantr III

Postby psychowico » Mon Feb 16, 2015 8:57 am

Gra którą piszę (wiecznie, z braku czasu) spełnia chyba wszystkie te wymagania.
Tylko co masz na myśli z "... pozwalającym zamiast nie podstawić ..."?
Ja to widzę tak, że przykładowo przedmiot będzie generalnie zwał się "płaszcz ze skóry", ale zależnie od tego z jakiej skóry go zrobisz stanie się "płaszczem ze skóry wilka". Rozwiń to plz, jeśli masz ciekawsze pomysły w temacie.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Marzy mi się.. Cantr III

Postby gala » Mon Feb 16, 2015 11:36 am

Spójrz:

Płaszcz:
wymagania:
- wierzch (1j skóry),
- opcj. podszycie (1j tkaniny),
- opcj. futro (1j futra).

I teraz jeden gracz stworzy płaszcz "wkładając tam": kiepską wilczą skórę. Otrzyma więc (dla przykładu): kiepski płaszcz z wilczej skóry (dochodzi też jakość surowców/umiejętność robiącego które na podstawie średniej ważonej wyznaczałyby jakość gotowego produktu).

Drugi gracz postanowi włożyć tam: dobrą wilczą skórę, dobrą jedwabną tkaninę i świetne lemurze futro. Pomijając jego umiejętności otrzymałby coś w stylu: dobry płaszcz z wilczej skóry, z jedwabnym podszyciem i futrem z lemura wokół szyi.

Idea jest taka. Wydobywasz/zdobywasz konkretne surowce: sosnę, niedźwiedzie futro, marmur. Ale każdy z nich należy do jakiejś kategorii. "Przepisy" na przedmioty wymagają wyłącznie tych ogólnych kategorii surowców (czasem nawet zamiennie, chata mogłaby mieć ściany z drewna/kamienia). A jakość "pól do zdobywania surowców", "jakość pracowników" i tak dalej wymuszają handel i brak możliwości przeliczenia produktów na dniówki.

Bo czy kiepski żelazny miecz z rękojeścią ze skóry bawoła jest lepszy czy gorszy od dobrego żelaznego miecza? Odnośnie tłumaczeń: każdy surowiec musiałby albo posiadać pełną listę odmian i te wstawiałoby się w string gotowego produktu jakimś szeregiem tagów lub zawsze byłyby pisane w mianowniku żeby ułatwić tłumaczom robotę.

Rozgadałem się. Ale taki system mam już na kartkach od lat i jak tylko się uporam z pracą dyplomową to go sobie zaimplementuję gdzieś dla zabawy.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Marzy mi się.. Cantr III

Postby Felixis » Mon Feb 16, 2015 11:59 am

gala wrote:Idea jest taka. Wydobywasz/zdobywasz konkretne surowce: sosnę, niedźwiedzie futro, marmur. Ale każdy z nich należy do jakiejś kategorii.


Wszystko fajnie, ale wtedy nie będzie Ci się stackować. Wiesz jaki bajzel będzie w inwentarzu? Chyba że doda się do tego możliwość sortowania według rodzaju i rozwijana lista np futra-2kilo a jak rozwiniesz to masz napisane że 500 gram to z wilka 700 ileś z czegoś itp.

Poza tym przydałaby się możliwość niszczenia surowców/przedmiotów. W sensie usuwania ich ze świata gry. Teraz niektórzy odgrywają picie czystego alkoholu, a jak wiemy on nie "zniknie" w grze, bo jest niejadalny. Fajnie tak można palenie ziół, leczenie itp odgrywać, ale nadal ma się te rzeczy. Wiem, że jak da się możliwość bezpowrotnego usuwania, to znajdą się nagle chamy co usuną Ci pół magazynu... ale gdyby zrobić coś w stylu iluś godzinnego projektu "spalania śmieci" albo nie wiem "zakopywania śmieci" i tak można by dodać jakieś surowce, maksymalnie ileś? :D Może by się leniom nie chciało tak komuś babrać. A w miastach pojawiłaby się nowa fucha-śmieciarz.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Marzy mi się.. Cantr III

Postby gala » Mon Feb 16, 2015 12:06 pm

Oczywiście, że się może stackować. To że Cantr, za przeproszeniem, wygląda jak napisany na kolanie to nie znaczy że pewnych rzeczy się nie da zrobić. Pracując w software człowiek szybko się uczy, że w software nie ma rzeczy niemożliwych. Są co najwyżej nieprawdopodobne. Ja osobiście widziałem to jako rozwijane listy.

O tak - niszczenie surowców. Ile razy umyłem twarz/ręce/cokolwiek i musiałem wypić wodę chcąc ją wylać. Bleh. :D
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
Masterpiece
Posts: 64
Joined: Wed Mar 27, 2013 10:18 pm

Re: Marzy mi się.. Cantr III

Postby Masterpiece » Mon Feb 16, 2015 12:09 pm

Fakt, bardzo przydatna możliwość z tym usuwaniem śmieci, ale nijak się to jednak będzie miało do picia spirytu, czy palenia konopi. Po prostu nie wierzę, żeby ktokolwiek siedział przy projekcie usuwania spirytusu, tylko po to, żeby być fair. :P
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Marzy mi się.. Cantr III

Postby Felixis » Mon Feb 16, 2015 12:34 pm

Masterpiece wrote:Fakt, bardzo przydatna możliwość z tym usuwaniem śmieci, ale nijak się to jednak będzie miało do picia spirytu, czy palenia konopi. Po prostu nie wierzę, żeby ktokolwiek siedział przy projekcie usuwania spirytusu, tylko po to, żeby być fair. :P


W tym sęk, że dałoby się to wrzucać do jakiegoś projektu i dopiero później "palić śmieci" jak jest ich już dużo (tak jak np dodajesz codziennie świeże łajno do projektu suszenia). Mógłby być do tego specjalny śmietnik lub coś takiego. Po prostu ktoś by później odwalał brudną robotę, albo samo by się fajczyło po zapełnieniu. Można by też próbować coś z nich wygrzebać przed spaleniem, ale wtedy przykładowo odzyskiwałoby się tylko połowę czy coś.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Marzy mi się.. Cantr III

Postby gala » Mon Feb 16, 2015 12:42 pm

Albo obiekt o nazwie "kosz na śmieci" którego jedyną rolą byłoby... kasowanie obiektów wrzuconych. To dopiero byłaby magia. Kosz bez dna. :lol:
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
Masterpiece
Posts: 64
Joined: Wed Mar 27, 2013 10:18 pm

Re: Marzy mi się.. Cantr III

Postby Masterpiece » Mon Feb 16, 2015 12:51 pm

Albo obiekt o nazwie "kosz na śmieci" którego jedyną rolą byłoby... kasowanie obiektów wrzuconych. To dopiero byłaby magia. Kosz bez dna. :lol:

Jak na cantrowe realia, to nie odbiegałoby aż tak od normy :D
User avatar
Raynus
Posts: 1610
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:10 pm

Re: Marzy mi się.. Cantr III

Postby Raynus » Mon Feb 16, 2015 12:52 pm

Już widzę tego newspawna, który podnosi połowę wiochy i ciepie nią do kosza na śmieci.
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Marzy mi się.. Cantr III

Postby Felixis » Mon Feb 16, 2015 12:54 pm

Dlatego trzeba by to jakoś zrobić... może kosz byłby na klucz zamykany? Albo możliwy do zbudowania tylko w budynkach?
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Marzy mi się.. Cantr III

Postby gala » Mon Feb 16, 2015 1:14 pm

Już widzę tego newspawna, który podnosi połowę wiochy i ciepie nią do kosza na śmieci.

Dlatego trzeba by to jakoś zrobić... może kosz byłby na klucz zamykany? Albo możliwy do zbudowania tylko w budynkach?


Image <-- TAK! :D
@edit: a wyobrażacie sobie akcję wyłamywania zamka do takiego kosza? Poziom epickości "over 9000". Dla samego widoku sześciu chłopa stojących wokół kosza na śmieci... chcę. Albo wrzucone tam zwłoki ("On nie zasługuje na pochówek. *wrzuca zwłoki do kosza na śmieci*"). Czy klucze ("Nie dostaniecie mojej wioski bez walki! *wrzuca wszystkie klucze do kosza na śmieci* HA!"). :twisted:
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
Masterpiece
Posts: 64
Joined: Wed Mar 27, 2013 10:18 pm

Re: Marzy mi się.. Cantr III

Postby Masterpiece » Mon Feb 16, 2015 1:25 pm

Kto ma klucz do kosza, ten ma władzę :D
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Marzy mi się.. Cantr III

Postby Felixis » Mon Feb 16, 2015 1:28 pm

Albo dać jakieś ograniczenia, że bez klucza do kosza można wrzucić coś tylko raz dziennie i tylko ograniczoną ilość.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest