OOC-mania

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Gin
Posts: 170
Joined: Thu Mar 02, 2006 4:20 pm
Location: Polska

OOC-mania

Postby Gin » Fri Mar 20, 2009 7:07 pm

Hmm...

Właściwie occ ogólne(do wszystkich) według mnie powinno być zakazane, ale to tylko moja mała opinia, ale skoro jest w wyjątkowych przypadkach dozwolone. To niech te wyjątkowe okazje będą naprawdę WYJĄTKOWE.

Mnie osobiście lekko irytuje rosnąca ooc-mania, zwłaszcza w "Pępku Świata".

Także jeśliby młodsi stażem gracze byli tak mili i zaprzestali tych psujących klimat gry praktyk to byłbym wdzięczny.

A i jeszcze jedno - co niektórym radzę doczytać co to jest to ooc (bo mam wrażenie, ze chyba nie do końca pojęli idee)



:evil:
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Sat Mar 21, 2009 2:14 pm

też mnie to irytuje
Image
Image
Image
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Sat Mar 21, 2009 2:51 pm

Ja publicznie staram się nie używać OOC.
Jeżeli już muszę to używam odzywając się bezpośrednio do kogoś po co mają wszyscy to widzieć OOC do wszystkich to ostateczność, widocznie nie wszyscy rozumieją ideę OOC.
User avatar
Sztywna
Posts: 1091
Joined: Sun Aug 20, 2006 1:51 pm
Location: Costerina/ Wolne Miasto Gdańsk

Postby Sztywna » Sat Mar 21, 2009 4:58 pm

Kurczę. OOCowałam dosłownie kilka razy w życiu, w bardzo skrajnych sytuacjach.

To się da, naprawdę. Podpisuję się pod Ginem ręcyma i nogami.
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Sat Mar 21, 2009 5:42 pm

Zazwyczaj używałem ooc do udzielenia wskazówek gdzie znaleźć informację jak grać dla nowych graczy. Ewentualnie żeby kogoś upomnieć gdy nieświadomie próbował złamać NZ. Nie widzę powodu aby używać OOC w innych sytuacjach.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Sat Mar 21, 2009 9:15 pm

Popieram apel Gina. Jak widzę że ktoś do wszystkich zaczyna zdanie od OOC to się denerwuję że jakieś takie przecieki od gracza przez postać zaśmiecają świat Cantra.
Poprawianie literówek za pomocą OOC albo opisywanie stanu emocjonalnego gracza to nie jest coś co cieszy oko innych graczy w zielonym świecie.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
ZCL
Posts: 10
Joined: Tue Sep 02, 2008 1:46 pm
Contact:

Postby ZCL » Sat Mar 21, 2009 10:48 pm

Nie, niech ludzie nie poprawiają swoich ortów - wcale... :roll:

Poprawienie orta, literówki etc jeszcze można zrozumieć i nie przesadzajmy z tego powodu. Byle to ograniczało się tylko do poprawionego wyrazu bez zbędnych komentarzy.

Co do reszty - zgadzam się.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Sat Mar 21, 2009 11:44 pm

ZCL wrote:Nie, niech ludzie nie poprawiają swoich ortów - wcale... :roll:

Poprawienie orta, literówki etc jeszcze można zrozumieć i nie przesadzajmy z tego powodu. Byle to ograniczało się tylko do poprawionego wyrazu bez zbędnych komentarzy.
Ja jestem za poprawianiem ortów a nawet literówek ale bez pisania tego "OOC" wytrącającego klimat z gry. Postać może przecież powtórzyć powiedziany wyraz a w przypadku gwiazdek można go napisać jeszcze raz, tak jak rzekłeś, bez zbędnych komentarzy.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Sun Mar 22, 2009 2:12 pm

spotkałem się z taką formą poprawiania ortuw i to mi się podoba

*ortów
User avatar
Tetro
Posts: 522
Joined: Thu Jun 07, 2007 10:54 am
Location: Baal

Postby Tetro » Sun Mar 29, 2009 9:03 am

a ja tam nie zauwazylem zadnego OCC :P, ale nie powinno byc miejsca w tej grze na to, jestem za zabronieniem tego skrotu w grze!!
?
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Postby witia1 » Sun Mar 29, 2009 10:10 am

Tu nie tyle chodzi o skrót a co tym przekazujemy :P . Upomnienie jakiegoś nowego gracza szeptem ( np. krótki instruktaż gdzie szukać info o grze i o zakazie occ ) a wygłaszanie wszem i wobec treści niezwiązanych z grą to coś innego
Rest In Pieces.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest