Wspominki o Beatrix

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
magicek
Posts: 83
Joined: Thu Aug 18, 2005 3:55 pm
Location: Lodz, Poland

Postby magicek » Fri Mar 24, 2006 11:22 pm

Moja jedna postac natknela sie na "Robina Hooda" i wydarzenia z czasow Sherwood, gdyby nie wazna misja pewnie sama by sie zaangazowala w ten konfilkt...

Agent 0007, masz racje, to nie bardzo wkurza gdy widze w notatkach... ale jeszcze bardziej jak ktos mowi "cytuje : tekst przekopiowany innej postaci", jakby to nie mozna bylo tego powiedziec w inny sposob.
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Postby Laura_ » Sat Mar 25, 2006 8:52 am

tak zrobiona notka pelni zupelnie inna funkcje, po prostu - jest traktowana jak obiektywny zapis wydarzen, niemal dokument (choc niestety falszerstwo jest mozliwe). jesli potrzebuje wyrobic sobie zdanie na jakis temat wole dostac taki zapis wydarzen niz historie "przefiltrowana" okiem swiadka. co nie znaczy, ze nie mam czasami ochoty dostac w grze kawalka literatury pieknej :-)
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Sat Mar 25, 2006 9:10 am

logi zdarzeń powinny być zakazane w oryginalnej formie, choć czasem są przydatne...
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
User avatar
Agent 0007
Posts: 1039
Joined: Fri Jan 06, 2006 11:36 pm
Location: Darudzystan

Postby Agent 0007 » Sat Mar 25, 2006 11:19 am

No ale dajcie spokój! Cantr nie jest realne, ale czy wasze wszystkie postaci mają w mózgu dysk twardy?? I co im w uszy wejdzie to zapisują?? Dla mnie to jest zupełnie bez sensu.

Dajcie spokój!!! Obiektywny zapis?? Niech zapisze inaczej obiektywnie!! To wynika z lenistwa, a ze Ty pewnie kilka razy taką notkę zrobiłeś to to tłumaczysz, że bardziej obiektywnie. Prut napisał obiektywnie?? Obiektywnie! I co? Wykorzystał logi?? Za cholerę! No to w grze też się da! Tylko sie k*** nie chce! Pamietaj, że dokumenty, np. układy między dwoma państwami muszą być zapisane w jakiś ciekawy sposób. Wyobrażasz sobie taki układ:

1466-2.10 - Imiępostaci1 mówi: A więc zawieramy układ?
1466-2.10 - imiępostaci2 mówi: Możemy zawrzeć. Wy nam dacie....blebleble...
1466-2.10 - Imiępostaci1 mówi: A wy nam ble ble ble
1466-2.10 - imiępostaci2 mówi: No to układ między czymś, a czymś uznajemy za zawarty.
1466-2.10 - Imiępostaci1 mówi: Tak.

Spisany dokument taki jaki był, proszę bardzo. Obiektywny ku*** zapis wydarzeń! Proszę bardzo! A jaki intereeesuuujący!!! Wow!!!

Powinno się zakazać umieszczania takich notatek! Jak ktoś chce tworzyć notki opisu zdarzeń niech sie wysili.

PS. Jestem wzburzony i nawet nowy słodki avek tu nie pomoże.
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Postby Laura_ » Sat Mar 25, 2006 12:41 pm

wez kielka glebszych oddechow :-) nie mowilam, ze wole zapisywac notki w formie zapisow, mowilam, ze wole je czytac w takiej formie. i nie mialam na mysli zawieranych umow, a jedynie zapis jakis tam wydarzen z przeszlosci na ktore moja postac musi jakos zareagowac. niespecjalnie mnie wtedy obchodza odczucia i wizje opowiadajacego, chce wiedziec co NAPRWDE zaszlo. co nie zmienia faktu, ze mam czasem ochote przeczytac rowniez cos bardziej osobistego, ale to zupelnie inne sytuacje sa :-)
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Sat Mar 25, 2006 1:49 pm

Jest jak najbardziej za zapisem bezposrednio z logow. Czesto sie przydaje. Howgh
User avatar
Agent 0007
Posts: 1039
Joined: Fri Jan 06, 2006 11:36 pm
Location: Darudzystan

Postby Agent 0007 » Sat Mar 25, 2006 1:55 pm

Gnom, Laura ---> Krucjata trwa więc dalej. Bede tepił wszystkimi moimi postaciami taki zapis jezeli tylko zauwaze, ze ktos w ich obecnosci taką notke zrobil. Lub jezeli spotkają me postacie osobę, której podpis istnieje pod taką notką.

Przecież cały czas można zrobić notkę w sposób bezuczuciowy, ale żeby to nie były żywcem logi! Nie rozumiem takiego podejscia. Przeceiż zapis wydarzeń z przeszłości może być wierny i bezstronny! I równie prawdziwy, bo spisany przez osobę która tam była! A logi można podrobić i naprawdę zacznę to wkrótce robić. Zawalę Cantr notatkami z wyimaginowanymi wydarzeniami! A co! To bedzie forma protestu. I zobaczymy, czy cos takiego bedzie sie podobac! :evil:

PS. Juz jestem spokojny... Tydzień kotów trwa przez drugi tydzień :D
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Sat Mar 25, 2006 2:09 pm

Agent, rob jak uwazasz. A jesli chcesz probowac podskakiwac moim postaciom to... nie chce Cie straszyc, ale raczej nie probuj. *usmiecha sie* Zreszta ja takie notki ze 3 zrobilem wszystkimi postaciami przez kilka ladnych miesiecy. Ale jestem za robieniem taki9ch.
User avatar
Agent 0007
Posts: 1039
Joined: Fri Jan 06, 2006 11:36 pm
Location: Darudzystan

Postby Agent 0007 » Sat Mar 25, 2006 2:25 pm

Na razie grzecznie prosze... Mam nadzieje, że ktoś z władzy mnie poprze.

PS. Koci tydzień się jednak skońcxzył... zaczyna się tygrysi... :twisted: :twisted:
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Sat Mar 25, 2006 2:31 pm

Jak bedzie oficjalne stanowisko PD, to wtedy sie zastosuje. Choc tepic i tak nie bede. :twisted:
User avatar
PRUT
Posts: 826
Joined: Sun Jun 05, 2005 7:48 pm
Location: Poland

Postby PRUT » Sat Mar 25, 2006 2:38 pm

nemo49 wrote:Klemens nie zginal w Sherwood :lol:


Fakt :lol: ale nagrobek juz zaczeli mu stawiac za zycia :lol: o ile dobrze pamietam oczywiście.
Co do kronik, to jest z nimi pewien problem. Postacie powinny zajmowac się tylko nimi, a i tak nigdy nie bedą miały pełni informacji, takiej jaka posiada gracz. Opisana przeze mnie historia lasu byla zebraniem doświadczeń wielu moich postaci które sie tam przewijały i żadna moja postać z osobna nie mogłaby napisac takiej kroniki nawet jesli duzo by podrózowała. Pewne informacje sa na przykład tajne lub ludzi, którzy byli ich swiadkami juz nie ma. wtedy pisanie o minionych wydarzeniach ma sens - inaczej nigdy w zyciu bysmy sie nie dowiedzieli co gdzies się tak na prawdę wydarzyło :wink:

Co do zapisu logów w notatkach, to ich w ogóle nie czytam. nie chce mi sie poniewaz:
• zwykle sa diabelnie długie
• sprawy istotne sa pomieszane z bzdurami, typu "podaj mi kamień"
• nie przywykłem do czytania od dołu.

Dlatego zawsze proszę o streszczenie nawet jesli nie obiektywne (logi zreszta też nie są - czasami je podrabiam) lub robię je sam w oparciu o słowne relacje innych ludzi.
Tekst do 10-15 linijek jeszcze idzie przeczytać, a juz czytanie długich logów to rzeźnia!!!

Agencie, masz moje poparcie w tej sprawie.
Dziadek Mróz
Posts: 21
Joined: Sun Jan 29, 2006 10:03 am
Location: Windmill

Postby Dziadek Mróz » Sat Mar 25, 2006 9:01 pm

jedna z moich postaci spotkała ją w czasie kiedy dowodziła armią, była jedną z nielicznych osób które były życzliwe dla mojej postaci, w tym ogólnym chaosie jednak moja postać poszła sobie z tamtąd i trafiła do LL
cena parata est
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Sat Mar 25, 2006 10:26 pm

PRUT wrote:
nemo49 wrote:Klemens nie zginal w Sherwood :lol:


Co do zapisu logów w notatkach, to ich w ogóle nie czytam. nie chce mi sie poniewaz:
• zwykle sa diabelnie długie
• sprawy istotne sa pomieszane z bzdurami, typu "podaj mi kamień"
• nie przywykłem do czytania od dołu.

Dlatego zawsze proszę o streszczenie nawet jesli nie obiektywne (logi zreszta też nie są - czasami je podrabiam) lub robię je sam w oparciu o słowne relacje innych ludzi.
Tekst do 10-15 linijek jeszcze idzie przeczytać, a juz czytanie długich logów to rzeźnia!!!

Agencie, masz moje poparcie w tej sprawie.


Tez ich nie czytam bo to strata czasu. Nawet nie czytalem notatek o tych wszystkich slynnych konfliktach na wyspie V* bo wklejano w nie wszystko co sie dalo. Niszczy to rozgrywke niestety :/
Wariat...
belin
Posts: 562
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:26 pm
Location: Poland - Warsaw
Contact:

Postby belin » Sat Mar 25, 2006 11:34 pm

Raist wrote:Nawet nie czytalem notatek o tych wszystkich slynnych konfliktach na wyspie V* bo wklejano w nie wszystko co sie dalo.


Znaczy przepraszam... moderujesz i inne dyskusje nie znajac sprawy? Akurat tutaj z tego co wyczytalem zmoderowal Wojd... swoja droga dosyc bezmysnie :-( ale na przyszlosc warto by moze wiedziec o co chodzi?

Raist wrote:Niszczy to rozgrywke niestety :/


"Rozgrywke"???? Juz dawno temu padlo, ze to nie rozgrywka a pewien swiat. Takie logi (ktorych wsadzaniu w notatki w sposob zwlaszcza nieuporzadkowany sam jestem przeciwny) to w sumie jak archiwa. Jak sie komus chce (bo postac jest kronikarzem czy historykiem) albo powinno chcec (z uwagi na pelnione funkcje) to je przeglada i zna. Czy uwazasz, ze zapis czyjejs rozmowy jest bezsensowny bo lepiej go uslyszec w skroconej (i w 90% przypadkow zmienionej czesto specjalnie) postaci jako dwu-trzyznadniowe streszczenie?
User avatar
Agent 0007
Posts: 1039
Joined: Fri Jan 06, 2006 11:36 pm
Location: Darudzystan

Postby Agent 0007 » Sat Mar 25, 2006 11:47 pm

belin wrote:"Rozgrywke"???? Juz dawno temu padlo, ze to nie rozgrywka a pewien swiat. Takie logi (ktorych wsadzaniu w notatki w sposob zwlaszcza nieuporzadkowany sam jestem przeciwny) to w sumie jak archiwa. Jak sie komus chce (bo postac jest kronikarzem czy historykiem) albo powinno chcec (z uwagi na pelnione funkcje) to je przeglada i zna. Czy uwazasz, ze zapis czyjejs rozmowy jest bezsensowny bo lepiej go uslyszec w skroconej (i w 90% przypadkow zmienionej czesto specjalnie) postaci jako dwu-trzyznadniowe streszczenie?


Ja tak uważam... Różnorodność opini także historycznych tworzy prawdziwe bogactwo anszego świata. Dlaczego tego wielkiego bogactwa nie przenieść do świata (sam go tak nazwałeś) Cantr?? Przykład: My i Rosjanie na temat Katynia. Róznorodność i bogactwo poglądów, wierzeń, źródeł historycznych.

A tak twoja postać patrzy w logi spisane z precyzją niemożliwa dla postaci, która je wykonała... musiałaby chyba cały czas notować, co ludzie mowią i w dodatku co robią, bo czasem ktoś upuści kamień, albo podniesie, albo pójdzie gdzieś sobie.

Kronikarz także musi opierać sie na czyimś opisie! Wszyscy wielcy kronikarze tak właśnie spisywali swoje kroniki. Tylko w niektórych miejscach byli. A kronika Galla Anonima o pierwszych Piastach?? Popatrzcie jak pięknie sie komponuje i uzupelnia z kroniką wrogiego Piastom Thietmara z Merseburga! A tak nie dajemy sznay na stworzenie czegoś takiego w Cantr. Dlaczego?? Bo są kroniki logowe!

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest