"Cantr sie sypie"

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Quijo
Posts: 1376
Joined: Tue Jun 27, 2006 8:10 pm
Location: K A T O W I C E ST Dept
Contact:

Postby Quijo » Mon May 26, 2008 11:36 am

natene wrote:Normalnie stanę się zwolenniczką anarchii i wszelkiego bezprawia i "bezkastowia"


Jest w cantr takie miejsce gdzie panuje anarchia :D
User avatar
Sztywna
Posts: 1091
Joined: Sun Aug 20, 2006 1:51 pm
Location: Costerina/ Wolne Miasto Gdańsk

Postby Sztywna » Mon May 26, 2008 2:18 pm

Quijo wrote:
natene wrote:Normalnie stanę się zwolenniczką anarchii i wszelkiego bezprawia i "bezkastowia"


Jest w cantr takie miejsce gdzie panuje anarchia :D


Jeszcze mam gdzieś tutaj wierszyk o tym miejscu :D
Strzeż się! Cantr silnie uzależnia...

<autolans> [url=http://www.grapheine.com/bombaytv/movie-uk-f0063db4f171b228025e719ce414cee1.html]A co "góra" na drugi serwer? :P[/url] </autolans>
User avatar
mocny92
Posts: 207
Joined: Fri Sep 22, 2006 4:30 pm
Location: Warszawa - Wesola
Contact:

Postby mocny92 » Mon May 26, 2008 5:15 pm

cald dashew wrote:
mój umysł jest zbyt prosty zebym mógł to zrozumieć :roll:


Umpf umpf!
Popieram wniosek, na polski prosimy :P
Wszystko można co nie można - byle z lekka i z ostrożna!
User avatar
Ula
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 23, 2006 3:17 pm

Postby Ula » Mon May 26, 2008 5:28 pm

To było bardzo malownicze, natene. :lol:
I rzeczywiście coś w tym jest...
Druga strona medalu jest taka, że tym staruchom się też czasem nie chce - wielu już młodych widzieli, którzy nawet po obiecującym początku (czyt. newspawn przedstawił się, grzecznie popytał i nawet, o dziwo, nie podprowadził notatek) kopnęło w kalendarz w niedługim czasie. Pozostaje tylko życzyć szczęścia, powodzenia... i uporu w dalszej grze. Może głuchym staruszkom się słuch i wzrok poprawi po jakimś czasie.

PS też nie lubię stolycy ;)
Last edited by Ula on Thu May 29, 2008 5:08 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
natene
Posts: 234
Joined: Sat May 17, 2008 11:42 pm
Location: GW/ Landsberg

Postby natene » Mon May 26, 2008 6:42 pm

Umpf umpf!
Popieram wniosek, na polski prosimy :P[/quote]



Się szczegółów czepiacie :twisted:

Chodziło mi o to, że przelatywały przed oczyma mymi rozmowy, ktoś tam gdzieś poszedł, ktoś coś ukradł, inny ktosia pogonił. Moja postać zapytała, próbowała wtrącić się do rozmowy, zaciekawić, zainteresować...I co? nikt nie zauważył..nikt nie zareagował...
Cantr jest gra specyficzną. Trzeba poczuć jego klimat i możliwości jakie daje. Trzeba chcieć pisać tę rzeczywistość, a dla początkującego gracza, nawet po lekturze wiki i tego forum przedstawia on niezłe wyzwanie.

Mówicie, że się sypie, że "wjaktosięgrasiowie", że pustki, że umarlaki, że śpiochy.
Ale jak ma ich nie być, się pytam?

Do gry nie zniechęci brak grafiki, bajerów szmerów.
Nie zniechęci pewien wysiłek szarej masy, który trzeba wykazać, by ta gra się nacieszyć.
Zniechęci skostniała postawa tych, co cantra znają od podszewki, grają i w jakimś tam stopniu kochają ( to kochają to na wyrost ale się fajnie rymuje :P )

Nie wytykam, a w każdym razie nie ze złośliwości czy żeby nabruździć...Ale może przy następnym " zielonym" młodym w osadzie warto się postarać?

I już będę cicho...


* spuszcza skromnie oczy, dłonie na klawiaturze, ale uszami strzyże, w razie gdyby trzeba było znów ratować świat...*
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Mon May 26, 2008 6:46 pm

ponad polowa moich postaci jest juz po 50 i ... i co?

No i nic, zawsze (prawie?) starają się pomagać (nie wszystkie bo złe postaci też mam ;p) o ile młody na taką pomoc zasługuje i nie jest niegrzeczny. Vlo nigdy mi do gustu nie przypadło ale jest to ciekawe miejsce ze względu właśnie na brak takich przymilasów i pomagaczy..
Image
Image
Image
User avatar
natene
Posts: 234
Joined: Sat May 17, 2008 11:42 pm
Location: GW/ Landsberg

Postby natene » Mon May 26, 2008 7:06 pm

Nie o przymilasów mi chodzi...Raczej o zniechęcenie, które ogrania, gdy się postac odbija od muru kasty, jaką tworza niektórzy - zaznaczam niektórzy " starsi".



* zasłania usta dłonimi* miałam milczec* burczy* miałam milczeć*
User avatar
Ula
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 23, 2006 3:17 pm

Postby Ula » Mon May 26, 2008 7:15 pm

natene wrote:I już będę cicho...


Nie bądź. Forum jest od tego, by podyskutować. Fajnie widzieć nową twarz na forum. Do tego piszącą na temat. :)
Ja przyznaję się bez bicia - mam przysypiających seniorów i czasami mi się nie chce... ale staram się, żeby było inaczej. :roll:
Cantr będzie taki, jakiego go sobie stworzymy.
Image
User avatar
mocny92
Posts: 207
Joined: Fri Sep 22, 2006 4:30 pm
Location: Warszawa - Wesola
Contact:

Postby mocny92 » Mon May 26, 2008 7:43 pm

Ula wrote:Cantr będzie taki, jakiego go sobie stworzymy.

I to jest to dlaczego Cantr jest zdecydowanie, obiektywnie i w pełni uczciwie - jedną z naj;epszych gier na świecie.
Wszystko można co nie można - byle z lekka i z ostrożna!
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Mon May 26, 2008 8:24 pm

mocny92 wrote:
Ula wrote:Cantr będzie taki, jakiego go sobie stworzymy.

I to jest to dlaczego Cantr jest zdecydowanie, obiektywnie i w pełni uczciwie - jedną z naj;epszych gier na świecie.


nie znasz wszystkich ani nikt :P
Image

Image

Image
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Mon May 26, 2008 8:33 pm

Wypowiedź, która mnie kiedyś urzekła i z którą się w pełni zgadzam:
Lucja wrote:W praktyce okazuje się, że z nowonarodzonych jeden na dziesięciu zasługuje naprawdę na uwagę. Trzech zasypia wyjawiając swoje imię, jeden otwiera tylko oko i pozostaje tajemniczy, aż do swego końca. Z pozostałych pięciu dwóch pyta o stawkę dzienną w żelazie zaraz po dzień dobry, jeden kopiuje mapy i bez słowa biegnie w sobie wiadomym kierunku. Pozostaje jeszcze para. Podejmują pracę i: jeden spokojnie czeka aż zdarzy się okazja i z niej korzysta, drugi żyje obok społeczności w ogóle nie uczestnicząc w życiu osady coś sobie kombinując na boku. Dzieje się tak już od lat i ani forma ani temperatura powitania nie mają znaczenia.

Powiecie, że tak ma być, że to właśnie urozmaica grę. Zgodzę się z tym, lecz proszę nie generalizować. 'Stare' postacie nie zawsze są skostniałe i wiele z nich pamięta trudności w pierwszych dniach po przebudzeniu. Tym bardziej, jeżeli gracz tworzył je stopniowo. Po prostu 'nowi' mają szczęście lub pecha. Ale to również można powiedzieć o drugiej stronie. Czasem okazanie zaufania boli, a wiekowe postacie pamiętają i to je zniechęca.
Każdy ma swój punkt widzenia, ale nie każdy z niego coś widzi.
User avatar
natene
Posts: 234
Joined: Sat May 17, 2008 11:42 pm
Location: GW/ Landsberg

Postby natene » Tue May 27, 2008 5:49 am

Gwoli wyjaśnienia - nie chcę generalizować - trafiłam na dojrzałe, świetnie zagrane postacie. I nie mówię tu tylko o pomagaczach, przymilaczach. Jedna z moich postaci trafiła na totalnego gbura po czterdziestce.
Jest niemiły, wredny i złośliwy... i przez to świetny - motywuje do rozkręcenia akcji...

Ja rozumiem że taki pierwszy lepszy 50latek nie jednego młodego już widział, nie jeden młody mu obok padł, nie jeden spierdzielił z notatkami/narzędziami itd itp

To, że zabrałam głos, to raczej wynik obserwacji tego co w grze w konfrontacji ze słowami z forum...

* to może ja zacznę w końcu pracować, nim wpadnę w cantroholizm*
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Tue May 27, 2008 8:43 am

apeluję o zmianę nazwy tematy na Cantr się składa :D
Image

Image

Image
User avatar
natene
Posts: 234
Joined: Sat May 17, 2008 11:42 pm
Location: GW/ Landsberg

Postby natene » Tue May 27, 2008 9:05 am

cald dashew wrote:apeluję o zmianę nazwy tematy na Cantr się składa :D




Oby to była dobra wróżba :wink:
User avatar
Sztywna
Posts: 1091
Joined: Sun Aug 20, 2006 1:51 pm
Location: Costerina/ Wolne Miasto Gdańsk

Postby Sztywna » Tue May 27, 2008 3:59 pm

natene wrote:* to może ja zacznę w końcu pracować, nim wpadnę w cantroholizm*


Od tego już nie uciekniesz, obawiam się :P

*to mówiła posiadaczka postaci, które baardzo rzadko się budzą, czego niezwykle żałuje i ona i one*
Strzeż się! Cantr silnie uzależnia...

<autolans> [url=http://www.grapheine.com/bombaytv/movie-uk-f0063db4f171b228025e719ce414cee1.html]A co "góra" na drugi serwer? :P[/url] </autolans>

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest