dluga smycz lub kaganiec czyli o minutkach

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Ile minutek gry powinno byc w Cantr (na dobe)

Poll ended at Thu Dec 03, 2009 12:35 pm

mniej niz 200
4
7%
200
1
2%
300
3
6%
400
2
4%
wiecej niz 400 ale jednak ograniczona ilosc
5
9%
bez limitu
39
72%
 
Total votes: 54
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

dluga smycz lub kaganiec czyli o minutkach

Postby Mattan » Sat Jun 06, 2009 12:35 pm

W realu jestem zwolennikiem prawa pozostawiającego dużo swobody i samokontroli ludzi nad swoim życiem, a rolę organów władzy jako pomocy w trudnych sprawach niż policjanta z pałą pilnującego czy gdzieś się nie potkniesz żeby ci przyłożyć. Oczywiście potrzeba policji jako takiej jest niepodważalna. Nazwałbym to polityką długiej smyczy.
Jak zacząłem grać w Cantr przyjąłem za oczywiste ograniczenie czasu grania i argumenty, że to chroni przed uzależnieniem od gry. Jednak gdy obecnie doświadczam wolności w czasie grania widzę jak bardzo psuło mi grę i zacząłem się zastanawiać nad zasadnością takiego ograniczenia. Jeżeli miało to uchronić mnie przed nadmiernym poświęcaniem czasu grze to nie spełniało to swojego zadania. Przecież nawet to forum jest pełne porad jak to ominąć (edytowanie wypowiedzi poza grą itp.). (Myślę że to ograniczenie prowokowało, przynajmniej częściowo, do łamania NZ i zakładania drugiego konta) Te sposoby pozwalają co najmniej o 100% wydłużyć dostępny czas, a nikt mi nie zabroni myślenia o grze w pozostałym czasie. Uwolnieniem od uzależnienia jest abstynencja, a nie ograniczenie np. alkoholu do jednego piwa dziennie. Zresztą są formy alkoholizmu, które przejawiają się np. piciem 50 gram wódki dziennie.
Dlatego opierając się na moich doświadczeniach i przemyśleniach proponuję żeby na stałe wprowadzić wolny dostęp do gry bez ograniczenia, albo chociaż wydłużenia na stałe smyczy czyli co najmniej 400 minut na dobę. Na pewno to uczyni grę bardziej grywalną bo naprawdę fajnie jest teraz pisać bez pośpiechu wypowiedzi moich postaci nie używając notatnika i kopiuj/wklej. Bardzo to zwiększa komfort gry.

Proszę o wasze opinie.
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Sat Jun 06, 2009 1:42 pm

Jak dla mnie to 200 jest w sam raz, pomimo tego że nie ma ograniczenia w zupełnosci mieszczę się w tym czasie. To znaczy zjadam więcej jak 200 minut tylko dla tego że nie oszczędzam czasu i po odejściu na pięć czy więcej minut nie loguję się ponownie Nigdy nie zdarzało mi się wklejać wypowiedzi z notatnika a oszczędzając minutki wyrabiałem się w czasie 100 do 150 minut. Kilka razy miałem tylko takie ekstremalne warunki że czasu brakowało. Ale to margines.
Dlatego zagłosowałem na 200 bo mi to w zupełności wystarcza.
pikolo
Posts: 305
Joined: Sat Aug 04, 2007 12:18 pm

Postby pikolo » Sat Jun 06, 2009 1:49 pm

po mojemu to tak 150 minut, ale minuty zaoszczędzone przechodziłyby na następny dzień.
Czy nie uważasz, że na 15 twoich postaci chociaż część mogłaby nie biegać z kuszami, żelaznymi tarczami i konopnymi ciuchami, tylko czymś bardziej oryginalnym?
User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

Postby gawi » Sat Jun 06, 2009 3:50 pm

a mnie sie podoba tak jak jest .. gram jak gralem ... ale niemusze uwazac na minutki .. nie musze wchodzac od razu pisac moge sie zastanowic... nie musze sie wkurzac ze lagi zjedza mi limit minut ...
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl
User avatar
Miaua
Posts: 616
Joined: Tue Oct 24, 2006 11:43 am
Location: Gdynia
Contact:

Postby Miaua » Sat Jun 06, 2009 4:31 pm

Czy było minut 200, czy jest 2000, gram kiedy chce i ile chce. Tylko jak jest 2000 to nie kombinuje z logowaniem się na nowo, a działam od razu.

Nie znam się na bazach i danych ale może takie ponowne logowanie się (żeby zaoszczędzić) powoduje większe obciążenie?
Kamienny znak: I'm the Devil, I love metal!
Kamienny znak: Dzięki, Marolu Wielki Bardzo!

Image
User avatar
natene
Posts: 234
Joined: Sat May 17, 2008 11:42 pm
Location: GW/ Landsberg

Postby natene » Sat Jun 06, 2009 5:32 pm

Zdecydowanie bez minutek...Bezstresowo, spokojnie.
Fajniej mozna odegrać, bez kombinowania
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: dluga smycz lub kaganiec czyli o minutkach

Postby Mars » Sat Jun 06, 2009 5:39 pm

Mattan wrote:Jak zacząłem grać w Cantr przyjąłem za oczywiste ograniczenie czasu grania i argumenty, że to chroni przed uzależnieniem od gry. Jednak gdy obecnie doświadczam wolności w czasie grania widzę jak bardzo psuło mi grę i zacząłem się zastanawiać nad zasadnością takiego ograniczenia. Jeżeli miało to uchronić mnie przed nadmiernym poświęcaniem czasu grze to nie spełniało to swojego zadania.


Tez uwazam, ze limitu byc nie powinno - o ile nie wplynie jego brak na wydajnosc gry.

Jestesmy (w wiekszosci) doroslymi, a przynajmniej w miare dojrzalymi ludzmi. Kazdy odpowiada za siebie. Nawet ewentualne 13 latki. Stosowanie max 100/200/300 minutek dziennie jako ograniczenie przed "graniem 24h na dobe" to przesada, na dodatek... rzeczywiscie niezbyt skuteczna.
User avatar
Smith
Posts: 174
Joined: Mon Apr 03, 2006 1:59 pm

Postby Smith » Sat Jun 06, 2009 8:10 pm

Ja również jestem za tym żeby było bez limitu. Nie raz natrafiałem na długie notatki, których przeczytanie zajęłoby sporo czasu przez co kopiowałem ich treść do notatnika i tam czytałem. Tak samo przy tworzeniu notatek często najpierw pisałem je w notatniku a potem kopiowałem do notatek w Cantrze. Raz się to na mnie zemściło gdy zwalił mi się Windows. Tak czy inaczej wolałbym czytać i pisać notatki bez potrzeby kopiowania ich treści do notatnika lub z notatnika, bez stresu o to, że wyczerpię minutki.
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Sat Jun 06, 2009 8:22 pm

Niczego bardziej nie cierpię jak nie mieć coś do zrobienia a nie mieć na to czasu...
User avatar
Jinchuuriki
Posts: 723
Joined: Sat May 10, 2008 9:54 am
Location: Szczytno in Poland
Contact:

Postby Jinchuuriki » Sat Jun 06, 2009 10:13 pm

Bez limitu jest dobrze. Nie trzeba się co chwile wylogowywać żeby nawet sekundy niepotrzebnie nie marnować. I do tego jakoś tak szybciej wszystko chodzi, pewnie właśnie dla tego że ludzie nie logują i wylogowują się ciągle
"Freedom is only a hallucination"
User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Postby Miri » Mon Jun 08, 2009 8:03 pm

Mi jakoś tak lepiej się gra bez limitu - bezstresowo przede wszystkim :wink: Mogę spokojnie robić co mam do zrobienia, nie martwiąc się ile czasu mi to zajmie i minutek zeżre, a dopiero godzina ta-i-ta i jeszcze na tyle czasu muszą starczyć.
Gram ile grałam, i tyle.
A ograniczenie minutkowe i tak nie działało najlepiej, bo za łatwe było do obejścia - i to w dodatku w sposób obciążający serwer.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Mon Jun 08, 2009 9:26 pm

Brak limitu to był naprawdę dobry krok ku większej grywalności i lepszemu odgrywaniu postaci. No może przez to jest też więcej mało ciekawych zachowań (jak "Dzień dobry" albo "uśmiecha się" albo "zgłodniałem" i to cały tekst na jeden dzień) ale mi to mocno nie przeszkadza a zawsze jest jakaś oznaka że postać jest jedynie w pół-śnie i czeka na jakąś przygodę by się bardziej obudzić. Ja mam tylko pięć postaci i starcza mi na nie około 100-300 minut dziennie w zależności od dnia (ostatnio nieco ospałe okoliczności są ale nie u wszystkich) i nie potrzeba mi więcej minut niż 400 dziennie bo na więcej mi życie poza grą nie pozwala. No ale jakby co to limit 2000 minut jest kozacki mimo, że bezsensowny :)
Następny krok to 24-godzinny (albo przynajmniej 12-godzinny) dzień cantryjski (z odpowiednim rozdrobnieniem postępu projektów i prędkości podróży) dla lepszej płynności działań. ProgD! Do dzieła!
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Tue Jun 09, 2009 5:40 am

Ja myślę ze limit powinien być ale 400, nie 200. Btw. duzo osób wzięło udział w głosowaniu. Nie wiedziałem że aż tyle zagląda na forum :)

EDIT: jak juz jest ebz limitu to można by zrobić coś z tymi kredytkami
Image
Image
Image
User avatar
mefisto666
Posts: 80
Joined: Sun Nov 11, 2007 2:56 pm
Location: Kobenhavn/Zabrze

Postby mefisto666 » Tue Jun 09, 2009 7:49 pm

bez limitu jest dobrze
Wydaje ci sie ze ummiesz jezdzic ??
http://pl.youtube.com/watch?v=rs-jAImScms

"Boże pohamuj pokusę prędkości..."
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Postby witia1 » Wed Jun 10, 2009 10:31 am

Skoro gra działa bez problemu ( lagi mam naprawdę sporadycznie ) to po co limity, czasem trzeba więcej czasu czasem mniej ale zapas dobrze mieć ^^
Rest In Pieces.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest