maly problem z nowymi lokacjami

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Tue Aug 30, 2005 11:12 pm

Nie czytasz uwaznie forum Ni, to juz zostalo ostatecznie wyjasnione w innym watku.


Czytałem i nawet uczestniczyłem w tym wątku ale nie byłem do końca przekonany, że istnieją trzy wyspy, zakładałem istnienie czterech. Jak widać mylnie :wink:

Nawet lepiej, że trzy. Nie będzie tracić się czasu na budowę floty :wink:
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Tue Aug 30, 2005 11:45 pm

brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Wed Aug 31, 2005 7:16 am

Masz rację... nie przeczytałem forum dokładnie :oops:
Dzięki :)
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Wed Aug 31, 2005 4:00 pm

NiKnight wrote:Konsekwencją jest pewna chaotyczność mojej wiedzy, zakładałem istnienie czterech wysp, ale po przeanalizowaniu widzę, że są trzy (V, D, Fic)


A nie ładniej nazywać pierwszą Vl*ryan (tak jak na jednej mapie) a drugą D*zhimos? ;)
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Wed Aug 31, 2005 4:23 pm

Racja, ale krócej V, D, F :wink: Daje mi się we znaki notacja węgierska :wink: Kolejny raz nie zauważyłem rzeczy oczywistej... chyba trzeba trochę odpocząć zanim zacznę wdrażać jakieś skomplikowane procesy kosmiczne do projektu młotka kamiennego ;)

Przy okazji nazewnictwa: trochę zastanawiające jest czemu wyspa nie ma swojej nazwy, krainy mają więc tym bardziej powinna mieć wyspa.

Dla niewtajemniczonych. Notacja węgierska: w programowaniu oznacza się zmienną nadając jej przedrostek związanym z jej typem, na przykład:
zmienna typu integer oznaczająca wiek będzie mieć postać: iwiek
zmienna typu float oznaczająca kąt na płaszczyźnie: fkat
itd.

Wracając do wątku, trochę zmieniłem zdanie na temat nowej wyspy (F, *fic) i widzę, że można na niej zbudować naprawdę rozwiniętą cywilizację. Chociaż znam tylko dwie większe osady (z budynkami) :)

Chyba stworzę sobie jeszcze jedną postać, która mam nadzieję, że wyląduje na tej dużej wyspie :)
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Wed Aug 31, 2005 4:30 pm

NiKnight wrote:Przy okazji nazewnictwa: trochę zastanawiające jest czemu wyspa nie ma swojej nazwy, krainy mają więc tym bardziej powinna mieć wyspa.


Nic to nie szkodzi wymyśleć nazwę dla całej wyspy w grze :)
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Wed Aug 31, 2005 4:37 pm

Cały region (kilka wysp) ma swoją dość ciekawą nazwę, ale nie spotkałem się z nią nigdy w grze, więc chyba jest ona do użytku wewnętrznego.
(SRVPRC)
Image
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Wed Aug 31, 2005 4:44 pm

To dodajcie do listy jeszcze np. Trific. I parę innych... :]
(SRVPRC)

Image
User avatar
macieklew
Posts: 16
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:50 pm
Location: Dundee, Scotland, UK

Postby macieklew » Fri Sep 09, 2005 10:04 pm

Ile zatem jest wysp - 3 czy 4?
Ale podstawowe pytanie: dlaczego takie nazwy lokacji? Przeciez nikt nie jest w stanie tego zapamietac! Nie mozna by nazwac naszych miejsc jakos polskobrzmiaco? Nie mowie, ze od razu Babia Gora albo Torun, ale jakies nazwy ktore nie brzmialyby dla Polaka jak Khhiyterdzvos...
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Fri Sep 09, 2005 10:17 pm

Sa 3 polskie wyspy. Nazwy mozna zmieniac. Sa uzywane w grze nazwy: Los Liberos, Wrota Raju, Lesny Ruczaj... 8)
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Fri Sep 09, 2005 10:21 pm

Zmienianie nazw przez graczy wprowadza chaos do gry. Przychodzi nowy slyszy nazwe Los Liberos, a nigdzie nie ma oficjalnie tak oznaczonego miejsca.
User avatar
macieklew
Posts: 16
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:50 pm
Location: Dundee, Scotland, UK

Postby macieklew » Fri Sep 09, 2005 10:41 pm

Co z tego, ze zmienisz nazwe na np Los Liberos, kiedy i tak bedzie wyjscie do Vvloyouryian, Dzivonhilvzlos West i Vlyryan Beach East? Zrobi sie taki burdel, ze nikt sie nie polapie. Juz teraz na mapach porobionych przez postacie uzywana jest raz oficjalna (stara) nazwa, innym razem nowa - wymyslona przez mieszkancow.... Chodzilo mi o to, zeby tworcy gry ponazywali jakos po ludzku. Juz lepiej ponumerowac te lokacje by bylo.
ST.George
Posts: 83
Joined: Sun Jul 31, 2005 10:44 am
Location: 00-48 0-22

Postby ST.George » Sat Sep 10, 2005 7:37 am

`Polskie` lokacje nazywają się nie po polsku, ponieważ nie są to lokacje przeznaczone tylko i wyłącznie dla Polaków.

Jeśli lokacje miałyby `polskie` nazwy, to jakby jakiś Niemiec przypłynął i zobaczył nazwę lokacji: `Szczebrzeszyn` to by chyba zawału dostał ;)
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Sat Sep 10, 2005 8:37 am

ST.George wrote:`

Jeśli lokacje miałyby `polskie` nazwy, to jakby jakiś Niemiec przypłynął i zobaczył nazwę lokacji: `Szczebrzeszyn` to by chyba zawału dostał ;)



swieta racja, niemcy to delikatni ludzie, tzreba ich oszczedzac, dobrze ze 800 polaków niema zadnego problemu wymawiac 'Khhiyterdzvos' - wiadomo "Polak potrafi"
nemo49
Posts: 566
Joined: Fri Aug 05, 2005 5:49 pm

Postby nemo49 » Sat Sep 10, 2005 9:33 am

Lukasz ma rację. Nazwy mogą być "międzynarodowe" tzn do zapamiętania przez różne nacje .Ale to nie znaczy że muszą być takie , no celtyckie. Już Szczebrzeszyn jest chyba łatwiejszy :lol:

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest