maly problem z nowymi lokacjami

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
macieklew
Posts: 16
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:50 pm
Location: Dundee, Scotland, UK

Postby macieklew » Sat Sep 10, 2005 9:40 pm

Jeśli lokacje miałyby `polskie` nazwy, to jakby jakiś Niemiec przypłynął i zobaczył nazwę lokacji: `Szczebrzeszyn` to by chyba zawału dostał


A my jak poplyniemy do Niemcow to co zobaczymy? PSZCZYNA< Gdansk? Co to za tlumaczenie?
Ty nie dostajesz zawalu czytajac te wszystkie Dzvvilhhilzos????
Jezeli nie to gratulacje!
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Sun Sep 11, 2005 4:57 am

macieklew wrote:
A my jak poplyniemy do Niemcow to co zobaczymy? PSZCZYNA< Gdansk? Co to za tlumaczenie?
Ty nie dostajesz zawalu czytajac te wszystkie Dzvvilhhilzos????
Jezeli nie to gratulacje!


a my jak poplyniemy do niemiec zobaczymy: Berlin, Innaglupianiemieckanazwa, kolejnaniemieckanazwa...itd itp
ST.George
Posts: 83
Joined: Sun Jul 31, 2005 10:44 am
Location: 00-48 0-22

Postby ST.George » Sun Sep 11, 2005 8:36 am

macieklew wrote:Ty nie dostajesz zawalu czytajac te wszystkie Dzvvilhhilzos????
Jezeli nie to gratulacje!
Dzięki. Mi czytanie takich wyrazów nie przychodzi z trudnością. Przyznaję, że gorzej by było z wymową.
lukaasz wrote:a my jak poplyniemy do niemiec zobaczymy: Berlin,
Czy na niemieckich wyspach mają takie nazwy lokalizacji `by default`? Proszę o szczerą odpowiedź, bo nie mam tam postaci i nie zamierzam mieć.

Chodziło mi o to, że jest to gra międzynarodowa i nazwy powinny być w miarę neutralne. Żadnych polskich Wrocławiów, niemieckich Berlinów, ani angielskich Londynów.
Tylko cantriańskie Dzvvilhhilzos, Dervazhizmos i Vlourryian ;)
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Sun Sep 11, 2005 9:11 am

ST.George wrote:Chodziło mi o to, że jest to gra międzynarodowa i nazwy powinny być w miarę neutralne. Żadnych polskich Wrocławiów, niemieckich Berlinów, ani angielskich Londynów.
Tylko cantriańskie Dzvvilhhilzos, Dervazhizmos i Vlourryian ;)


i wszystko bylo by OK, niech beda miedzynaroowe, tylko nizech niewygladaja jak Dzvuytvuouiaeqhihihihi i niech roznia sie os siebie jakos znaczaco, a nie 1 litera.
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Sun Sep 11, 2005 9:11 am

Nazwa oprocz tego zeby ladnie wygladala musi byc w miare latwa do odtworzenia. Ja nawet na starej wyspie nie pamietam dokladnie jak pisze sie niektore nazwy.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Mon Sep 12, 2005 2:59 am

Nazwy na pierwszej wyspie są łatwe i przyjemne. Ale za to te na trzeciej to masakra. Zwłaszcza, że mają jakieś te dziwne przedrosktki zamiast standardowych forest, hills, etc.. i nazwy kierunków... No i jak ktoś zauważył różnią się czasami tylko jedną literką. To można oczopląsu dostać czytając mape z takimi lokacjami.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Sat Sep 17, 2005 12:07 pm

Miejsc w Cantr jest kilkanaście tysięcy - trudno wymyślić takie, które będą pasować graczom z każdego kraju (tym bardziej, że o polskich graczach nikt wtedy nie słyszał). No i dlatego są takie nazwy jak np. Heuvs Wes Jalahido Sover, Elmak Kitai-chu-pok, Estfeld Wes Lapodamun, Llidwor Zhy-mer Swellin, Brabakor Southern Mountains (centre west), Bushy Diwocira Kadarvint, Tarisskel Ir`tu-ai. Albo jedna z moich ulubionych: Tap Kop Nupka-chu-pka. A gdyby przyszło wam żyć w Tridizheloy Oche Zazhquesani? Ja tego nie wymyślałem - to są oryginalne nazwy prosto z Cantr!
(SRVPRC)
Image
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Sat Sep 17, 2005 12:41 pm

Fajnie :) Widziałem gdzieś na forum nie pamiętam gdzie, baaardzo długą nazwę jakiejś lokacji nieanglielskiej...
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Sat Sep 17, 2005 12:57 pm

Najdłuższa nazwa lokacji w grze to Brabakor Southern Mountains (centre north), a nieangielska (bez dopisków "west" itp) i bez nawiasów to Oche Zozhquaki Thomarwitza.
(SRVPRC)

Image
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Sat Sep 17, 2005 1:00 pm

Hmm.. mi chodziło o jakąś co była dosyć długa ale jednoczłonowa. Czyli główna lokacja jakiejś krainy...
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Sat Sep 17, 2005 1:34 pm

No takiego SQLa już nie umiem napisać. Musiałem sobie pomóc PHPem. Zwycięzcą została lokacja Blagidabirovitsj Hills (east). Też fajna :) Spróbujcie to wymówić...
(SRVPRC)

Image
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Sat Sep 17, 2005 3:01 pm

Fakt ze jest duzo lokacji ale robienie nazwy typu Virustuzikoriyunaki a potem zmianianie jednej literki i nazywanie tak nastepnej nie jest dobre.
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Sat Sep 17, 2005 5:22 pm

Wymawiac przeciez nazw nie musisz. A czytanie to kwestia przyzwyczajenia. Ja znam juz na pamiec wszystkie lokacje na wyspach "V" i "D" i wiekszosc lokacji na wyspie "fic". Nie mam z tym zadnego problemu. Jak wynika z posta powyzej - inni maja bardziej pokrecone nazwy 8)
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Tue Sep 27, 2005 10:41 pm

Statek z wyspy "V" odkryl zupelnie nowa wyspe :!: :shock: Ciekawe czy jest bezludna? A jesli nie - w jakim jezyku mowia jej mieszkancy? 8)
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
User avatar
Animated
Posts: 133
Joined: Thu Aug 25, 2005 8:03 am
Contact:

Postby Animated » Tue Sep 27, 2005 10:45 pm

zaraz Cie, Cyborkg, za przeproszeniem, zjadą fanatycy niepisania o niczym na forum :? ...

jesli dobrze pamietam, to marol pisal kiedys o calym archipelagu wysp... tak sie zastanawiam, ile tych wysp mniej wiecej jest.
Download Picassa & Fierfox

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest