Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby Greek » Tue Mar 20, 2012 9:38 pm

To już jakiś czas temu, ale dla porządku: wprowadzone zostało trochę udogodnień związanych z notatkami i kopertami. Przede wszystkim: zlikwidowano bug z wyciąganiem wszystkich kopii notatki nieedytowalnej z koperty. Dodano przyciski do autozaznaczania "ptaszków". Kolejne zmiany do notatek omawiane na angielskim forum powinny zostać ogarnięte do końca tygodnia. Jak znajdę czas. A to wszystko by żyło się lepiej kolekcjonerom kieszonkowych bibliotek.

Dorzucę tutaj info nieoficjalne: na ukończeniu są prace nad "attack delay" czyli blokowaniem możliwości ranienia jednej postaci przez kilka atakami odbywającymi się bezpośrednio jeden po drugim. Raniona postać nie będzie mogła być atakowana przez czas w minutach równy 1/2 otrzymanych obrażeń (takie są obecne ustalenia, sam nie wiem czy minut cantryjskich czy rzeczywistych xD ale chyba takich prawdziwych). Akcje takie jak: atak, przeciąganie, przejście do innej lokacji, sterowanie statkiem, jedzenie leków... itepe będą znosić tę blokadę. Oficjalny komunikat co i jak na pewno jeszcze się pojawi z odpowiednim wyprzedzeniem.

EDIT: Zablokuję wątek, żeby zasugerować, że tu się nie spamuje.

EDIT2: Albo nie, może ktoś będzie miał kiedyś coś ciekawego do przekazania.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby Greek » Wed Mar 28, 2012 10:17 pm

Może nie nadaje się do wstawienia tutaj, aczkolwiek przeredagowany został polski formularz rejestracyjny. Obecnie wygląda tak:
Image

Wcięcia, beleczka tytułowa, zmiany tekstu, usunięcie literówek, które wisiały tam przez siedem lat z hakiem.

Żeby nie było, że weszliście tutaj zobaczyć co nowego a tu nic, to chociaż zapowiem, że gotowy jest nowy system operowania na notatkach w kopertach. Możliwe będzie otwieranie kopert w kopertach, czytanie notatek i wyciąganie notatek z głębi (z koperty w kopercie wyciągnięte notatki wylądują bezpośrednio w inwentarzu). Chowania do kopert w kopertach niestety nie ma. Nie wprowadziłem także zaglądania do kopert leżących na ziemi, bo mi się nie chciało.

Jak to wygląda.
Przy wyłączonej opcji wyciągania (ptaszki i strzałeczka ukryta):
Image

Przy włączonej:
Image


Przy okazji autozaznaczanie przy użyciu tego sprytnego panelu poprawiłem, aby teraz zaznaczało tylko notatki, a nie koperty. Chciałem to samo zrobić na stronie inwentarza, ale się okazało, że to jest trudne (mogło by się wydawać, że z powodu widocznej na stronie inwentarza nazwy "notatka" lub "koperta" jest na odwrót).
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby psychowico » Thu Mar 29, 2012 8:55 am

Świetna robota!

// Spamer! To temat do ogłoszeń, a nie komentarzy.
// Pozostawiam posta z nadzieją, że wyedytujesz go wstawiając informację o jakiejś świetnej nowej funkcji w grze, którą właśnie kończysz tworzyć.
// GreeK
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby Greek » Thu Apr 12, 2012 11:41 pm

Wiemy, że w ostatnim czasie występują liczne problemy z mapami i ogólnie wyświetlaniem grafik.
Zdaje się, że znalazłem tego przyczynę, ale będę mógł to potwierdzić dopiero po sprawdzeniu całej sprawy w praktyce, bo inaczej się nie da ;) Teoretycznie powinienem to napisać w dziale dotyczącym bugów, ale wyświetlanie obrazków tak naprawdę nigdy nie działało poprawnie, więc można to uznać za coś nowego.
Mam nadzieję, że Wasi marynarze nie pogubili się na morzach.

EDIT z podświetleniem:
Dobra, po przejściowych kłopotach (ze świecą, pochodnią i widłami szukać "programistów" dotychczasowego systemu wyświetlania obrazków) udało się to odpalić. Po pierwsze "too many traffic" już nigdy nie będzie nas dręczył. Po drugie ustawiłem cachowanie (zapisywanie do pamięci podręcznej) obrazków z notatek, aby nie musiały być one ściągane za każdym razem z serwera Cantr. Spowoduje to mniejsze obciążenie serwera (mniejsze lagi) i szybsze ładowanie często oglądanych notatek.

Dla zainteresowanych: TAK, dotychczas obrazki nie były cachowane.

Nieco nieśmiały EDIT 2: jeśli by coś nie chodziło związanego z notatkami to zgłaszajcie to w odpowiednim temacie, postaram się tym zająć.

Ach, w ramach trailera/teasera/zapowiedzi/jak to nazwać kończę pracować nad kodem dotyczącym Near Death State (stanu agonii).
Ma on generalnie na celu umożliwienie przeżycia postaci jeśli napastnicy nie chcą zabijać ofiary.
Jego założenia gdzieś tam kiedyś były opisane i zaakceptowane ale ogólnie:
1. postać dziabnięta bronią gdy straci cały pasek życia zamiast umierać pada na ziemię i znajduje się w stanie agonii. Upuszcza przy tym wszystkie rzeczy i staje się bezwładna. Może tylko obserwować otoczenie, widzieć zdarzenia i ludzi.
2. postać taką każdy może natychmiast dobić (oddzielna akcja niezależna od ataku - nie zużywa zmęczenia) co spowoduje natychmiastową śmierć postaci.
3. Jeśli pomoc nie zostanie udzielona to postać taka umiera po 3 dniach od otrzymania śmiertelnego ciosu.
4. Można też leczyć postać (projekt trwający x godzin, który można przyspieszyć specjalnymi narzędziami jak bandaże itp.) co w efekcie przywraca jej zdolności motoryczne, jednakże taka postać jeszcze przez 3 dni jest bardzo ranna (90% obrażeń lub coś koło tego) i nie może się leczyć jedzeniem. WAŻNE! Nawet po uleczeniu postać znajduje się w stanie agonii dopóki nie upłyną te 3 dni od otrzymania ciosu. Szczegóły jeszcze będą omawiane, żeby to jakoś sensownie było.
5. Postać w stanie agonii może w dowolnym momencie sobie umrzeć.

Ten sam kod będzie można dostosować do ogłuszania i symulowania efektów upicia się (utrata przytomności).

Fajne, nie?
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby Greek » Sat Apr 14, 2012 11:55 am

Zmiany na stronie "Miejsce". Aby zobaczyć jak ta strona naprawdę wygląda należy wcisnąć ctrl+r, żeby zaktualizować style i obrazki na stronie.
Ogólnie:
- przycisk wyjścia z budynku/pojazdu przesunięty na górę
- widać statki w pobliżu nawet jeśli nie stoi się na wybrzeżu
- w ogóle fajniejszy kod HTML
- własciwie wyskalowane obrazki po prawej
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby Greek » Thu May 17, 2012 8:42 pm

To ja może zaspamuję co mi chodzi po głowie tzn. co wkrótce będzie w grze.

1. Zwiększenie limitu uploadu obrazków (do 1 MB). To jest zrobione, przetestowane i w ogóle, będzie wprowadzone szybko.
2. Okna (do głównych budynków, bez możliwości montowania w dobudówkach) - Coś jak widoczność z pojazdów. Obecnie omawiane ostatnie szczegóły, ale zasadnicza część już napisana i działa fajnie.
3. Naprawienie problemów z czasem do następnego ataku (ten ujemny czas). To też w zasadzie w całości zrobione dla ludzi, zostały jeszcze analogiczne zwierzęta jak będę wiedział jak postąpić w pewnej sprawie.

Mam jeszcze kilka niezdecydowanych rzeczy, które będę miał czas zrobić jutro, zamelduję jeśli coś się uda :)

PS. Do przypominajki haseł zrobionej przez Piesa zdążyliście się już przyzwyczaić, co? :P
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby Greek » Sat May 19, 2012 10:06 am

To dopiszę jeszcze jedną rzecz, którą zrobiłem wczoraj, a wiele osób czekało na nią od wieków:
* Przechowywanie obiektów w pojemnikach.
Czyli możliwość zapakowania młotka, gitary, ubrań, kluczy do zamykanej skrzynki, szafy, na talerz o ile tylko się uda upchać w środku. Lub wpakowania ciała do dużej beczki na ocet winny :P (innymi słowy poczuj się jak Imperator).

Niestety na to jak i okna trzeba jeszcze trochę poczekać, bo korzystając z chwili wolnego czasu najpierw robię a później pytam czy mogę, a więc musi to poczekać na akceptację.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby Greek » Mon Jun 11, 2012 8:10 pm

Można wgrywać do notatek obrazki o maksymalnym rozmiarze 1 MB. Korzystajcie z tego mądrze, bo na brzydkie obrazki GAB patrzy ;)

Jest to także sugestia, aby nie wgrywać plików na serwery zewnętrzne - nie ma pewności czy na takim hostingu obrazki kiedyś nie znikną, mogą nie działać niezależnie od działania/nie działania Cantra.

Poza tym wgrano małą poprawkę do medalionów (locketów)

Następne w kolejce do wprowadzenia są od dłuższego czasu gotowe zmiany w pojemnikach, tak więc proszę o cierpliwość ;)
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby Greek » Thu Jun 14, 2012 6:26 pm

Wprowadzono trzymanie nie-surowców w pojemnikach. Możecie testować, ale radzę na razie ostrożnie, póki system się dociera ;) mimo bardzo długich testów nie mogę zagwarantować, że nie chapnie wam tarczy w środku osady piratów ;D

A, poprawka do odliczania jednodniowej blokady ataku na tę samą postać weszła kilka dni temu. Teraz pozostały czas wyliczany jest znacznie dokładniej.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby Greek » Tue Jun 19, 2012 10:18 am

Weszła nowa strona główna. Przy okazji zniknęły te dwa przepiękne g...radienty u góry i dołu strony oraz napis Cantr II u góry jest znacznie bardziej powabny.
Dodatkowo zegarek u góry rusza się samodzielnie tak jak powinien ;)

Cantr Enhanced po tych zmianach odmówił posłuszeństwa, działająca wersja 1.3.0 tutaj: http://userscripts.org/scripts/show/109440
Poza poprawką taką, żeby działał naprawiłem przy okazji wyskakujący po najechaniu przycisk szeptania, więc można sobie to na nowo włączyć w opcjach TE.

PS. Są pewne niedociągnięcia, która poprawię. Jeśli ktoś napisze za mnie kolosa z analizy to nawet bardzo szybko :D
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
kamil1313
Posts: 456
Joined: Mon Apr 13, 2009 11:41 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby kamil1313 » Tue Jun 19, 2012 8:21 pm

Dodano ryżową pastę oraz papier ryżowy. Nie mają żadnego zastosowania, ale zawsze to jakiś krok w stronę materialnych notatek ;)
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczeni

Postby Greek » Sat Jul 07, 2012 8:51 pm

Kilka poprawek, ze szczególnym uwzględnieniem następujących:
1. nie trzeba przerywać pracy w pojeździe aby rozpocząć podróż drogą
2. nie można już magicznym sposobem czytać dowolnych notatek w Cantrświecie (dziękuję Piesowi za znalezienie i zgłoszenie błędu)
3. kolejny mały kroczek by ułatwić modyfikację Cantra własnymi stylami CSS (co wkrótce nadejdzie jako opcja wbudowana)
4. błędy przy rejestracji
5. zabawki PD do zabijania złych postaci
6. ruchomy zegarek działa wiarygodnie także na Firefoksie

A bardziej na temat, czyli w kwestii mojego lansowania się:

W bardzo bliskiej perspektywie (godzinno-dniowej):
1. obok kalkulatorka będzie widoczna ilość surowca w inwentarzu przy liczeniu rozmiaru projektu. Przy okazji wartości będą bardziej wiarygodne (usunięcie buga z pozostającymi ogryzkami wtedy gdy jest to możliwe)
2. polowanie w końcu będzie dawać normalny przyrost umiejętności polowania (bo nie dawało)
3. nazwy pojemników przy wyjmowaniu/wsadzaniu surowca będą działać jak trzeba (bo nie działają)

W trochę dalszej perspektywie:
1. okna są gotowe do wprowadzenia, zobaczymy kiedy będą, to głównie zależy od Góry ;) czy będą w dobudówkach jeszcze nie zostało ostatecznie ustalone, ale mnie to wali, bo mój kod jest doskonały i zadziała i tak
2. opisy wnętrz budynków (w stylu opisów postaciowych) - konkretniej: postać z kluczem do budynku będzie to mogła zrobić natychmiast, w innym wypadku będzie trzeba wykonać godzinowy projekt beznarzędziowy
TEASER:
Image


Przy okazji mały triczek: jeśli nie możecie schować do pojemnika ubrań z powodu ich zerowej masy (jakiś taki bug, z którym być może mam dużo wspólnego) to sposobem na doraźne rozwiązanie dużo skuteczniejszym od zgłoszenia mnie jest ubranie takiego stroju i zaraz potem zdjęcie. Masa zostanie odzyskana i będzie można go wsadzać gdzie się chce.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczeni

Postby Greek » Thu Jul 12, 2012 10:29 am

Dla formalności - opisy wnętrz są już dostępne w grze. Podobnie znalazły się wszystkie poprawki podane w poście wyżej.

No to zostały okna :>
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczeni

Postby Greek » Sun Jul 15, 2012 6:21 pm

oxyquan wrote:
Greek wrote:2. nie można już magicznym sposobem czytać dowolnych notatek w Cantrświecie (dziękuję Piesowi za znalezienie i zgłoszenie błędu)


Zgłaszałem to już do EchoMan 21 listopada 2010 roku. Ciekawe czy te SQLi, o których go informowałem też są nadal niezałatane.


Pewnie tak, bo sam przez przypadek całkiem sporo znalazłem. :) I jeszcze nie załatałem, więc próbujcie szczęścia ;)
Przy okazji przenoszę post, ponieważ nie zawiera wystarczająco obwieszczeniowego info.

* * *

A żeby nie musieć przenosić swojego posta:
Dzisiejsza krótka blokada gry
Miała na celu dostosowanie systemu zdarzeń i innych takich (związanych ze stwierdzaniem, które postacie są blisko naszej) do wprowadzenia okien.
Ich samych na razie nie można budować, ale do zrobienia pozostał jeden maleńki kroczek ze strony trochę przysypiającego RD :)
PROSZĘ O ZGŁASZANIE WSZELKICH DZIWNYCH ZACHOWAŃ w rodzaju: nie widać/nie słychać kogoś kogo powinno się widzieć/słyszeć lub na odwrót.
Co nieco odnośnie okien: (już było napisane, ale co zaszkodzi jescze raz)
1. (tutaj zmiana) być może będzie można je budować zarówno w głównych budynkach jak i dobudówkach. Zbudowane w głównym budynku sprawiają, że budynek staje się takim jakby "pojazdem" z możliwością patrzenia na zewnątrz, rozmowy itp. Wszystkie akcje są identyczne za wyjątkiem walki (nie można walczyć przez okno)
W przypadku dobudówki będą łączyć dobudówkę z pomieszczeniem "o jeden wyższym" w hierarchii zabudowy. Coś podobnie do doczepiania statków do statków z zadokowanym jeszcze małym stateczkiem. Niestety opcja robienia okien "na zewnątrz" to sporawy problem i jej przynajmniej w liskiej przyszłości nie będzie (ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa).
2. okno można otwierać i zamykać (open/close) oraz otwierać i zamykać zamek (lock/unlock, co uniemożliwia otwieranie/zamykanie tradycyjne). Otwieranie i trzaskanie oknami jest widocznym zdarzeniem. Jak okien w budynku nie ma lub są zamknięte to wszystko wygląda identycznie jak obecnie (100% izolacji). Zamek nie jest częścią podstawowego wyposażenia okna i trzeba go dodać tak jak do pojemników jeśli się chce.
3. można budować okna w kajutach, ładowniach, portach, więc jest gites.
4. nie słychać na zewnątrz komunikatów radiowych (uff! ludzkość uratowana), ale dużo łatwiej będzie teraz siedzieć w środku jak się chce ;)
5. postaram się zalobbować, aby okna nie wymagały szkła
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczeni

Postby Greek » Mon Jul 30, 2012 11:31 pm

Nie pisałem a powinienem.

Dużo poprawek do różnych nieciekawych rzeczy w grze, a także w końcu możliwość budowania okien. Część ProgDowa była moja, część RDowa Pilota.

Do tego być może naprawiony został bug, który powodował wyrzucanie na stronę logowania po zalogowaniu (głównie na urządzeniach mobilnych, ale zdarzało się też na komputerach stacjonarnych). Jeśli ktoś miał stale tego typu problem to proszę o informację czy nadal istnieje czy też zniknął. W temacie z komentarzami lub w prywatnej wiadomości. Źródło błędu i rozwiązanie rozkminił psychowico, a wprowadzone zostało przeze mnie.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest