Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby dekalina » Sat Feb 27, 2016 11:16 am

Zdarzają się pytania, o znaczenie słów "zamordek", "zamordkowy", ale zwykle odpowiedź: "Nie wiem. Tak jakoś wyszło, że tak mówimy na innych." zwykle wystarcza. Gorzej, jak jakiś gracz (jest przynajmniej jeden taki) tworzy postaci tylko po to, żeby tropić naruszenia zasad i pouczać resztę. "Nie możesz nazywać się Kaliope, bo w tym świecie nie ma mitologi greckiej.", "Psucie maszyn jest sprzeczne z prawem cantr." itp, zanim jeszcze sam się przedstawi :roll:
User avatar
Alutka
Posts: 351
Joined: Sun Aug 02, 2015 6:28 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby Alutka » Sat Feb 27, 2016 11:20 am

Psucie maszyn jest niezgodne z prawem cantr???
“Man sacrifices his health in order to make money.
Then he sacrifices money to recuperate his health. He is so anxious about the future that he does not enjoy the present; he lives as if he is never going to die, and then dies having never really lived.”
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby dekalina » Sat Feb 27, 2016 11:46 am

Ktoś to kiedyś w radiu wykrzyczał. I to bez dodania "ooc" na początku.
User avatar
andrzejek
Posts: 224
Joined: Fri Mar 27, 2015 9:55 pm

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby andrzejek » Sat Feb 27, 2016 12:00 pm

Przecież świat nazywa się cantr, a rozmontowywanie maszyn to zbrodnia na całym świecie (zawsze za to zabijają ludka, więc trzeba to robić w tajemnicy)
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby Felixis » Sat Feb 27, 2016 12:50 pm

We Vlotryan wiele miesięcy temu też jeden wyskoczył z tekstem, że coś jest niezgodne z zasadami Cantr, ale wszyscy uznali że "Cantr" to inna wyspa i nam wisi jakie mają zasady. Na szczęście nie drążył.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
ittam
Posts: 14
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:18 pm

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby ittam » Sat Feb 27, 2016 12:51 pm

Hej,

zastanawia mnie, bo w samej grze widziałem różne podejścia, ale chciałbym o to zapytać tutaj: jak jest z wiedzą postaci a menu budowania i produkcji. Moje starają się nie być wszechwiedzące tuż po przebudzeniu, ale po jakimś czasie, rozmawiając o jakimś konkretnym przedmiocie/narzędziu, zdarzało się, że padało pytanie "a co to?" , które w moim odczuciu jest jednak trochę nie na miejscu, skoro każdy może to zbudować.
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby Felixis » Sat Feb 27, 2016 2:23 pm

ittam wrote:Hej,

zastanawia mnie, bo w samej grze widziałem różne podejścia, ale chciałbym o to zapytać tutaj: jak jest z wiedzą postaci a menu budowania i produkcji. Moje starają się nie być wszechwiedzące tuż po przebudzeniu, ale po jakimś czasie, rozmawiając o jakimś konkretnym przedmiocie/narzędziu, zdarzało się, że padało pytanie "a co to?" , które w moim odczuciu jest jednak trochę nie na miejscu, skoro każdy może to zbudować.


Było gdzieś napisane, że menu budowania to wiedza OOC, czyli Ty jako gracz wiesz że możesz to zrobić, ale postacie nie posiadają tej wiedzy (choć szczerze zależy od odgrywającego na ile jego postacie są wszystkowiedzące). Więc pytanie "co to jest coś tam" nie jest nie na miejscu. Wręcz przeciwnie :)
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby gala » Sat Feb 27, 2016 3:41 pm

Same informacje zamieszczone w grze są IC (Twoja postać o nich wie), ale sam interfejs jak i Wiki są już OOC. Twoja postać nie wie, że "klika menu", żeby wybudować stół, ona po prostu bierze drewno i go buduje.

Więc patrząc z punktu zasad: postać nie wie o wszystkim co jest w menu budowania ani o tym co jest na wiki. Kwestia tego ile umie/wie jest już chyba w gestii gracza, jego dobrej woli, rozsądku i poczucia RP.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby dekalina » Sat Feb 27, 2016 9:40 pm

Ja to rozwiązuję tak, że moje postaci wiedzą jak zbudować narzędzia, które już widziały/używały/naprawiały. Ewentualnie, jak któraś jest mistrzem produkcji narzędzi, to gram, że potrafi sobie wyobrazić, jak powinno wyglądać narzędzie, pomocne przy np. wkręcaniu śrub. To samo z jedzeniem, ubraniami itd.
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby Sasza » Sun Feb 28, 2016 12:01 pm

U mnie uzależniam to od charakteru i czasem wieku postaci.
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
Makalaure
Posts: 40
Joined: Wed Jan 13, 2016 3:18 pm

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby Makalaure » Sat Aug 27, 2016 2:39 pm

Wolno przemycić do cantra istniejącą piosenkę czy no pasarán - tylko własne produkcje?

Pytam w zasadzie czysto teoretycznie
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby dekalina » Sat Aug 27, 2016 4:04 pm

Ja słyszałam, że nie wolno. Tak samo jak z zamieszczaniem w notatkach nieswoich obrazków.
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby Sasza » Sat Aug 27, 2016 4:17 pm

Fragment użyty w kontekście lub parafraza nie stanowi problemu, ale umieszczenie całego skopiowanego tekstu będzie źle wyglądać i trudno odnieść się do tego w grze.
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
Makalaure
Posts: 40
Joined: Wed Jan 13, 2016 3:18 pm

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby Makalaure » Sat Aug 27, 2016 4:33 pm

Wielkie dzięki :)
User avatar
ATS
Posts: 107
Joined: Sat Sep 26, 2015 10:48 am

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby ATS » Sun Nov 20, 2016 7:13 pm

Mam dwie wątpliwości, które ostatnio pojawiły się w mojej głowie:

1. Jak w ogóle traktować ewentualne psucie się jedzenia? Czy coś takiego może istnieć w Cantrze? Mechanicznie nie istnieje (chyba, że uwzględnimy znikające jedzenie gdy zostawimy je na ziemi), nie spotkałem się chyba z konsekwentnym odgrywaniem psucia się jedzenia. Zatem trzeba uznać, że cantryjskie jedzenie jest po prostu niezniszczalne, tak?

2. Czy gracze w ogóle próbują sobie wyobrażać grę? Próbują tworzyć w głowach wizję sytuacji zaistniałych w grze? Mam wrażenie, że ani trochę. A przecież wszystko w Cantrze opiera się na wyobrażeniach. Jak mam traktować beczkę (beczka to chyba beczka, tak? ma kształt... beczki), w której znajduje się rozmaite jedzenie? Jest ono wymieszane, czy to kostki jedzenia, które nie mogą się wymieszać?
Take your sword and your shield
There’s a battle on the field
You’re a knight and you’re right
So with dragons now you’ll fight!

You’ve got the power
To live another childhood
So ride the wind
That leads you to the moon...

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest