ot. podyskutujmy czy to mozliwe ;)

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Sayuri
Posts: 224
Joined: Fri Mar 30, 2007 3:36 pm
Location: czarny domek

Re: ot. podyskutujmy czy to mozliwe ;)

Postby Sayuri » Sat May 08, 2010 6:26 pm

Jak dla mnie to temat wątku tak jakoś mało się odnosi do zawartości. :roll:

Lepiej by tu pasowało coś w stylu: "Nie umiecie odgrywać", czy też "Co wy wiecie o RP".
Image
User avatar
A.L.M.E.R
Posts: 299
Joined: Sat May 08, 2010 2:42 pm
Location: Urlop
Contact:

Re: ot. podyskutujmy czy to mozliwe ;)

Postby A.L.M.E.R » Sun May 09, 2010 3:51 am

keeveek wrote:zawsze może być tak, że postać udawała zwierzaka przez długi czas żeby zdobyć zaufanie i tylko czekał/a na dogodny moment żeby ten statek podpier...

osoba udająca zwierzaka może być też po prostu upośledzona co nie pozbawia go możliwości sterowania statkiem w przebłyskach świadomości...

Albo lubi byc dzikim zwierzem :twisted:. Udawanie zwierzat,to lekkie przegiecie i sa na to 2 wyjasnienia: 1. osoba udajaca np. psa ma ukryte cele np kradziez statku (ale jak zdobedzie klucz? wy swoim psom lub kotom ,dajecie zapasowe od domu?)2. postac ma powazne zaburzenia psychiczne,i wymaga medyka.
Zieleń czy nie zieleń- oto jest pytanie
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Re: ot. podyskutujmy czy to mozliwe ;)

Postby cald dashew » Mon May 10, 2010 12:10 pm

MagdaB wrote:Jest sobie gracz, ktory wymysla, ze postac, ktora odgrywa jest zwierzakiem.
Fajnie ;)
Mi sie to podoba.

Zwierzak jest karmiony, bo nie umie wyjmowac rzeczy z pojemnikow, nie umie sie ubierac, wiec chodzi goly (przeciez to by bylo durne), ogolnei niewiele robi.
Jest zwierzakiem.

A jednak pewnego dnia steruje statkiem.

Czy wyobrazacie sobie, by wasz pies lub kot sterowal statkiem ;)))???
Jesli ktos sie decyduje na odgrywanie postaci to do konca ;) a moze nie?


Pomysl jest nawet jeszcze bardziej chybiony od odgrywania dziecka, czy jakiegos bobasa... Jakby ktoras z moich postaci w Cantr zobaczyla wariata, ktory udaje zwierze, to postarala by sie chociaz jego cierpienia skrocic.. To prawda ze odgrywanie w Cantr jest dowolne, mozesz odgrywac kogo chcesz, ale w pewnych ramach. W ramach >20-latkow czlowieczych.

Ps. Edit: Co myslicie o postaci-roslinie? To mozliwe? Takiej jak roza, ale miesozernej.
Image
Image
Image
keeveek
Posts: 63
Joined: Sat May 30, 2009 3:51 pm

Re: ot. podyskutujmy czy to mozliwe ;)

Postby keeveek » Mon May 10, 2010 9:24 pm

Nie mam nic przeciwko odgrywaniu postaci której się WYDAJE że jest rośliną mięsożerną... ;)

ps. każda twoja postać by chciała zabić psychicznie chorego? monotonne masz postacie :mrgreen:
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Re: ot. podyskutujmy czy to mozliwe ;)

Postby cald dashew » Mon May 10, 2010 9:43 pm

keeveek wrote:Nie mam nic przeciwko odgrywaniu postaci której się WYDAJE że jest rośliną mięsożerną... ;)

Przeciez nie mowilem ze jest cos zlego w postaci, ktorej wydaje sie ze jest taka roslina, ale w odgrywaniu postaci, ktora rzeczywiscie jest roslina miesozerna, (czy zwierzeciem, czy 3-latkiem)...

keeveek wrote: monotonne masz postacie :mrgreen:


Znasz chociaz jakas? Moze i monotonne, nie mi to oceniac..
Image

Image

Image
keeveek
Posts: 63
Joined: Sat May 30, 2009 3:51 pm

Re: ot. podyskutujmy czy to mozliwe ;)

Postby keeveek » Tue May 11, 2010 6:39 am

Wnioskuję tylko po tym że napisałeś że każda Twoja postać by skrócila cierpienia kogoś takiego.

A postać która twierdzi że JEST rośliną mięsożerna to to samo co postać której się WYDAJE że jest.

Dopiero kiedy wszystkie postacie zaakceptują to że on lub ona JEST rośliną mięsożerną mógłby sprawić że naprawdę ten ktoś nią będzie
User avatar
suchy
Posts: 2000
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:06 am
Location: Under your bed, waiting for you to turn off the light

Re: ot. podyskutujmy czy to mozliwe ;)

Postby suchy » Tue May 11, 2010 8:46 am

keeveek wrote:A postać która twierdzi że JEST rośliną mięsożerna to to samo co postać której się WYDAJE że jest.

Dopiero kiedy wszystkie postacie zaakceptują to że on lub ona JEST rośliną mięsożerną mógłby sprawić że naprawdę ten ktoś nią będzie


No nie do końca.
Co innego odgrywać np. *wymachuje swoimi długimi, zielonymi liśćmi, próbując dosięgnąć ofiary* czy *kołysze łodyżką, poruszając przy tym płatkami swojego kwiatu* a co innego *wymachuje rękami, naśladując ruchy liści* czy *kołysze tułowiem, naśladując ruchy łodyżki*.

Dwie różne sprawy. Kogoś, to odgrywałby w pierwszy sposób i ja od razu zdzieliłbym toporem w... płatki. A drugiego potraktował jak nieszkodliwego wariata.
You still stood there screaming
No one caring about these words you tell
My friend, before your voice is gone
One man's fun is another's hell!

Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napierdalają się magowie.
User avatar
Aravat
Posts: 415
Joined: Tue Jun 27, 2006 9:26 pm
Location: Ennis, Ireland

Re: ot. podyskutujmy czy to mozliwe ;)

Postby Aravat » Tue May 11, 2010 8:56 am

suchy wrote:Kogoś, to odgrywałby w pierwszy sposób i ja od razu zdzieliłbym toporem w... płatki.

Toporem w płatki? :shock: Ja bym wziął łopatę i wykopał razem z korzeniami żeby przypadkiem się te chwasty nie rozpleniły 8)
Wszystko nalezy robic w sposob tak prosty jak to tylko mozliwe i ani troche prosciej....
keeveek
Posts: 63
Joined: Sat May 30, 2009 3:51 pm

Re: ot. podyskutujmy czy to mozliwe ;)

Postby keeveek » Tue May 11, 2010 2:01 pm

Według mnie należałoby to rozwiązać prościej - ta postać sobie pisze że rusza płatkami, a wszyscy inni widzą że rusza rękami - i tyle.

Ale macie rację, odgrywanie postaci w ten sposób to ZŁE odgrywanie.
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Re: ot. podyskutujmy czy to mozliwe ;)

Postby saguarooo » Tue May 11, 2010 3:44 pm

keeveek wrote:Według mnie należałoby to rozwiązać prościej - ta postać sobie pisze że rusza płatkami, a wszyscy inni widzą że rusza rękami - i tyle.


Nie. Opisywanie w gwiazdkach jest opisywaniem tego, co inni widzą. Jeśli ktoś pisze *rusza płatkami* to nie można tego uznać za odgrywany idiotyzm postaci, tylko za prawdziwy idiotyzm gracza. Jest to tak samo nienormalne jak opisywanie w gwiazdkach, że np.: *postać lewituje parę metrów nad ziemią* i jako takie powinno być zakazane.
User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

Re: ot. podyskutujmy czy to mozliwe ;)

Postby gawi » Tue May 11, 2010 5:41 pm

lewitowanie.. hmm dobrze odegrane .. czemu nie jak ktoś chce stworzyć postać o magicznych zdolnosciach ? lewitowanie metr nad ziemia nie zmienia mechanizmu gry, a moze byc ciekawe odegranie maga . Akurat w tym lewitowaniu nie widze czegoś złego , tylko musi byc dobrze odegrana całkowicie postac.
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl
Waclaw I
Posts: 65
Joined: Sat May 08, 2010 2:45 pm

Re: ot. podyskutujmy czy to mozliwe ;)

Postby Waclaw I » Tue May 11, 2010 5:55 pm

Wszystko zależy od tego, na jakich graczy się trafi. Postać z paranormalnymi zdolnościami...Jeśli tylko reszta dobrze to odegra (a nie; Ja tak nie gram, on jest za fajny :wink: )

Co do odgrywania czegoś innego niż człowiek...Bezsens jakich mało. Pies prowadzący statek, kombajn itp. Miałem z czymś takim styczność (przywiązywanie tarczy na grzbiet itp :lol: ) Ale zaraz, jak trafił się w osadzie ktoś nowy, brał "psa" za wariata.
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Re: ot. podyskutujmy czy to mozliwe ;)

Postby saguarooo » Tue May 11, 2010 6:19 pm

*cmoka z wyraźną dezaprobatą czytając post gawiego i pokazuje po chwili palcem na...:*
Cantr Wiki wrote:...nie ma wbudowanej żadnej magii w tej grze. (ale, jeśli Twoja postać chce udawać że jest jakaś magia, lub wierzyć że rzeczy dzieją się za sprawą mocy jakiegoś boga, to już inna sprawa...)


Postać może udawać magię, wierzyć w bogów, ale nie może lewitować na prawdę.

Poza tym, pomijając fakt niezgodności z ogólnie przyjętymi zasadami, ja osobiście dostałbym cholery gdybym zobaczył w grze postać maga fruwającego sobie od budynku do budynku :evil: . Chcę magię, to mam od tego parę setek gierek w których jest magia wbudowana w grę, niech przynajmniej Cantr zostanie normalny. (i żeby nie było - jestem wielkim fanem fantasy :D )
User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

Re: ot. podyskutujmy czy to mozliwe ;)

Postby gawi » Tue May 11, 2010 7:17 pm

W tej grze możesz grać każdą rolę jaką możesz wymyślić, a wyzwaniem jest granie jej konsekwentnie i osiąganie celów jakie sobie wyznaczysz dla każdej odgrywanej przez Ciebie postaci z osobna.
Najważniejsze jest zeby odgrywać to z sensem bez magikowania że uderzam mieczem a ktoś opisze, że stworzył ognistą kule. Ale można odegrać magie przy rozpalaniu ognisku , przy wędkowaniu ,że ma lepsze połowy , i przy tym lewitowaniu , jeśli nie użyje tego lewitowania na tyle żeby napisać że jest 3 metry nad wszystkimi i nnikt nic nie może mu zrobić. JA nie widze dla tego typu odgrywania najmniejszego problemu , podstawa musi być to dobre odgrywania , tak samo jak kiedyś spotkałem odgrywania wampira krótkie bo krótkie ale był nowy pomysł ciekawy i konsekwetny, choć troszke mu brakowała do ideału . Ale nie było to monotonne dążenie za sława za bogactwe . I takie pomysły właśnie uważam też za ciekawe i urozmaicające gre:)

Ps. pierwsza linijka to wers z poczatkowej strony gracza:)
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Re: ot. podyskutujmy czy to mozliwe ;)

Postby saguarooo » Tue May 11, 2010 8:07 pm

Odgrywać rolę. Widziałeś kiedyś żeby aktorzy w teatrze podczas odgrywania swoich ról dostali nagle super mocy i zaczęli unosić się nad ziemią? (nie mówię o użyciu do tego jakiejś maszyny, lub oszukania widzów za pomocą iluzji, ale o faktycznym przypływie nadnaturalnych mocy)
Ja osobiście nie widziałem... Dlatego też uważam, że postać w czasie odgrywania swojej wymarzonej roli nie może dostać super, turbo mocy i latać sobie po osadzie, choćby i 10 cm. nad ziemią. Jest to tak samo bezsensowne jak odgrywanie psa, czy rośliny.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest