wyludnianie swiata

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

pikolo
Posts: 305
Joined: Sat Aug 04, 2007 12:18 pm

Postby pikolo » Thu Mar 26, 2009 7:05 pm

Zgadzam się z pomysłem zamknięcia kilku wysp.


A niby jak chcecie to zrobić, moje wy bambaryłki? Teleportować wszystkie postacie z takiej V* do Cechowic i pokasować dokowalne lokacje? :lol:

iększe są odległości między miastami, co zabija handel polityke


Wręcz przeciwnie, no chyba że operujemy na poziomie surowców "kamień-drewno-żelazo", to fakt, tym się już raczej nie handluje. Ale gumę, aluminium czy zioła wozi się na gigantyczne odległości, podejmowane są nawet specjalne wyprawy mające na celu sprowadzenie egzotycznych surowców do miast.
Czy nie uważasz, że na 15 twoich postaci chociaż część mogłaby nie biegać z kuszami, żelaznymi tarczami i konopnymi ciuchami, tylko czymś bardziej oryginalnym?
User avatar
Zamia
Posts: 790
Joined: Tue Jan 09, 2007 9:38 pm

Postby Zamia » Thu Mar 26, 2009 7:26 pm

pikolo wrote:
Zgadzam się z pomysłem zamknięcia kilku wysp.


A niby jak chcecie to zrobić, moje wy bambaryłki? Teleportować wszystkie postacie z takiej V* do Cechowic i pokasować dokowalne lokacje? :lol:



O! Przepraszam! Cechowice wszystkich z wyspy V wcale nie chcą :evil: :mrgreen:
User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Postby Sopel_1 » Thu Mar 26, 2009 7:29 pm

Zamia wrote:
pikolo wrote:
Zgadzam się z pomysłem zamknięcia kilku wysp.


A niby jak chcecie to zrobić, moje wy bambaryłki? Teleportować wszystkie postacie z takiej V* do Cechowic i pokasować dokowalne lokacje? :lol:



O! Przepraszam! Cechowice wszystkich z wyspy V wcale nie chcą :evil: :mrgreen:


Hehe ... to byłoby dopiero miasto :mrgreen: takie prawdziwe duże miasto :D gdzie prawie nikt nikogo nie zna
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Thu Mar 26, 2009 8:34 pm

Taaa... zaraz by się zaczeli wszyscy przedstawiać,może nawet walczyć (różnych grup,licznych i dobrze uzbrojonych byłoby conajmniej kilka).
A co z moim pomysłem z potopem? :P
Ja akurat robie tak by jedna moja postać była na jedną wyspę.
Mój ideał do którego jeszcze nie doszłem. :D
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Postby BZR » Thu Mar 26, 2009 9:08 pm

Pikolo, jakoś mam wrażenie że tych wypraw aż tyle nie jest.

Co do zamykania to cieżko powiedziać jak to zrobić bo nie mam najmniejszej wiedzy o tym jak jest baza danych zorganizowana, i ile by było z tym kłopotów, jednakże mój pomysł byłby taki - poinformować graczy z kilkudniowym wyprzedzeniem, przeteleportować postacie do losowych lokacji, wyspy zamknąć/zatopić/przenieść do innego wymiaru.

edit: w.w - potop, trzęsienie ziemi, wulkan, cokolwiek. Można by nawet zrobić tak,że co rok zalewa część wyspy, żeby wszyscy się zdążyli ewakuować.
User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Postby Sopel_1 » Thu Mar 26, 2009 9:12 pm

BZR wrote:Pikolo, jakoś mam wrażenie że tych wypraw aż tyle nie jest.

Co do zamykania to cieżko powiedziać jak to zrobić bo nie mam najmniejszej wiedzy o tym jak jest baza danych zorganizowana, i ile by było z tym kłopotów, jednakże mój pomysł byłby taki - poinformować graczy z kilkudniowym wyprzedzeniem, przeteleportować postacie do losowych lokacji, wyspy zamknąć/zatopić/przenieść do innego wymiaru.

edit: w.w - potop, trzęsienie ziemi, wulkan, cokolwiek. Można by nawet zrobić tak,że co rok zalewa część wyspy, żeby wszyscy się zdążyli ewakuować.


A jak to potem wytłumaczyć ? "Ooh ... gdzie ja jestem [...] głupie wilki/ptaki/whatever !" ?
User avatar
Koralat
Posts: 268
Joined: Thu Jul 10, 2008 12:14 pm

Postby Koralat » Thu Mar 26, 2009 9:23 pm

BZR wrote:Pikolo, jakoś mam wrażenie że tych wypraw aż tyle nie jest.

Co do zamykania to cieżko powiedziać jak to zrobić bo nie mam najmniejszej wiedzy o tym jak jest baza danych zorganizowana, i ile by było z tym kłopotów, jednakże mój pomysł byłby taki - poinformować graczy z kilkudniowym wyprzedzeniem, przeteleportować postacie do losowych lokacji, wyspy zamknąć/zatopić/przenieść do innego wymiaru.

edit: w.w - potop, trzęsienie ziemi, wulkan, cokolwiek. Można by nawet zrobić tak,że co rok zalewa część wyspy, żeby wszyscy się zdążyli ewakuować.


no ale takie postacie ... mają swoje życie,jakkolwiek nudne, i swoich przyjaciół a ty chciałbyś ich losowo zrzucić gdzie popadnie....

o wytłumaczenie na to: porwani przez kosmitów! :twisted:
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Thu Mar 26, 2009 10:09 pm

Dlatego potop,na jakiś okres brak portów,zniszczenie wielu budynków i statków,surowców,śmierć tych którzy na czas by nie uciekli,konsolidacja ucieknierów gdzieś w głębi lądu,powstawanie nowych miast i konfliktów.Ba!Nawet zmiana surowców na niektórych obszarach.
Wszystko pięknie zrobione,bez oczywistej ingerencji i w końcu ludziki w Cantrze mieliby coś do roboty oprócz ścigania piratów i bandytów różnej maści.
Tylko nie ma szans na wprowadzenie.
User avatar
Fieger
Posts: 512
Joined: Mon Aug 14, 2006 8:16 am
Location: oo..gdzies tam

Postby Fieger » Thu Mar 26, 2009 10:36 pm

Dobry macie stuff ale zdecydowanie za dużo tego świństwa jaracie :P

wybaczcie słownictwo...ale czy was totalnie po*****ło z tym zamykaniem wysp? stopniowo one i tak się wyludnią. Programiści nie mają czasu wprowadzać nowych rzeczy, a wy jeszcze chcecie im dowalić takie zadanie jak wyczyszczenie połowy bazy danych.

Tak to przynajmniej pozostaną jakieś ślady dawnej cywilizacji. Tak jak na Oorc kiedy tam pierwsze polskie postacie się pojawiły. Dla przyszłych kolonizatorów jakaś zagadka do rozwiązania. Jak macie zamiar wytłumaczyć zniknięcie całych wysp? Przecież nie można narzucić postaciom wiary, że wyspa zatonęła.

A jeżeli tak wam zależy na "konsolidacji" to proszę bardzo: roleplay dla wielu postaci: powrót do ojczyzny, zagrożenie ze strony dzikich zwierząt i dlatego odchodzimy, sekty religijne głoszące konieczność powrotu, porwania przez piratów i później wyrzucenie na innej wyspie, rozpuszczenie plotki o bandzie piratów przed którymi trzeba uciekać...
jest zapewne około nieskończoności lepszych wytłumaczeń na opuszczanie wysp niż zakichany potop. I do tego dają waszym postaciom możliwości wykazania się.
I have a cunning plan...
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Postby BZR » Thu Mar 26, 2009 11:07 pm

Może i Ciebie podniecają, ale mnie odstraszają wielkie, opuszczone miasta.

zagrożenie ze strony dzikich zwierząt - dobry pomysł, już nawet nad nim myślałem, lecz zwiększenie liczby gepardów, słoni i dzików mogłoby mieć efeky uboczne - postacie kryjące się w budynkach, jak np we francuskiej strefie.

"powrót do ojczyzny, sekty, banda piratów" - to ma być żart? Nie widziałem jeszcze sekty, w którą wierzyłby ktoś więcej niż założyciel... dobrym pomysłem jest granie bandytami na bardziej odległych wyspach, co własnie uskuteczniam, ale trochę to niewystarcza. A jeśli chodzi o nawoływanie do powrotu do ojczyzny to najpierw trzeba wogóle nawoływać kogoś do obudzenia się :(

Nic nie dałoby takiego bodźca do pobudki jak zagrożenie potopem:P
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Fri Mar 27, 2009 12:53 am

łomatko! "wyłączanie wysp"... Fieger ma rację z tym jaraniem.
Ostatnio liczba graczy nieco wzrosła po miesiącach ustawicznego spadku.
Problemem jest zniechęcanie się do gry starych graczy którzy przez senność swych postaci, często bardzo ważnych w danym miejscu, powodują zniechęcanie się innych i gorsze postrzeganie gry przez nowych graczy.

Pytanie główne więc brzmi: co zrobić żeby nie zniechęcać starych graczy?
Wg mnie w Cantr powinny być zaimplementowane odkrycia naukowe. Czyli nowe technologie/umiejętności nabywałoby się w drodze żmudnych projektów badań naukowych. To oczywiście jeden z głównych elementów Cantr III ale tego to się chyba nie doczekamy :)

A najważniejsze kierunki badań to oczywiście zwiększenie szybkości poruszania się, produkcji żywności oraz skuteczności ataku i obrony. Do teo możliwość obserwacji nieba, szukanie planet i próby wzlecenia w powietrze oraz wybicia się poza atmosferę (jeśli takowa w ogóle istnieje :P ) Mniejsza o szczegóły bo i tak nie wejdzie w życie :roll:
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Fri Mar 27, 2009 1:18 am

maszyny latajace (w atmosferze, i niezbyt wysoko) mimo wszystko maja szanse zaistniec jesli okolicznosci i checi odpowiednio dopisza, nie twierdze ze to sie stanie, jednak jest to mozliwe
Każdy ma swój punkt widzenia, ale nie każdy z niego coś widzi.
User avatar
Fieger
Posts: 512
Joined: Mon Aug 14, 2006 8:16 am
Location: oo..gdzies tam

Postby Fieger » Fri Mar 27, 2009 7:02 am

BZR to były tylko przykłady. Chodzi o to, że masz inne możliwości zmuszenia populacji do migracji niż ingerowanie w mechanikę gry. Nie wspominając, że szanse wprowadzenia waszego pomysłu wahają się w granicach zera bezwzględnego.

Rozumiem, że arbitralnie zatwierdzisz, że wyspy a, b i c są do zatopienia i nic ciebie nie obchodzi, że na jednej z nich jest kilka postaci, które właśnie budują sobie miasto.

To czego tutaj brakuje to cierpliwość graczy. Chcecie mieć wszystko na zaraz. Teleportować wszystkie postacie, bo porwało je ufo (prawdę mówiąc to już pomysł z sektą jest bardziej realistyczny i prawdopodobny) albo zarządzić lokalną apokalipsę i bawić się w Noego. Podczas kiedy ucieczka z nowych wysp już się rozpoczęła. Wpierw stopniowo. Z interioru ludzie przeniosą się na wybrzeża, a jak to nie pomoże to zbudują statki. Może na nowych wyspach zostaną jeszcze zamieszkane enklawy.
I have a cunning plan...
pikolo
Posts: 305
Joined: Sat Aug 04, 2007 12:18 pm

Postby pikolo » Fri Mar 27, 2009 2:56 pm

a ja mam podstawowe pytanie: co wam przeszkadza spadające gęstość zaludnienia? to, że w "realnej" Polsce mamy w miarę równo rozłożona ludność i nie idzie znaleźć miejsca w kraju, gdzie nie byłoby blisko do osad ludzkich absolutnie nie oznacza, że musi tak być w polskiej strefie w Cantr II!

Specyfika naszej strefy jest taka, że kontrolujemy i znamy znaczną cześć świata Cantr II, mamy dużą, lecz bardzo rozproszoną populację. Coś jak Australia czy Kanada w "realu", no, może jak Rosja;). Nie widzę żadnego sensu w sztucznym wywoływaniu przemieszczeń ludności. Po co? Żeby nie szło się ruszyć bez natykania się na milionowe miasto? Żeby cała strefa ograniczała się do kilku małych wysp? Żeby były trudności z dostępem do rzadkich surowców, jak kawa, rubiny czy inny oczar? Żeby wszyscy zasuwali równo przy kopaniu marchewki?

Jak już ktoś napisał: chcecie wywołać ucieczkę z jakiejś wyspy, to wywołajcie okoliczności zmuszające do ewakuacji. Nie wiem, zbierzcie czterech zabijaków, zróbcie w kilku miastach rzezie, uwalniając przy tym zbirów z więzień, smarujcie w wybitych osadach groźne ostrzeżenia typu "Armia Lemingów was zje, huashuashuas!" czy cokolwiek innego. Albo wywołajcie wojnę na wyspie. Albo cokolwiek. Albo zwyczajnie rzućcie hasło "tu jest nudne, budujemy statek i uciekamy?", wbrew pozorom sporo osób by na to zareagowało.

co do wprowadzania nowych, ambitnych przedmiotów: niezła myśl. Może jakieś superstatki? Coś, co wymaga od diabła różniastych metali, ale ejst super szybkie i mega pojemne? :D:D
Czy nie uważasz, że na 15 twoich postaci chociaż część mogłaby nie biegać z kuszami, żelaznymi tarczami i konopnymi ciuchami, tylko czymś bardziej oryginalnym?
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Postby BZR » Sat Mar 28, 2009 8:30 pm

Powiem krótko - popatrz na statystyki liczby graczy w Cantr i odpowiedz sobie sam.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest