Walka, przeciaganie, polowanie, trening - tutorial

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Wilk
Posts: 58
Joined: Sat Apr 29, 2006 9:59 am

Postby Wilk » Sun Jul 02, 2006 12:34 pm

Z doswiadczenia wiem, że NIE. Liczy się tez najlepsza tarcza jaką sie ma tzn. mając drewniana i zelazna w obronie liczy sie ta zelazna, a nie drewniana.
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Sun Jul 02, 2006 4:22 pm

Liczy się tylko jedna tarcza i to ta lepsza. Pytanie co jest gdy ma sie i tarcze, i halabarde. Ktos to przetestowal?
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Sun Jul 02, 2006 4:26 pm

Gnom wrote:Liczy się tylko jedna tarcza i to ta lepsza. Pytanie co jest gdy ma sie i tarcze, i halabarde. Ktos to przetestowal?


Jezeli tarcza jest lepsza to liczy sie tarcza, jezeli halabarda ma lepsza obrone to bronisz sie halabarda. Proste :)
Wariat...
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Sun Jul 02, 2006 4:28 pm

Czyli się nie sumuje tarcza i halabarda. Szkoda... Ale to by było zabawne: postacie z tarczą i halabardą (do obrony) oraz toporem do ataku. :D
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Re: Walka, przeciaganie, polowanie, trening - tutorial

Postby Gnom » Mon Jul 10, 2006 2:12 pm

Gnom wrote:Atak wasterem na człowieka powoduje 10 % zmęczenia. (jednak powoduje też 15% zmęczenia - bug czy waster ma inne działanie jednak?).


Poprawiam na bieżąco wszystkie błędy, więc zaglądajcie tu czasem. O to jeden z nich.
Gap
Posts: 111
Joined: Sun Dec 03, 2006 3:35 pm
Location: Warszawa, PL

Postby Gap » Mon Dec 25, 2006 3:34 pm

Jeśli w jakimś miejscu jest kilka zwierząt tego samego gatunku i dwie postacie bedą ten gatunek atakować to obrażenia dostanie jedno zwierzę, czy losowo? Czyli czy warto,chcąc ubic jednego słonia atakowac go w kilku naraz?
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Postby Mattan » Mon Dec 25, 2006 3:45 pm

Wszyscy atakują to samo zwierzę. Nie mamy na to wpływu. Inaczej jest podczas podróży. Tam wybieramy zwierzę które atakujemy.
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Mon Dec 25, 2006 4:34 pm

Atakujesz w lokacji zawsze to zwierze które jest ranne, jeżeli oczywiście nie jest to pierwsze uderzenie
User avatar
Obakusan
Posts: 35
Joined: Sat Jun 10, 2006 3:24 pm

Postby Obakusan » Mon Mar 05, 2007 12:26 pm

Troszkę odgrzebię.

Pytanko odnosnie trenowania walki - widac bardzo czesto jak sie ludzie naparzają, bo chcą sie w walce rozwijac. Zazwyczaj biją z pięści, kija lub wastera, żeby nie uszkodzić kolegi/koleżanki. Z kolei partnerzy, żeby się dodatkowo ubezpieczyć noszą tarcze. I tu moje patanie: czy faktycznie trening z użyciem tarczy ma jakikolwiek sens? Czy faktycznie gdy przeciwnik broni się tarczą, nie rozwijają się umiejętności walki?
User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Mon Mar 05, 2007 6:09 pm

Rozwijają się. Liczy się fakt ataku. Co więcej, przyrost umiejętności jest wprost proporcjonalny do siły ciosu.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
Ice-Man
Posts: 326
Joined: Mon Jun 26, 2006 6:09 pm
Location: Here and there

Re: Walka, przeciaganie, polowanie, trening - tutorial

Postby Ice-Man » Mon May 14, 2012 4:33 pm

A ja trooooooooochę odkopię ten temat i spytam się czy trenowanie walki na sobie też daje takie same rezultaty co trenowanie na innych? I czy tarcza też ma jakieś tutaj znaczenie?
Image
ImageImage
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Re: Walka, przeciaganie, polowanie, trening - tutorial

Postby saguarooo » Mon May 14, 2012 5:22 pm

Zaobserwowałem, że w przypadku trenowania na sobie cios wygląda na mocniejszy o jeden poziom...

Już parę razy widziałem, jak trenujący tłucze "niezręcznie" wszystkich naokoło, a jak walnie siebie, to już jest "po amatorsku".
Poziom się nie podnosi, bo przy nast. treningu znowu zaczyna od "niezręcznego"...

Już parę razy takie akcje zauważyłem, więc nie wiem co o tym myśleć.
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Walka, przeciaganie, polowanie, trening - tutorial

Postby Greek » Mon May 14, 2012 8:13 pm

To jest ficzer mający ułatwić samobójstwa. Kompletny nieuk nie byłby się w stanie się zranić nawet bez tarczy, zwłaszcza nie mając porządnej broni.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
Lena Katina
Posts: 152
Joined: Wed Oct 04, 2006 7:52 pm

Re: Walka, przeciaganie, polowanie, trening - tutorial

Postby Lena Katina » Tue May 15, 2012 8:07 am

Czyli Emo mają z górki?;p To znaczy że jest tak nierealnie, że domagam się wprowadzenia smoków i magicznych złotych niedźwiedzi.
Vincelli Perbelli - Zwycięstwo Poprzez Zniszczenie
User avatar
Ice-Man
Posts: 326
Joined: Mon Jun 26, 2006 6:09 pm
Location: Here and there

Re: Walka, przeciaganie, polowanie, trening - tutorial

Postby Ice-Man » Tue May 15, 2012 10:13 am

Czemu nierealne? Samemu masz przecież więcej czasu i nie stawiasz oporu podczas ataku, więc możesz dokładniej wymierzyć między żebra lub znaleźć tętnice.

I ciągle nie wiem, czy trenowanie na sobie podnosi umiejętność walki.
Image
ImageImage

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest