Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby gala » Mon Nov 21, 2016 2:19 pm

witia1 wrote:I zdecydowanie podoba mi się podejcie zasugerowane by mie myśleć za dużo. W pewnych aspektach cantr taki jest jest. To raczej dziwienie się odbieram jako dziwne. Skoro postać x razy wrzucała rożne surowce do beczki i była w stanie bez wysiłku je rozdzielić to dlaczego ma to być dziwne. Jeśli każdy kogo znam pojawił się z nikąd to dlaczego pojawianie się kolejnych dwudziestolatkow jest dziwne. Jasne to może być sprzeczne z naszą wiedza ale nie z wiedzą naszych postaci.

Dlatego w równym stopniu immersję i zabawę psują mi ludzie, którzy w ogóle nie odgrywają jak i Ci, którzy wytykają innym błędy IC. A to drugie jest ostatnio popularne. I nie jest fajne.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
Makalaure
Posts: 40
Joined: Wed Jan 13, 2016 3:18 pm

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby Makalaure » Thu Dec 08, 2016 3:02 pm

Sprawdzacie, jak używa(ło) się w rzeczywistości danej maszyny? Np. że mielesza to coś w rodzaju dziury w ziemi? Albo jak wyglądają oczar czy inne roślinki? I używacie tego w roleplayu?
User avatar
witryna
Posts: 110
Joined: Sat Dec 05, 2015 2:04 pm

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby witryna » Thu Dec 08, 2016 3:41 pm

Makalaure wrote:Sprawdzacie, jak używa(ło) się w rzeczywistości danej maszyny? Np. że mielesza to coś w rodzaju dziury w ziemi? Albo jak wyglądają oczar czy inne roślinki? I używacie tego w roleplayu?


Jeśli chodzi o rośliny, to jak najbardziej.
Przy urządzeniach wychodzi mi to w 75%. Bo jak się widzi, że przy maszynie, która powinna być używana przez jednego człowieka, pracuje sześć osób, to trochę się odechciewa odgrywania obsługi.
    Uninstall Cantr, play Tetris.
    YOU NOOB.
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby dekalina » Thu Dec 08, 2016 6:07 pm

Z roślinami mi się nie zdarzyło, ale zawsze dowiadywałam się ile mogłam o maszynach, przy których moja postać pracowała i narzędzia, których używała/naprawiała. IMHO postać nie musi wszystkiego wiedzieć i nazywać spławik dzynksem, ale w gwiazdkach warto być w miarę rzetelnym.
CzterySilnia
Posts: 188
Joined: Sat Aug 03, 2013 6:21 pm

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozPoza terki graczy i ich postaci

Postby CzterySilnia » Thu Feb 09, 2017 8:12 am

Poza tym jakoś to lepiej wygląda jak się fachowymi nazwami gwiazdkuje.
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby Joyous » Thu Dec 28, 2017 8:39 am

Rozterki ma okropne.

Czytając bardzo stare zapisy z rozmów prowadzonych przez postacie w cantr zauważyłam, że tam nikt w sumie nie gwiazdkował a emocje były wyrażane za pomocą emotikonów.
Czysto i prosto to wyglądało i szybko można było pokazać swoje uczucia.
Przez ostatni rok dwa razy zdarzyło mi się widzieć, że jakiś gracz użył emotikona.
Raz gdy w rozmowie z moją postacią mój rozmówca wkleił buźkę .. za co szybko mnie przez OOC przeprosił. Do dziś nie wiem dlaczego przepraszał - ja lubię emotikony :D
Drugi raz nowoobudzony gracz właśnie poprzez emotikony wyraził swoje emocje za co został natychmiast sprowadzony na ziemię przez innego gracza poprzez komunikat OOC: że się gwiazdkuje a nie emotikony używa. (Ten nowoobudzony po chwili opuścił miasto i pewnie gdzieś jego ciało leży :cry: , a szkoda bo widać było od razu że wie po co cantr istnieje)

Nigdzie nie udało mi się znaleźć zapisu (może przeoczyłam :?: ) że nie wolno emotikonów używać. Że obowiązkowo trzeba gwiazdkować.
I stąd moje rozterki .. co złego widzicie w emotikonach :?: Dlaczego uważają niektórzy, że mają rację narzucając gwiazdkowanie innym :?: Czy świat Cantr runie z wielkim hukiem jeśli moja postać powie: "Dzień dobry Cantr :D" zamiast: "Dzień dobry Cantr *z szerokim uśmiechem* :?:

To trochę smutne, że taką wspaniałą grę jak Cantr niektórzy gracze próbują wcisnąć w ramy jakiś bzdurnych zasad zamiast pozwolić graczom wyrażać się w sposób dla nich najłatwiejszy i wcale nie gorszy od gwiazdek.
Jones Abrahams
Posts: 136
Joined: Mon May 27, 2013 5:15 am

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby Jones Abrahams » Thu Dec 28, 2017 9:06 am

Powiedzmy, że emoty są faux pas, albo niezgodne z Tradycją Cantr. Gwiazdkujemy i tyle. Prawdopodobnie dopuszczenie emotek spowodowałoby zubożenie czynności pozawerbalnych i do końca zamieniło Cantr w czat. Rozsmakuj się w gwiazdkowaniu a za kilka miesięcy zobaczysz jak to robi różnicę.
User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby gawi » Thu Dec 28, 2017 10:42 am

Tak jak przedmówca powiedział. Cantr to gra tekstowa, dopuszczanie emotek spłaszczyłoby ją jeszcze bardziej do zwykłego czata czym Cantr nie jest.
Ps. Siedze w Cantrze o dawna bardzo jesteś pewna że w wielu zapisach starych które można w Cantrze znaleźć jest tak wiele emotek , czy może są używane przez te same postacie ciągle. Ja przez lata jakie tu siedzę nie widzę by emoty były stosowane na szeroką skale a gdy tylko jest próba ich zastosowania gracze sami zwracają uwagę na niestosowność ich używania i jeśli dany gracz nadal je używa jest zgłaszany do Pd lub po prostu gracze zaczynają takiego olewać. Szczerze wolę już jak w ogóle postać nic nie oznacza w gwiazdkach niż stawia emotki.

Nie jest problemem zamiast :) napisać uśmiechnął sie , tym bardziej ze w gwiazdkach można rozszerzyć o jaki uśmiech chodzi.
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby Joyous » Thu Dec 28, 2017 10:49 am

Wszystko rozumiem ale zgłaszanie do PD graczy stosujących emotikony to chyba już lekka przesada.

Z waszych słów wynika, że jak ktoś się nie stosuje do powszechnie przyjętych zasad to trzeba go na wszelkie sposoby wykluczyć z gry.
Zignorować, olać, zgłosić do PD
I w ten sposób być może tracicie naprawdę fajnych graczy. Warto?
User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby gawi » Thu Dec 28, 2017 10:58 am

Jeśli gra ma stać się czatem to warto . Bo ten gracz nie jest wartościowym graczem . Chyba nikogo kto grac chce nie zaboli tak bardzo uzycie *uśmiechnął się szeroko* zamiast :) .
Po za tym chyba na początku we wprowadzeniu jest napisane że gwiazdkujemy odgrywanie postaci czyli co robi i jak sie zachowuje.
Jeśli pacjent pomimo upomnienia dalej nie stosuje się do gwiazdek to co zostaje jak nie zgłoszenie?
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby Joyous » Thu Dec 28, 2017 11:04 am

*Machnęła ręką i odwróciwszy się na piecie poszła zając się produktywniejszym zajęciem*
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby Laura_ » Thu Dec 28, 2017 12:12 pm

Faktem jest, że w początkach Cantra gwiazdkowania nie było W OGÓLE. Przynajmniej w naszej strefie, jak w innych to nie wiem. Inna sprawa, że myśmy wtedy skupiali się bardziej na przetrwaniu, niż na odgrywaniu, świat był dziki i niebezpieczny, żelaza nie było wcale, broniliśmy się młotami kowalskimi i nosiliśmy drewniane tarcze. Odgrywanie jest super, nie zrozumcie mnie źle, ale ściskanie pośladkow bo ktoś użył emotikonki zamiast napisać *uśmiecha się* (co wnosi do gry dokładnie tyle samo) jest śmieszne. Większość z was nie pisze w gwiazkach wiele więcej, a przeżywa, jakby to był "Stary czowiek i morze". Trochę luzu. Pomijam już ten drobny fakt, że odgrywanie wcale nie opiera się tylko na gwiazdkach, to też duże spłaszczenie idei Cantra
kbr
Posts: 48
Joined: Thu Aug 06, 2015 12:37 am

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby kbr » Thu Dec 28, 2017 1:22 pm

"uśmiecha się" i buźka, to żadna różnica, tu się zgadzam. Osobiście drażni mnie wciskanie do każdej wypowiedzi postaci wszechobecnego uśmiechania się, ale to już moje skrzywienia są ;]

Czemu gwiazdki na nie buźki? Bo uśmiechów może być masa. :) - to może być zwykły uśmiech, lekki, szeroki, zalotny, poddenerwowany, sztuczny, może być tylko jeden kącik ust albo oba. Może być mimowolny, kiedy ktoś ma zły humor, ale został rozbawiony, może być z politowaniem, może być cwaniacki. Krótki, lub może zostać na ustach nienaturalnie długą ilość czasu, jeśli postać akurat przeżywa spełnienie marzeń. Et cetera, et cetera... Nie wspominając już o wszystkim co można zrobić z oczami, rękami i ciałem w trakcie tego uśmiechu. Wiadomo, że nie zawsze gwiazdki będą potężnie rozbudowane, bo i nie tędy droga. Ale używanie gwiazdek zostawia pole do popisu i możliwości, których przy emotkach nie ma.
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby Joyous » Fri Dec 29, 2017 12:47 pm

Nie o to chodzi, e mam coś przeciwko gwiazdkowaniu. Sama lubię czytać jak niektórzy naprawdę fajnie to robią.
I w Cantr gwiazdki są potrzebne - tego nie neguję. :D
Próbuję tylko zrozumieć czemu jak ktoś wstawi emotikona to od razu sprowadza się go na ziemię :cry:
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Wiedza a odgrywanie czyli rozterki graczy i ich postaci

Postby witia1 » Fri Dec 29, 2017 4:58 pm

To z jednej strony kwestia konwencji a z drugiej wyrabiania nawyku.
I to drugie uważam za znacznie ważniejsze. Emotki są proste, szybkie i "wygodne" przez co łatwo się na nie przestawić kierując się po prostu lenistwem. I nie mam tego na myśli jako coś negatywnego, tylko raczej jako typowy odruch, oszczędność energii.
A jak już piszesz coś w gwiazdkach i się do tego przyzwyczajasz to łatwiej się zdobyć na opisy bardziej rozbudowane, lepiej oddające zachowanie postaci przez co poprawiające interakcje.
Rest In Pieces.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest