Oplynalem swiat CANTR!

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Aihal
Posts: 122
Joined: Wed Nov 24, 2004 4:13 pm

Postby Aihal » Sun Dec 16, 2007 12:44 am

Midas wrote:...ktoś opłynął Cantra W-E, niestety nie wiem w jakim czasie...
poniżej 15 lat (bez żagli)
User avatar
tehanu
Posts: 865
Joined: Thu Sep 21, 2006 9:00 pm
Location: 3city

Postby tehanu » Sun Dec 16, 2007 6:59 pm

*zerka na Aihala* To brata rodzonego postać opłynęła, a ja NIC o tym NIE WIEM?! To się nazywa anonimowa gra... :shock:
herbatniczek
Posts: 26
Joined: Sun Jul 22, 2007 5:37 pm
Location: Warszawa
Contact:

Postby herbatniczek » Wed Dec 19, 2007 5:59 pm

Łeee... to moja postać już pewnie z dziesięć razy opłynęła cantra ;/ od ładnych paru(nastu) lat kręci się w kółko... a właściwie nie wiem gdzie się kręci, bo wszędzie jest woda ;/
Legalus
Posts: 270
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:23 am

Postby Legalus » Thu May 22, 2008 2:27 pm

Wiecie co, ten temat lo lekka lipa. Przed nim pewnie większa część osób nie wiedziała, że Cantr jest okrągły ;D
Lepiej spłonąć niż dać się rozwiać przez wiatr...
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Postby Mattan » Thu May 22, 2008 2:58 pm

Cantr to torus. Gdzieś o tym gadaliśmy
Legalus
Posts: 270
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:23 am

Postby Legalus » Thu May 22, 2008 3:09 pm

chyba nawet tutaj. W każdym razie niepotrzebny temat :P
Lepiej spłonąć niż dać się rozwiać przez wiatr...
User avatar
Luke
Posts: 410
Joined: Sun Sep 16, 2007 10:05 pm
Location: Wroclaw, Poland

Postby Luke » Thu Dec 18, 2008 9:57 pm

CMR wrote:Zastanawia mnie, czemu wszyscy ciągle mówią o tubusach i innych takich cudach.
Mnie też to zastanawia. Ktoś rzucił zabobon i, nie wiadomo, skąd, nagle namnożyło się wyznawców.

CMR wrote:Jeżeli powierzchnia Cantr jest dwuwymiarowa (tzn. bez zakrzywienia), to najprostszym modelem jest prostokąt (wydłużony na osi wschód-zachód), którego krawędzie się łączą tak, że krawędź północna to przejście na krawędź południową, analogicznie wschodnia i zachodnia.
Dokładnie tak. Tylko że ten prostokąt to równiutki kwadrat, co już wiemy. :D Sex-tant się kłania. :roll:

CMR wrote:No to jak w końcu jest? Dlaczego odrzucamy płaskość (z ,,przechodzącymi '' krawędziami) świata Cantr?
Nie odrzucamy. CMR, masz rację i po prostu należy się jej trzymać.
[*]...
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Postby BZR » Thu Dec 18, 2008 10:49 pm

Jeżeli powierzchnia Cantr jest dwuwymiarowa (tzn. bez zakrzywienia), to najprostszym modelem jest prostokąt (wydłużony na osi wschód-zachód), którego krawędzie się łączą tak, że krawędź północna to przejście na krawędź południową, analogicznie wschodnia i zachodnia.

Taki posklejany prostokąt nazywa się torus...

edit: .... oczywiście, gdyby przyjąć opisane już wcześniej założenia i przymknąć oko na pomiary;)

Z informatycznego punktu widzenia, strzelam, że jest to prostu płaszczyzna z zaimplementowanym przechodzeniem na dół jak się dopłynie do góry itp itd
pikolo
Posts: 305
Joined: Sat Aug 04, 2007 12:18 pm

Postby pikolo » Fri Dec 19, 2008 11:06 am

no, to trzeba zorganizować wyprawę na dalekie południe, bo na wschód i zachód pływają jak najęci.

A ja mam teorię stref klimatycznych w cantrze:P
Czy nie uważasz, że na 15 twoich postaci chociaż część mogłaby nie biegać z kuszami, żelaznymi tarczami i konopnymi ciuchami, tylko czymś bardziej oryginalnym?
User avatar
Luke
Posts: 410
Joined: Sun Sep 16, 2007 10:05 pm
Location: Wroclaw, Poland

Postby Luke » Fri Dec 19, 2008 3:10 pm

BZR wrote:
Jeżeli powierzchnia Cantr jest dwuwymiarowa (tzn. bez zakrzywienia), to najprostszym modelem jest prostokąt (wydłużony na osi wschód-zachód), którego krawędzie się łączą tak, że krawędź północna to przejście na krawędź południową, analogicznie wschodnia i zachodnia.

Taki posklejany prostokąt nazywa się torus...
Wikipedia wrote:Torus (łac. armila) - dwuwymiarowy torus (oznaczany często T2) to dwuwymiarowa powierzchnia geometryczna leżąca w przestrzeni trójwymiarowej, powstała przez obrót okręgu wokół osi (dookoła prostej) leżącej w tej samej płaszczyźnie co ten okrąg, i nie przecinającej go (czyli nie mającej z nim wspólnych punktów).

Wyobrażeniem torusa może być napompowana dętka rowerowa lub powierzchnia obwarzanka.

Image
Żródło: Wikipedia

Proszę mi wytłumaczyć, czy ja czegoś nie rozumiem?

Czy to, co opisano (i narysowano) powyżej, to jest "posklejany prostokąt"?
Jeśli już, to musiałby to być prostokąt bardzo długi, a jednocześnie bardzo wąski. Może wtedy różnica między jego obwodem wewnętrznym i zewnętrznym byłaby "zaniedbywalna". Ale Cantr jest kwadratowy! Kto nie wierzy, ten niech płynie i sprawdza.

Więc jak, do cholery, potrafi ktoś niby zwinąć w "torus" kwadratową płaszczyznę? :shock: :D
[*]...
Echo
Posts: 724
Joined: Fri Jan 26, 2007 12:36 pm
Location: poland

Postby Echo » Fri Dec 19, 2008 4:14 pm

Dziêki Luke, bo do tej pory nie widzia³am ró¿nicy pomiêdzy "posklejanym prostok±tem', a torusem. Choæ jest to oczywiste. :D
Faktycznie wewnêtrzna czê¶æ torusa nie odpowiada zewnêtrznej. Ale dopiero to pojê³am wyobra¿aj±c sobie klejenie tego prostok±ta. ;)

O, i ten dzieñ wniós³ tyle nowego. Jak to siê cz³owiek ca³e ¿ycie uczy... ;)
User avatar
Ice-Man
Posts: 326
Joined: Mon Jun 26, 2006 6:09 pm
Location: Here and there

Postby Ice-Man » Fri Dec 19, 2008 6:39 pm

A może świat Cantr to wstęga Mobiusa?
Image
ImageImage
User avatar
Jinchuuriki
Posts: 723
Joined: Sat May 10, 2008 9:54 am
Location: Szczytno in Poland
Contact:

Postby Jinchuuriki » Fri Dec 19, 2008 11:02 pm

A ja uważam że świat Cantr jest jak mapka w 'Snake'u' w której jak najedziesz na górną ściankę to wyjeżdżasz z dołu. Nazwałem to teorią Snakeopodobnościświatazielonego
"Freedom is only a hallucination"
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Sat Dec 20, 2008 12:43 am

Cantr to jest taki gumowy torus (taka właśnie dętka rowerowa). Można sprawdzić na kwadratowej kartce że łącząc przeciwne boki razem oraz wszystkie rogi razem to tam taki naciągany torus wyjdzie.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Sat Dec 20, 2008 1:30 am

Nadal mi coś nie pasuje w tym waszym torusowym świecie.
Kto miał geografie w szkole wie jakim problemem jest pokazanie trójwymiarowej prawiekuli naszego globu w dwóch wymiarach na kartce.
Jest to praktycznie niemożliwe,zawsze są jakieś przekłamania.
Tu mamy podobno torus który równierz jest trójwymiarową bryłą.
Czy ktoś do tej pory stworzył mapę w Cantrze dostatecznie duż/dokładną żeby zauważyć coś podobnego?
Ktoś skonfrontował długości południków i równoleżników (to ważne,np. na równiku podróż będzie najdłuższa,nie ma bieguna ale jest coś w rodzaju odwrotności równika - najkrótszy możliwy tor,są też zwrotniki "z góry" i "z dołu")?
W grze nie słyszałem albo nikt jeszcze nie przeprowadzał takich badań.
Już bliżej mi do snake'owego świata (moebiusowy zakłada że nie można sobie spokojnie popłynąć na południe czy północ nie narażając się na spadnięcie z końca świata). :)

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest