Akcje reklamowe Cantr II

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Miri » Fri Mar 25, 2011 9:19 am

Wszyscy w coś grają? (w Cantra :wink: ale pewnie i w coś jeszcze)
Typy gier, wśród których możnaby szukać potencjalnych cantrowiczów:
- rpg
- strategie
- ekonomiczne
- simy (nie simsy... ale co tam)
I już mamy oznaczone tereny łowieckie.

<< przykładowa ofiara :roll:
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby in vitro... » Fri Mar 25, 2011 3:41 pm

jeśli to coś wam pomoże, to mówię, że ja znam Cantr z forum gry Redoran czyli takiego MUDa. i myślę, że właśnie na forach MUDów można kogoś upolować
cantr się posypał
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Sasza » Wed Mar 30, 2011 4:19 pm

Przejąłem w końcu cantr.pl i zrobię coś ciekawego do promocji (też pod kątem SEO), ale potrzebuję osób które czasem coś napiszą. Czy są chętni?


Ewentualnie jeśli ktoś chce prowadzić samodzielnie blog lub coś podobnego, to mogę wgrać odpowiedniego cms'a i udostępnić subdomenę.
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
User avatar
Yogi
Posts: 93
Joined: Sun Apr 23, 2006 6:07 pm
Location: Poland

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Yogi » Sun Apr 03, 2011 8:14 pm

http://www.youtube.com/watch?v=8EwM5vmilhk - Takie sobie, do ulepszenia. Rozsyłajcie znajomym i komentujcie. Wersja beta reklamy
User avatar
Ola
Posts: 60
Joined: Mon Mar 07, 2011 12:17 pm
Location: Poznań! :)

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Ola » Sun Apr 03, 2011 8:26 pm

Yogi wrote:http://www.youtube.com/watch?v=8EwM5vmilhk - Takie sobie, do ulepszenia. Rozsyłajcie znajomym i komentujcie. Wersja beta reklamy

Jest dokładnie jak na reklamie. Mi się ona podoba! :D :mrgreen:
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Greek » Sun Apr 03, 2011 8:30 pm

No, filmik reklamowy na YT to świetny pomysł ;)
Trzeba tylko pomyśleć nad zdynamizowaniem go (choć akurat niesie przesłanie, że to gra o wolnym tempie).

No i fajna muzyka. :D
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Yogi
Posts: 93
Joined: Sun Apr 23, 2006 6:07 pm
Location: Poland

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Yogi » Mon Apr 04, 2011 4:50 am

Myślę jeszcze nad taką serią filmików na yt. Chodzi o pokazanie jak powinno się odgrywać postacie oraz mnogości "drzewka technologicznego gry" ;). Czekam na propozycje
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Sasza » Mon Apr 04, 2011 5:22 am

Dobry początek. Zaraz filmik udostępnie na fb.

Na synergyonline.org przeprowadzam ankietę - "Powiedz, proszę, w jednym zdaniu o czym jest gra (...)", póki co dostałem takie odpowiedzi:

user1 wrote:Cantr jest grą MMORPG o wolnym tempie rozgrywki, w której możesz wcielić się w jakąkolwiek postać, jaką chcesz.

user2 wrote:Nie wiem tak naprawdę co tam robimy. Czy walczymy, pracujemy, dążymy zagłady / przejęcia świata. Nabijamy levele? Ale gra wydaje się być przyjazna. Jest to gra typu role-playing. Wcielasz się w wirtualne postacie (max 15) i prowadzisz je do celu, który sam wyznaczasz, tworząc z każdej postaci inną osobę.

user3 wrote:Powstałe osady - tak dołączasz, tworzysz postać, polityk itd, itd i konsekwentnie dążysz do spełnienia swoich celów :). Dla mnie coś a'la sims ;d

ta osoba odpisała jeszcze że dołączy do gry wrote:Jak pierwsza myśl, to pierwsza. Odebrałam tę grę jak coś, co uczy kreatywności, wyznaczania sobie i realizacji celów, odnajdywania się w różnych rolach i radzenia sobie w różnych sytuacjach. Gra miałaby uczyć walki, jak w życiu ale walki, która nie wiedzie do celu po trupach... Miałam ochotę spróbować, sprawdzić, ale słabo znam języki obce i mam aktualnie mało czasu na internet by samodzielne i spokojnie realizować podjęcie gry, więc tymczasem wstrzymałam się. Czy dobrze zrozumiałam sens gry?



Myślę, że podstawową sprawą jest przekazanie potencjalnym graczom:
- niezależności; wirtualnego życia w którym nie ma spraw z reala
- komunikacji; relacji między graczami w grze
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby in vitro... » Tue Apr 05, 2011 4:12 pm

w tym filmiku wypadałoby wspomnieć że można mieć wiele wiele postaci, które mają oddzielną wiedzę
cantr się posypał
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby psychowico » Fri Apr 08, 2011 7:41 am

Witajcie, jestem dosyć świeżym graczem, uwiedzionym zielonym światem. W temacie ktoś mówił o wadach i zaletach dla nowych graczy.
Zalet już to co nie co było wymienianych, wspomnę więc o wadach. Gra jest nieprzyjazna dla początkujących. Możecie twierdzić, że interfejs
jest super, ale nie jest wystarczająco intuicyjny, jestem programistą i twórcą gier komputerowych, jednak potrwało chwilę zanim się tutaj
odnalazłem. Mimo przebrnięcia przez prosty tutorial.

Sasza, jeśli rozkręcisz tą sprawę z reklamą może będę w stanie coś napisać. Zależy co tam masz na myśli. Humanista ze mnie nie może nie jest,
ale w końcu były mistrz gier fabularnych, w żyłach jeszcze trochę kreatywności zostało.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby witia1 » Fri Apr 08, 2011 5:40 pm

Jeśli o wady chodzi, to połączenie systemu spawnowania z tempem gry bywa zabójcze.
Na to trzeba być gotowym i z góry wiedzieć, że się opłaci by np 2 tygodnie błąkać się po pustkowiach szukając jakiegoś innego gracza.

Wielkość świata/ilości graczy też zakwalifikował bym jako wadę, większość obszarów to takie nic. Kompletna głusza która ostatnio widziała najwyżej wspomnienie gracza.

8h dzień + północ po prawej, ok czepiam się teraz już pewnie, ale to zawsze było dla mnie dziwne. Po co? Po co robić coś inaczej dla samego inaczej a nie coś co było by intuicyjne.

Masowe rekrutacje do cantra są o tyle kłopotliwe, że to gra dość specyficzna, raczej dla wąskiego grona odbiorców. Trzeba się do tego przekonać, mieć trochę czasu na to by dać się wciągnąć. A do tego nowi mają rzucane kłody pod nogi. Ok nie zawsze. Ale gdybym był nowym graczem i dostał (tak jak jedna z moich ostatnich) postać przy 2-ce śpiochów a następnie po żarcie jakiekolwiek musiał iść przez ponad 10 dni to pewnie max po 3-5 dał bym sobie spokój. Czy ewentualnie gdy w miejscu gdzie trafię na wszystko trzeba mieć pozwolenie a jednocześnie czeka się na nie wieki bo wszyscy śpią, a jak tylko masz dość i nie czekasz to się budzą by wpakować do izolatki.
Trudno jest na taki wariant jeden lub drugi przygotować nowego w niezrażający sposób.
Rest In Pieces.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby lacki2000 » Fri Apr 08, 2011 10:30 pm

witia1 wrote:...Ale gdybym był nowym graczem i dostał (tak jak jedna z moich ostatnich) postać przy 2-ce śpiochów a następnie po żarcie jakiekolwiek musiał iść przez ponad 10 dni to pewnie max po 3-5 dał bym sobie spokój. Czy ewentualnie gdy w miejscu gdzie trafię na wszystko trzeba mieć pozwolenie a jednocześnie czeka się na nie wieki bo wszyscy śpią, a jak tylko masz dość i nie czekasz to się budzą by wpakować do izolatki.
Trudno jest na taki wariant jeden lub drugi przygotować nowego w niezrażający sposób.

Dlatego jestem za opcją by pierwsza postać lądowała losowo w jednym z trzech najludniejszych miast wybranej strefy a druga raczej na odludziu by nowy gracz miał porównanie różnic klimatu. Następne postacie powinny mieć już wybór typu lokacji o czym pisałem gdzieś wcześniej.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
Yogi
Posts: 93
Joined: Sun Apr 23, 2006 6:07 pm
Location: Poland

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Yogi » Sat Apr 09, 2011 8:18 pm

Jak zaczynałem grę to też miałem taki kłopot, że nie mogłem znaleźć żywego ducha ale jak już spotkałem odpowiadającą cantryjską postać to zacząłem odkrywać, że orzechami się nie najem :) . Gra była ciekawsza z dnia na dzień i sądzę, że brakuje aktywnie grających postaci - graczy, którzy pociągną młodych. Gra nie zaciekawi oczywiście każdego, dlatego powinien zostać stworzony porządny tutorial z przykładami, którym być może się za niedługo zajmę. Tutorial oczywiscie powinien zostać rozprowadzony po forach rpg z prawdziwego zdarzenia. A podstawowym obowiązkiem każdego z nas jest przyłożenie się do odgrywania swoich postaci. :) To jest najlepsza reklama
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Greek » Sat Apr 09, 2011 11:50 pm

Jeśli przygotujesz jakiś poradnik lub trochę informacji to chętnie dorzucę je do strony.

I Akcja na wykopie o której prawie nikt nie wiedział
Co do dawania Cantra zupełnie przypadkowym ludziom - BMT przeprowadził około drugiej w nocy nieskoordynowaną akcję wstawienia linka na wykop.pl z beznadziejnym opisem i w porze dnia[nocy] idealnej dla osób, które w realu są przykładnymi śpiącymi po nocach ludźmi.

Obserwacja: Sam nie wiedziałem, czemu moja stronka dostała przez noc 1200 odwiedzających. Średni czas przeglądania przez stronę wynosił 4 minuty [czyli nie różnił się od przeciętnego czasu spędzanego przez mniej liczne grupy ludzi zapraszanych przez bardziej precyzyjne akcje] a KVZ powiedział, że liczba kont do zaakceptowania nie wzrosła powyżej przeciętnej. Znaczy była klapa ;)
Wniosek: jak się walnie trochę dłuższy opis na forum to na stronę wchodzi znacznie mniej osób, przegląda ją mniej więcej tyle samo czasu i procentowo więcej decyduje się na grę. Z moich obserwacji [liczby wyświetleń tematów na forach gdzie je wrzucałem i strony pochodzenia otwierających stronę] wychodzi, że generalnie ten odsetek jest nieporównywalnie większy przy forach [gdzie temat był wstawiony w dziale gry], bo na wykopie tamtejsze linki są przeglądane przez ludzi których niekoniecznie jakiekolwiek gry [NAWET CANTR] interesują.
Podsumowanie: Generalnie to co tutaj napisałem to są głupoty bo nie chce mi się myśleć. Na pewno można powiedzieć, że akcja wykopowa przez specyfikę swoją i cantra, niezbyt zachęcającą formę wykonania przez naszego trolla i layout cantr.net poniosła epicką [bo KVZ lubi to słowo] klęskę. Tę masową akcję można porównać z artykułem na onecie. Ten mimo, że posiadał w interesującym temacie tylko dwa zdania i obrazek przyniosła kilkudziesięciu nowych graczy. [cenną informacją byłoby czy ktokolwiek z nich jeszcze gra, ale to mógłby sprawdzić tylko ktoś z dostępem do bazy]

II Proponowany target:
Moim zdaniem należy skupić się na małych forach i spróbować działając małymi akcjami powalczyć o każdego gracza, aby na każdym odwiedzonym forum [nawet małym] uzyskać maksymalną skuteczność. 3 takie fora podałem na IRCu i prosiłem o założenie tam kont, aby miał kto w razie czego słodzić w postach pod opisem-reklamą cantr, bez zbytniego ryzyka oskarżeń o spam.

III Najpierw trzeba zachęcić do rejestracji, ale co dalej?
Ze spraw które zupełnie nie zależą ode mnie trzeba pomyśleć co z dobrym pomysłem wrzucania nowych graczy do przyjaznych im miejsc [przede wszystkim na 7 wyspach] i nie w miastach, gdzie widać, że sobie nowych graczy nie życzą. ;)
Czy ten temat został ruszony na angielskim forum z sugestiami/przedstawiony władnym z GABu? (w sumie to może być traktowane jak nasza wewnętrzna sprawa, bo specyfika angielskiej strefy nie przystaje do naszej). Jeśli trzeba to mogę tę propozycję na angielskie forum wrzucić.

Dobrze byłoby dać link do klienta mibbit prowadzącego na kanapę w jakimś widocznym miejscu, żeby gracz nie ogarniający sytuacji mógł natychmiast poprosić kogoś żywego po pomoc zamiast kończyć przygodę z grą.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby wadko » Sun Apr 10, 2011 8:56 am

Nie znam się na reklamowaniu, więc podam wam target:

http://rivangoth.net/

forum gry która przenosi nas do świata średniowiecznego fantasy. Grałem w to przez kilka sezonów, ale gra stała się zbyt skomplikowana dla mnie, więc ją opuściłem. Dużo tam osób, które są nazywane "kalkulatorami". Gra ma jakieś 50 osób które stale grają plus sezonowi gracze. RPG, fantasy, średniowiecze, obliczanie skomplikowanych wzorów to tak w ogromnym skrócie ;)
Ktoś musi ładnie poprosić kogoś z administracji o pozwolenie na reklamę, potem udzielać się i odpowiadać na ewentualne pytania. Nie dla mnie to robota, więc może ktoś inny się znajdzie.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest