Czemu Cantr nie dziala?

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Fri May 22, 2009 12:36 pm

ale żal, zaczelo dzialac, zagralem dwoma postaciami poszedlem na obiad wrocilem a tu jakiś bolek zablokował znów grę. I po kiego? Niech już zostawią niech działa............
Image
Image
Image
User avatar
€e$y
Posts: 176
Joined: Wed Feb 11, 2009 11:09 pm
Location: Cesarstwo Torunskie

Postby €e$y » Fri May 22, 2009 12:39 pm

grzybi wrote:U mnie postaci już się budzą z ciężkim bólem głowy i amnezją. Koniec narzekania. Do gry!


Ja też skorzystałem z chwili, kiedy gra działała. Wszystkich zagoniłem do roboty, nakarmiłem, wydałem rozkazy itd. :D Koniec narzekania i koniec leniuchowania.
Osobiście wolałbym, gdyby gra ruszyła z tymi wszystkimi przeliczeniami itp. zamiast wracać do stanu z poniedziałku. No ale nie ode mnie to zależy :roll: Miejmy nadzieję, że przez weekend da się pograć :)
grzybi
Posts: 326
Joined: Tue Aug 05, 2008 5:31 pm
Location: Lodz / Poland

Postby grzybi » Fri May 22, 2009 12:41 pm

No tośmy sobie pograliiii... Po co to w ogóle było uruchamiać na chwilę.

Ciekawe, że forum też zaczęło się sypać. Żeby nie było jak bluzgów pisać? :x
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Fri May 22, 2009 12:42 pm

Widocznie ktos uwaza, ze zamkniecie gry pomoze postaciom zeglarzy zrobic korekte kursu, a innym postaciom na zminimalizowanie szkod jakie wywolalo kilkudniowe zostawienie wszytskiego bez kontroli graczy.
Ja nie rozumiem w jaki sposob zablokowanie gry moze jakkolwiek pomoc w obecnej sytuacji, ale co ja tam wiem...
Każdy ma swój punkt widzenia, ale nie każdy z niego coś widzi.
grzybi
Posts: 326
Joined: Tue Aug 05, 2008 5:31 pm
Location: Lodz / Poland

Postby grzybi » Fri May 22, 2009 12:46 pm

Jeśli przywrócą grę z dumpa z przed awarii to może komuś tam pomoże (ciekawe jak często robią zrzut bazy).

A jeśli to zablokowanie jest tylko po to, żeby się mogli namyśleć co z tym zrobić to będzie jeszcze gorzej. Póki co postaci płyną przed siebie, głodują, są zabije przez zwierzęta, itp. itd.
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Fri May 22, 2009 12:58 pm

Nie przywroca gry sprzed awarii. Gra jest odblokowana, mozna grac, a co sie stalo to sie nie odstanie.
Każdy ma swój punkt widzenia, ale nie każdy z niego coś widzi.
User avatar
natene
Posts: 234
Joined: Sat May 17, 2008 11:42 pm
Location: GW/ Landsberg

Postby natene » Fri May 22, 2009 1:01 pm

To już przestało byc zabawne...Ja rozumiem, że gra jest pomysłu Josa, kod jego czy jak to tam jest...Ale..Trochę...przypomina to zachowanie "psa ogrodnika" - sam sie nie pobawie, sam ne zrobie, innym nie dam.
Stworzono fantastyczne gre, która oczarowała przeciez mase ludzi...a teraz..Teraz zostawia sie to wszystko na pastwe losu i slepego przypadku. Wielokrotnie juz było powtarzane, że należy cos z tym zrobić..Niech będzie płatne, niech działa - pracuje nad gra ktos konkretny, kto będzie tego pilnował, nawet jesli miałby z tego jakieś grosze miec.
Ale niech coś w końcu zostanie zmienione, bo jeszcze kilka takie sytuacje, i cantr straci to co najważniejsze - graczy.
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Postby witia1 » Fri May 22, 2009 1:04 pm

grzybi wrote:Jeśli przywrócą grę z dumpa z przed awarii to może komuś tam pomoże (ciekawe jak często robią zrzut bazy).

Tu raczej nie chodzi o wgranie dumpa a cofnięcie tego co się wydarzyło, gra może mieć mechanizm pozwalający wykonać kroki wstecz we wszystkich projektach podróżach etc do stanu sprzed awarii. Takie rozwiązanie wydaje mi się prawdopodobniejsze sądząc z zamieszczonej notki w grze ( wgrywanie backupu nie jest trudniejsze gdy gra cały czas jest w toku i tak nowe dane będą nadpisane a dodaje projektów które trzeba by cofnąć jeśli nie będzie backupu )

Doug Roberts wrote:All, I`ve locked the game until we decide whether or not to restore the lost time. The serious problem is, I don`t know if there is anyone available to do this. I`m going to try to find out. The longer the game remains open, the harder it becomes to recover the lost time. I hope to get some answers soon. Thanks for your continued patience. -Doug Roberts/GAB

Na dokładne tłumaczenie zdobyć się nie jestem w stanie ale:
Gra została zamknięta do czasu podjęcia decyzji o cofnięciu lub nie cofaniu czasu. Niestety nie wiadomo czy jest osiągalny ktoś kto może to wykonać. Ale postara się autor ogłoszenia tego dowiedzieć.
Gra została zamknięta ponieważ im dłużej działa tym trudniejsze będzie ewentualnie cofnięcie wszystkiego do czasu sprzed awarii.

Organizacja więc departamentów jest dość tragiczna, albo poszczególne osoby nie wiedzą kto jaki ma dostęp, albo nie wiedzą ( po 4 dniach awarii nadal ) kto jest osiągalny i może rozwiązać problem.
Rest In Pieces.
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Fri May 22, 2009 1:17 pm

Gra nie będzie cofnięta.
(SRVPRC)
Image
grzybi
Posts: 326
Joined: Tue Aug 05, 2008 5:31 pm
Location: Lodz / Poland

Postby grzybi » Fri May 22, 2009 1:29 pm

Sądząc z kolejnej notatki Douga:

The game is now unlocked. Marol has decreased hunger (many thanks) but it is not possible to get the lost time back. Many apologies to those that lost characters during the downtime. Hopefully, it wasn`t too many.


Gra znów działa. Jedyną zmianą było zmniejszenie głodu wszystkich postaci. Dzięki Marol za to. BTW. UPDATE SQLowy czy chociaż do takich rzeczy w cantrze napisano bardziej wyrafinowany mechanizm?

EDIT 10 minut później!!!
Właśnie nakarmiłem osadę bardzo wygłodzonych ludzi. To jest nie możliwe, żeby wszyscy tak nagle zrobili się głodni, bo przed awarią większość dostała sporo jedzenia.
User avatar
marshall
Posts: 358
Joined: Sun Jan 15, 2006 3:28 pm
Location: Silesia Superior

Postby marshall » Fri May 22, 2009 1:55 pm

Wracam z zajęć, patrzę do systemtreja na zielone kółeczko które od kilku dni męczyło mnie pytajnikiem, a tu co? Ono do mnie *pyk* i wykrzyknik :D
Powrót zielonego króla ^^
\m/,
User avatar
kamil1313
Posts: 456
Joined: Mon Apr 13, 2009 11:41 am

Postby kamil1313 » Fri May 22, 2009 3:14 pm

czemu nie zrobili back-upa? moje roślinki zniknęły, bo leżały na ziemi, a ja nie mogłem ich podnieść :cry:
User avatar
Tetro
Posts: 522
Joined: Thu Jun 07, 2007 10:54 am
Location: Baal

Postby Tetro » Fri May 22, 2009 3:22 pm

dobra CANTR II działa mozna zamknac temat :)
?
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Fri May 22, 2009 5:37 pm

Juuuhuuuu!!! :twisted:

ps. €e$y nie mogę ci odpowiedzieć na pm,chyba z powodu twojego nicka,robią się jakieś dziwne znaczki jak próbuje wysłać
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Postby witia1 » Fri May 22, 2009 6:37 pm

grzybi wrote:
EDIT 10 minut później!!!
Właśnie nakarmiłem osadę bardzo wygłodzonych ludzi. To jest nie możliwe, żeby wszyscy tak nagle zrobili się głodni, bo przed awarią większość dostała sporo jedzenia.

Może zmiana potrzebowała nieco czasu by zaszła u wszystkich postaci, lub opis nie jest aktualizowany na bieżąco? Jak się zalogowałem po odblokowaniu gry to też dwie osoby miały w opisie "bardzo wygłodzone" ale teraz już nie mają a spożywania posiłków w międzyczasie nie było.
Rest In Pieces.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest