Drobne zmiany w interfejsie

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Verri
Posts: 32
Joined: Tue Aug 19, 2008 4:31 pm
Location: Kalisz

Drobne zmiany w interfejsie

Postby Verri » Tue Aug 19, 2008 6:29 pm

Chciałem przedstawić parę propozycji co do zmian w interfejsie, które zmniejszyłyby jego uciążliwość

1. Denerwuje mnie to, że jeśli chce się dostać do listy projektów to trzeba kliknąć Projekty --> szukaj i dopiero wtedy pokazuje się lista projektów. Wiem, że twórcy chcieli dobrze , ale jak dla mnie jest to niepotrzebne, chciałbym, żeby po kliknięciu na "Projekty" od razy pokazywała się ich lista. Opcja szukaj mogłaby się pokazywać na przykład jeśli projektów byłoby więcej niż 40, albo można by zadecydować o tym w ustawieniach itp.


2. Powiadamianie o zużyciu narzędzi również by się przydało. Bo zdecydowanie za dużo razy zdarzyło się, że mi się łuk bloczkowy, siekiera, czy inny/a przedmiot/broń rozsypała. Powinno być na liście zdarzeń jakieś ostrzeżenie na przykład przy zmianie z "często używanego" na "stary" rodzaju uwaga twoja broń jest już uszkodzona/stara/w nienajlepszym stanie/czy coś innego" i podobne przy zmnie statusu z "stary" na "zużyty".


3. Podzieliłbym inwentarz:
- zamiast: notatki, przedmioty i surowce, monety, klucze, wszystko
- na: notatki, surowce, monety, klucze, przedmioty i broń
- lub: notatki, surowce, monety i klucze, przedmioty, broń
(Wiem, że to nie jest drobna zmiana)


4. Na stronie gracza dałbym obok tych wszystkich " ZAGŁOSUJ NA CANTR! " ; "MAGAZYN INTERNETOWY CANTR" ; "REKRUTACJA PERSONELU" ; " DYSKUTOWANIE O CANTR
" przycisk/link "ukryj", znacznie skróciłoby to tą stronę, zmniejszyłoby transfer, odciążyłoby serwer i Bóg wie co jeszcze


Na koniec chciałbym dodać że w Cantra z roczną prrzerwą gram 500 dni i jestem otwarty na krytykę


Ała, przez przypadek nie ten dział
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Re: Drobne zmiany w interfejsie

Postby robin_waw » Tue Aug 19, 2008 9:44 pm

Verri wrote:2. Powiadamianie o zużyciu narzędzi również by się przydało. Bo zdecydowanie za dużo razy zdarzyło się, że mi się łuk bloczkowy, siekiera, czy inny/a przedmiot/broń rozsypała. Powinno być na liście zdarzeń jakieś ostrzeżenie na przykład przy zmianie z "często używanego" na "stary" rodzaju uwaga twoja broń jest już uszkodzona/stara/w nienajlepszym stanie/czy coś innego" i podobne przy zmnie statusu z "stary" na "zużyty".


Mało realistyczne, żeby przedmioty mówiły że są zepsute.

Może jeszcze miały by e-maila wysłać ? :lol:
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Postby witia1 » Tue Aug 19, 2008 11:32 pm

Ad. 4 Z tego co pamiętam z dyskusji forumowych to serwer ma wąskie gardło w postaci bazy sql, zmniejszanie zawartości stałych elementów nie odnoszących się do niej niczego nie zmieni, co najwyżej poprawi się działanie dla osób o drastycznie wolnych łączach a i to nie bardzo to w końcu sam tekst :)
User avatar
Pyroman
Posts: 98
Joined: Mon Feb 12, 2007 5:57 pm

Postby Pyroman » Wed Aug 20, 2008 12:06 am

ad 1. Niektórych to nie denerwuje

ad 2. zbędne.. argumentacja chyba też zbędna

ad 3. dobrze jest jak jest, powinna być zakładka wszystko, daje pełny obraz posiadanych rzeczy



ja to bym był za tym żeby grafiki można było otwierać z dysku tak jak to ma (miało?) miejsce w travianie po pierwsze przyśpieszy to trochę zabawę osobom ze słabym transferem po drugie, niektórzy przestaną narzekać na zielony kolor (mi tam się podoba)
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Wed Aug 20, 2008 8:46 am

Opera której używam nie toleruje takiej zabawy,musiałbym się przerzucić pewnie na Firefoxa.
Ale gdyby dali takie grafiki tego samego dnia udostępniłbym odmiany we wszystkich kolorach tęczy. :D

ad. 1 Tak!
ad. 2 Tak!
Reszta taka sobie byle jaka.
Besteer
Posts: 168
Joined: Fri Sep 01, 2006 8:06 am
Location: Polska

Postby Besteer » Wed Aug 20, 2008 2:57 pm

I ciekawe, kto to teraz wprowadzi, jak Marol sobie poszedł?
User avatar
Tetro
Posts: 522
Joined: Thu Jun 07, 2007 10:54 am
Location: Baal

Postby Tetro » Fri Nov 28, 2008 8:37 pm

Tetro wrote:
Why not add a small picture man or woman in the form of description, for which they were to demonstrate clothes that we wear? It probably was not that much work?

marol wrote:
I'll add it as soon as you deliver images for all pieces of cloth.

Ktos potrafi ladnie malowac lub ma grafiki na zbyciu :)
?

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest