Cantr III

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Postby Sopel_1 » Wed Jul 01, 2009 7:46 pm

Yo już chyba gdzieś było i chyba marne były skutki tego ... nie wiem nie pamiętam ...

PS - fajny nowy avek ? ;)
User avatar
kamil1313
Posts: 456
Joined: Mon Apr 13, 2009 11:41 am

Postby kamil1313 » Wed Jul 01, 2009 8:15 pm

Sopel_1 wrote:Yo już chyba gdzieś było i chyba marne były skutki tego ... nie wiem nie pamiętam ...

PS - fajny nowy avek ? ;)


Przynajmniej nie taki Tibiowy (czy jakoś tak) :P
User avatar
Tetro
Posts: 522
Joined: Thu Jun 07, 2007 10:54 am
Location: Baal

Postby Tetro » Wed Jul 01, 2009 8:22 pm

E tam jakies herezje wygadujecie!!! Cantr w 2D to juz nie Cantr!!!


Poprostu kazdy pomysl mozna wprowadzic i w Cantr II tylko trzeba miec checi i czas. Surowce mozna od nowa rozlokowac, zawsze mozna to jakos wytłumaczyc i inne rzeczy tak samo.

Od razu powiem ze szkoda by było mi moich podopiecznych zabic i przeniesc sie do innego swiata, szkoda bylo by mi czasu na dwie gry :arrow:
?
User avatar
Tetro
Posts: 522
Joined: Thu Jun 07, 2007 10:54 am
Location: Baal

Postby Tetro » Wed Jul 01, 2009 8:27 pm

w.w.g.d.w wrote:Hmmm...
Gdyby były gotowe wzory,np. formularz,klikasz, na zakładkę jedzenie,wpisujesz nazwę,parametry,surowce,materiały dodatkowe o o tym jedzeniu na necie z jakiejś stronki i ok...
A ktoś z ProgD akceptuje (lub nie) i podkłada pod szablon... Każdy głupi by sobie poradził w zasadzie,byle propozycja była sensowna. :P
Gorzej gdyby dany przedmiot miał unikalne właściwości,wtedy rzeczywiście to byłoby dla kogoś bardziej znającego się na sprawie bo nie każdy się zna.


Sorki za post pod postem ale dotycza innych spraw.

Jak by byla taka mozliwosc to PD znow by nic nie robilo bo za duzo by mieli do zakceptowania lub odrzucenia "petycjii"

Udostepnic kod gry? uwierzcie mi malo ludzi by cos z nim zrobilo, jakas sensowna gre, moze jacys maniacy ale raczej poprawili by tu i tam, dodali by jakies rzeczy i tyle...
?
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Postby Mars » Wed Jul 01, 2009 9:02 pm

Avx wrote:
Mars wrote:Oczywiscie tez bez questow, mutantow, trolli i innych.


Mam nadzieję, że broń energetyczną też byś wywalił.



Rowniez. Wlasciwie zrobilbym najchetniej realna choc dosc nadal "postapokaliptyczna" wersje F2, dajac mozliwosci rzeczywistego zycia w tym swiecie tak jak w Cantrze. Bylaby to swego rodzaju hybryda, z najlepszymi rzeczami kazdej z czesci.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Wed Jul 01, 2009 9:29 pm

zapomniałem dodać że absolutnie ważne byłoby odkrywanie surowców oraz ich eksploatacja (wyczerpywanie). Każda lokacja miałaby listę surowców możliwych do odkrycia wraz z prawdopodobieństwem oraz ilością jaką się odkryje do wydobycia. Jak się wyczerpie źródełko to właściwie nie wiem co dalej, może jakiś inny surowiec wskoczy do tabelki albo ten sam tylko z mniejszą ilością... no taki nie do końca przemyślany koncept ale lepszy niż stałe nieskończone surowce...
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Wed Jul 01, 2009 9:30 pm

Tetro wrote:Poprostu kazdy pomysl mozna wprowadzic i w Cantr II tylko trzeba miec checi i czas. Surowce mozna od nowa rozlokowac, zawsze mozna to jakos wytłumaczyc i inne rzeczy tak samo.

Od razu powiem ze szkoda by było mi moich podopiecznych zabic i przeniesc sie do innego swiata, szkoda bylo by mi czasu na dwie gry :arrow:

To by było trudne,do zupełnie nowego systemu trzeba było dostosować starą bazę danych...
Przez długi czas byłby chaos bo postacie nie wiedziałyby jak posługiwać się wieloma przedmiotami,pojazdami czy maszynami,katastrofy naturalne,walki i szaleństwo gdy z przyjemnego miejsca trafiamy w rejony podbiegunowe a mapy stają się średnio aktualne. :roll:
User avatar
Fieger
Posts: 512
Joined: Mon Aug 14, 2006 8:16 am
Location: oo..gdzies tam

Postby Fieger » Wed Jul 01, 2009 9:34 pm

1. Lacki..to już było napisane :P
2.wwgdw..reset cantra?? robimy nowy świat, w którym od początku jest od groma dwudziestolatków...każdy równie zagubiony...
hmm...jakoś mi nie podchodzi coś takiego chyba wolałbym cudowne poszerzenie obecnego świata.
I have a cunning plan...
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Wed Jul 01, 2009 9:37 pm

No niby to byłoby ciekawe ale nie każdemu może przypaść do gustu to że świat zmienił się tak bardzo iż jego postać przestaje rozumieć ten świat a jego pozycja jest zagrożona o wiele bardziej niż do tej pory.
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Thu Jul 02, 2009 12:57 am

A na co komu Cantr III? Nie lepiej ulepszyć to co już mamy?
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Postby Avx » Thu Jul 02, 2009 11:45 am

Według mnie najfajniej byłoby zostawić Cantra 2 i jednocześnie postawić Cantra 3 jako nową grę. Ci lubiący rozwiązania z 2 mogliby dalej grać w 2, domagający się radykalnych zmian (na przykłąd ja) mieliby nr 3.

lacki2000 wrote:zapomniałem dodać że absolutnie ważne byłoby odkrywanie surowców oraz ich eksploatacja (wyczerpywanie).


Bez przesady. W realu, np. na Śląsku węgiel wydobywa się od XIX wieku (chyba nawet wcześniej, ale na małą skalę) i jakoś się nie wyczerpuje ;p Jeśli już utrudniać grę, to realistycznie, a nie bardziej, niż jest życie utrudnione w realu.

Wyczerpywanie się surowców po np. 200 latach eksploatacji byłoby w sumie logiczne, ale 200 lat Cantra to 10 LAT w realu, więc bezsens !

Wyczerpywanie się surowców w marne 20 lat, nie - logiczne nie jest.
User avatar
Smith
Posts: 174
Joined: Mon Apr 03, 2006 1:59 pm

Postby Smith » Thu Jul 02, 2009 12:52 pm

To ja dodam jeszcze jedną propozycję, żeby nie było tylko jednego rodzaju mięsa. Powinno ono się dzielic na takie jak wołowina, konina, wężowina( :D ). Każde miałoby różną wartośc odżywczą i każde przyżądzac można byłoby na inne sposoby. Tak samo mogłoby byc z jajami i mlekiem. U niektórych osób niektóre jaja i mleko mogłyby wywoływac uczulenie.
User avatar
Fieger
Posts: 512
Joined: Mon Aug 14, 2006 8:16 am
Location: oo..gdzies tam

Postby Fieger » Thu Jul 02, 2009 1:19 pm

Smith nie zagłębiajmy się zbytnio w medyczne niuanse...bo jeżeli tak to potrzeba też komarów roznoszących malarię, kleszczy z boreliozą (obydwie choroby śmiertelne bez odpowiedniego leczenia). Jadowite zwierzęta - chociażby węże. Tężec, zgorzel gazowa (gangrena dla mniej kapujących) - zanieczyszczone rany. Stopniowe słabnięcie wskutek średnio-ciężkiej rany w wyniku upływu krwi. Mogę zagwarantować, że uczulenie na pokarm to jeden z najmniejszych problemów z jakimi może borykać się cantrowe społeczeństwo po wprowadzaniu problemów zdrowotnych. A wymieniłem drobny ułamek tego co może spotkać schorowanego cantryjczyka.
I have a cunning plan...
User avatar
Smith
Posts: 174
Joined: Mon Apr 03, 2006 1:59 pm

Postby Smith » Thu Jul 02, 2009 2:35 pm

Fieger, ty mnie chyba nie do końca zrozumiałeś. Nie chodziło mi o zróżnicowanie chorób tylko zróżnicowanie jedzenia. A to uczulenie miałoby byc po to żeby nie każdy jadł to samo, a nie do zróżnicowania chorób. Nie prosiłem o żadne malarie czy inne boreliozy.
User avatar
Fieger
Posts: 512
Joined: Mon Aug 14, 2006 8:16 am
Location: oo..gdzies tam

Postby Fieger » Thu Jul 02, 2009 2:53 pm

Zróżnicowanie jedzenia owszem za...ale to już lepiej wykombinować coś innego żeby ludzi zmusić do jedzenia różnych pokarmów...
I have a cunning plan...

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest