wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Wed Jul 29, 2009 8:00 pm

robin_waw wrote: A co do 1000 żelaznych Liberów to z tego co wiem jeszcze nie ma tyle wybitych ciekawe skąd byś je wziął.
A co to za przecieki z gry ;) Ja nie potwierdzam ani nie zaprzeczam. Zawsze może wypłacić równowartość w żelazie. Jak ma być umieranie ze starości to ja chcę też pokrewieństwo (jak się ktoś przebudzi to obok mamy i taty).
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Postby Laura_ » Wed Jul 29, 2009 8:30 pm

a podsluchiwanie wyszlo tragicznie, przynajmniej moim zdaniem. wciaz zdarza sie na tyle czesto, by sie nie dawalo normalnie rozmawiac :?
dalej na nie.
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Wed Jul 29, 2009 8:33 pm

Pokrewieństwo w realiach Cantra wydaje mi się nierealne.
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Wed Jul 29, 2009 8:39 pm

Pokrewieństwo już jest tyle że nie wiadomo czy masz 2 tatusiów czy 2 mamusie. Umiejętności postaci biorą się po rodzicach tyle że nie wiadomo po których.
A co do śmierci to nie raz jest tak ze ktoś prosi PD o skasowanie kilku postaci, a to jest taka opcja śmierci na życzenie. Wystarczyło by ją dodać tylko do interface.
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Wed Jul 29, 2009 8:42 pm

Racja, ale budzenie się przy rodzicach i informacja kto jest rodzicem byłaby absurdalna.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Thu Jul 30, 2009 7:25 am

B.M.T. wrote:Racja, ale budzenie się przy rodzicach i informacja kto jest rodzicem byłaby absurdalna.
Nie mniej niż śmierć ze starości na życzenie. Nazywajmy rzeczy po imieniu: albo eutanazja czyli śmierć na życzenie albo śmierć ze starości w nieznanym momencie...
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Postby BZR » Thu Jul 30, 2009 8:11 am

lacki2000 wrote:
B.M.T. wrote:Racja, ale budzenie się przy rodzicach i informacja kto jest rodzicem byłaby absurdalna.
Nie mniej niż śmierć ze starości na życzenie. Nazywajmy rzeczy po imieniu: albo eutanazja czyli śmierć na życzenie albo śmierć ze starości w nieznanym momencie...

Jaka eutanazja? Jaka śmierć na życzenie? Przecież to nie postać decyduje, tylko gracz. Rzucanie terminami, które mają złą prasę jest nie na miejscu w świecie Cantra.
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Thu Jul 30, 2009 10:37 am

Śmierć ze starości w nieznanym momencie jest rozwiązaniem, które raczej wielu graczom się nie spodoba. Niektórzy na pewno chcą mieć stare postacie, a śmierć w nieznanym momencie uśmiercałaby czy gracz chce czy nie chce jeśli dobrze rozumiem, natomiast mi chodzi o rozwiązanie bardziej kompromisowe, natomiast co do rozwiązania lackiego nie jestem przekonany i mi się nie podoba.
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Thu Jul 30, 2009 10:44 am

Teraz jeżeli chcesz ograniczyć ilość postaci składasz prośbę do departamentów i czekasz aż Ci postacie skasują czasem to może potrwać dosyć długo. Nie wiesz kiedy to się stanie już nie raz widziałem jak postać umierała w trakcie rozmowy. Taka śmierć na życzenie jak Lacki mówi nie za dużo różni się od tego co jest teraz. Może okres ile postać może jeszcze będzie żyła jest sporo dłuższy. Może ta opcja mogła by być do odwrócenia jeżeli postać nie umrze a gracz się rozmyśli.
A po załączeniu tej opcji inne postacie mogły by widzieć że postać jest schorowana.
User avatar
Ula
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 23, 2006 3:17 pm

Postby Ula » Thu Jul 30, 2009 10:57 am

robin_waw wrote:Teraz jeżeli chcesz ograniczyć ilość postaci składasz prośbę do departamentów i czekasz aż Ci postacie skasują czasem to może potrwać dosyć długo.


Nie jest to takie proste. Oficjalna wykładnia PD jest taka (o ile się nie zmieniła), że owa prośba musi być odpowiednio umotywowana powodami nie dotyczącymi gry.

A tak poza tym - niech żyje cantryjska geriatria! :twisted:
Image
koksu
Posts: 165
Joined: Tue Mar 30, 2010 7:40 pm
Location: Polska, Zielonka

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby koksu » Thu Apr 01, 2010 11:26 am

Śmierć na życzenie? To gracz o tym zdecyduje, nie postać. Tak samo, jak gracz decyduje o tym gdzie i kiedy postać ma iść. Ja jestem za


Przepraszam, że tak religijnie to porównam, ale jak Bóg decyduje kiedy człowiek ma umrzeć, tak gracz decyduje o postaci :wink:. Bez obrazy dla niewierzących itp
User avatar
Nefertete
Posts: 89
Joined: Sun Aug 23, 2009 7:36 am

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby Nefertete » Thu Apr 01, 2010 1:46 pm

Skoro już takie porównanie.... Bóg w cantr to PD i inne departamenty, mogą nam zesłać nieurodzaj, powodzie i bardziej przyziemne problemy jak rozkładające się notatki w kopertach.
O postaciach decydujemy i tak sami, jest wiele sposobów na opuszczenie świata cantr. Do tej pory wypróbowałam jeden, przez zagłodzenie, byłam też bliska śmierci samobójczej. Da się ;)

Ach, i najważniejsze, po tym czasie który spędziłam w cantrze, ze zwolenniczki stałam się zdecydowaną przeciwniczką śmierci ze starości ;) Wprawdzie nie mam jeszcze postaci określanej mianem 'staruszka' czy 'staruszek' ale była by to wielka, nieodwracalna strata w przypadku niektórych postaci.
koksu
Posts: 165
Joined: Tue Mar 30, 2010 7:40 pm
Location: Polska, Zielonka

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby koksu » Thu Apr 01, 2010 2:23 pm

Co powiesz PD? Znudziła mi się ta postać i chcę grać młodszymi? Nie skasują ci (chyba) :wink: . Samobójstwo? 300-latkowi znudziło się wieczne życie, więc popełnia samobójstwo. Nieciekawie to brzmi... ale to tylko moje niedoświadczone zdanie, czekam na krytykę :)
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby lacki2000 » Thu Apr 01, 2010 2:30 pm

koksu wrote:Co powiesz PD? Znudziła mi się ta postać i chcę grać młodszymi? Nie skasują ci (chyba) :wink: . Samobójstwo? 300-latkowi znudziło się wieczne życie, więc popełnia samobójstwo. Nieciekawie to brzmi... ale to tylko moje niedoświadczone zdanie, czekam na krytykę :)

Podobno dla PD wystarczy argument że nie ma się czasu na dobre odgrywanie tej postaci. Starzy ludzie umierają na serce.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby KVZ » Thu Apr 01, 2010 3:44 pm

Z powodu, że ten argument był nadużywany przez graczy (między innymi poprzez rozdmuchiwanie go na forum) to PD nie usuwa już od pewnego czasu postaci na życzenie.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest