Postacie dziecięce w grze - zasady

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Re: Postacie dziecięce w grze - zasady

Postby B.M.T. » Tue Apr 17, 2012 6:17 pm

in vitro... wrote:UWAGA WAŻNY KOMUNIKAT!
POSTACI DZIECIĘCE NIE SĄ JUŻ COOL.

i do tego zaczynają wkurzać. naliczyłem już 4. i to w zupełności wystarczy.

TERAZ MODNE SĄ GRUBE ŚWINIE. ZAŁÓŻ SWOJĄ JUŻ DZIŚ!


Mówimy o żebrakach? :D
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Postacie dziecięce w grze - zasady

Postby poziomek90 » Tue Apr 17, 2012 8:39 pm

To masz problem, bo będziesz się musiał jeszcze trochę z moim mini-poziomkiem pomęczyć
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Postacie dziecięce w grze - zasady

Postby Greek » Wed Apr 18, 2012 12:03 pm

Dziećka są dobrym sposobem na niż demograficzny.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Ice-Man
Posts: 326
Joined: Mon Jun 26, 2006 6:09 pm
Location: Here and there

Re: Postacie dziecięce w grze - zasady

Postby Ice-Man » Wed Apr 18, 2012 12:30 pm

Cóż, 20 i 30-latkowie robiący za dzieci niezbyt pasują mi tutaj. Można udawać osobę z upośledzeniem umysłowym, bądź niedorozwojem, ale dziecko wbrew ewidentnej mechanice gry? Neeeeee
Image
ImageImage
User avatar
Aravat
Posts: 415
Joined: Tue Jun 27, 2006 9:26 pm
Location: Ennis, Ireland

Re: Postacie dziecięce w grze - zasady

Postby Aravat » Wed Apr 18, 2012 12:35 pm

Pamiętam, ze było kiedyś dziecko, które było odgrywane jako dziecko mimo, ze skończyło 40 lat. Jestem stanowczo przeciwko odgrywaniu dzieci. Ta gra tego nie przewiduje więc nie róbmy czegoś na siłę. Równie dobrze mogę odgrywać smoka Telesfora lub misia Uszatka..
Wszystko nalezy robic w sposob tak prosty jak to tylko mozliwe i ani troche prosciej....
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Postacie dziecięce w grze - zasady

Postby psychowico » Wed Apr 18, 2012 1:47 pm

Aravat wrote:Pamiętam, ze było kiedyś dziecko, które było odgrywane jako dziecko mimo, ze skończyło 40 lat. Jestem stanowczo przeciwko odgrywaniu dzieci. Ta gra tego nie przewiduje więc nie róbmy czegoś na siłę. Równie dobrze mogę odgrywać smoka Telesfora lub misia Uszatka..


Ice-Man wrote:Cóż, 20 i 30-latkowie robiący za dzieci niezbyt pasują mi tutaj. Można udawać osobę z upośledzeniem umysłowym, bądź niedorozwojem, ale dziecko wbrew ewidentnej mechanice gry? Neeeeee


Ta gra nie przewiduje, że możesz palić konopie, pluć, gwizdać, drapać się po uchu etc. Zabrońmy w ogóle gwiazdkowania!
Gra może zacząć przewidywać i by zaczęła, gdyby nie błąd koncepcyjny ze starych czasów - przyzwyczajenie graczy, że to oni o wszystkim decydują poprzez forum. Teraz ciężko cokolwiek zmienić. Nie ważne, że Jos tworząc grę zakładał śmierć postaci ze starości - nie, bo nie! bo rewolucja!
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Aravat
Posts: 415
Joined: Tue Jun 27, 2006 9:26 pm
Location: Ennis, Ireland

Re: Postacie dziecięce w grze - zasady

Postby Aravat » Wed Apr 18, 2012 9:41 pm

@Psychowico
Co innego jest odgrywanie jakiegoś zachowania, jak choćby te, które podałeś a co innego udawanie kogoś kim się nie jest. To dwie różne sprawy, których widzę nie rozróżniasz. Jeśli moja postać patrzy na inną i widzi 40-latkę zachowująca sie jak dziecko to widzi dokładnie to...stara wariatkę o dziecinnym zachowaniu a nie dziecko. Jeśli ta wariatka tylko zachowuje się jak dziecko bo ma nie po kolei w głowie to OK. Ale wmawianie nam, że to jest dziecko to lekkie przegięcie. Równie dobrze mógłbym odegrać rolę gadającego zwierzęcia. Swoim gwiazdkowaniem wymuszałbym na graczach żeby widzieli takie monstrum mimo, że widzą dwudziestoletniego mężczyznę.
Wszystko nalezy robic w sposob tak prosty jak to tylko mozliwe i ani troche prosciej....
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Postacie dziecięce w grze - zasady

Postby Greek » Wed Apr 18, 2012 10:08 pm

Nie, zasady zakładają, że postacie mają być ludźmi. Nie jest natomiast ustalone jak ma się wygląd zewnętrzny do wieku w grze.
Liczba lat cantryjskich nie ma przełożenia na wygląd. Zwykle zgodnie z decyzją gracza prowadzącego jest tak, że postać starzeje się do pewnego wieku, a później mimo stu dwudziestu lat na karku wygląda tak jak wtedy gdy była krzepkim sześćdziesięciolatkiem.
Nie jest to błędem i nie można wymagać, by takie postacie były z wyglądu ledwo żyjącymi dziadygami, zwłaszcza że fizycznie nie są słabsze niż w młodości. Jeśli stosowalibyśmy się do realnego przełożenia wieku na wygląd to jak miałaby wyglądać postać mająca lat sto trzydzieści?

Przy dość sensownym założeniu że dzieci też są ludźmi i biorąc pod uwagę, że sprawa ta nie jest narzucana przez mechanikę gry, to wygląd postaci może odpowiadać także wyglądowi osoby w świecie rzeczywistym mającej mniej niż dwadzieścia lat. Tak więc własny opis postaci: "Ma dziesięć lat" jest nie ok, ale "Wygląd i budowa ciała dziesięcioletniego dziecka" [w domyśle wygląd odpowiadający wiekowi dziesięciu lat w rzeczywistości] jest ok.

Jeśli moja postać patrzy na inną i widzi 40-latkę zachowująca sie jak dziecko to widzi dokładnie to...stara wariatkę o dziecinnym zachowaniu a nie dziecko.

Twoja postać widzi osobę zachowującą się i (jeśli jest to zawarte w opisie) wyglądającą jak dziecko.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

Re: Postacie dziecięce w grze - zasady

Postby gawi » Thu Apr 19, 2012 6:49 am

A to że rodzisz się jako 20 letni człowiek to i tak można różnie ujmować. To gracze sobie stwierdzili że ta postać która sie rodzi jest już dorosła. Ale w cantrze to może być jeszcze dziecko. Pamiętajcie to jest inny świat i mechanika akurat do dzieci w grze nic nie wadzi.Jedynie brak fantazji .
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl
Raki
Posts: 84
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:57 am

Re: Postacie dziecięce w grze - zasady

Postby Raki » Thu Apr 19, 2012 8:28 am

Podpiszę się pod postem Greeka.
Jak słusznie zauważył wiek postaci w cantr jest kwestią mocno umowną. Są postaci które ze względu na wiek nie powinny już dawno żyć, nie mówiąc o wymachiwaniu ciężkim toporem. W takim przypadku gracz również odmładza swojego staruszka tak żeby mógł jeszcze nacieszyć się życiem :D Zazwyczaj aparycja takiego staruszka również nie jest autentycznie dopasowana do wieku jaki pokazuje mechanika gry.
W przypadku dzieci jest podobnie tylko "odmładzana" jest postać zaraz po przebudzeniu.
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Postacie dziecięce w grze - zasady

Postby wadko » Thu Apr 19, 2012 9:36 am

Ja tam do wieku stosuję zasadę, że tak jak widzi je właściciel postaci to takie są. W stosunku do swoich postaci stosuję zasadę elfickiego wieku, czyli 300 lat na karku a oni nadal piękni, młodzi i wysportowani. :D
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Postacie dziecięce w grze - zasady

Postby psychowico » Thu Apr 19, 2012 9:52 am

wadko wrote:Ja tam do wieku stosuję zasadę, że tak jak widzi je właściciel postaci to takie są. W stosunku do swoich postaci stosuję zasadę elfickiego wieku, czyli 300 lat na karku a oni nadal piękni, młodzi i wysportowani. :D


Nie mogę się powstrzymać:
Krzysiu, powiedz mi jak mam żyć, Krzysiu chcę być młody tak jak Ty :twisted:
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Aravat
Posts: 415
Joined: Tue Jun 27, 2006 9:26 pm
Location: Ennis, Ireland

Re: Postacie dziecięce w grze - zasady

Postby Aravat » Thu Apr 19, 2012 11:09 am

A ja się z Greekiem nie zgodzę. "Dwudziestoletni mężczyzna" czy dwudziestoletnia kobieta" to są dorośli ludzie. Od kiedy to na dzieci mówi się mężczyzna czy kobieta? Jeśli tak by nie było to w opisie byłoby ewentualnie osoba płci męskiej albo żeńskiej. Poza tym dla mnie idiotyzmem jest kiedy postać, która ma ponad 40 lat jest odgrywana jako dziecko a postać o 20 lat młodsza jest osobą dorosłą, która tym dzieckiem ma się opiekować. Jeśli już tak chcecie tych dzieci to może zlikwidujmy liczenie systemowe wieku a gracze będą sami je określać. Albo jeszcze lepiej..Może podczas tworzenia postaci wprowadzić możliwość wyboru wieku. Można by sobie wybrać np..0 lat, 5 lat, 10 lat czy tez 20 lat. Zamiast Dwudziestoletni mężczyzna pojawiałoby się w opisie na przykład pięcioletni chłopiec. Wtedy OK..Taka postać w wieku dziecięcym dostałaby wszystkie zdolności na poziomie zerowym bez możliwości brania niektórych przedmiotów do ręki. Na przykład broni czy cięższych narzędzi. Na wiem na ile byłby problem z implementacją czegoś takiego. Dopóki to nie zostanie zmienione dla mnie (i nikt mnie do tego nie przekona) odgrywanie dzieci jest bez sensu.
Wszystko nalezy robic w sposob tak prosty jak to tylko mozliwe i ani troche prosciej....
Lena Katina
Posts: 152
Joined: Wed Oct 04, 2006 7:52 pm

Re: Postacie dziecięce w grze - zasady

Postby Lena Katina » Thu Apr 19, 2012 12:26 pm

Dla mnie idealny sposób rozwiązania problemu. Jeśli da się to zrobić, to tak zrobić:)
Vincelli Perbelli - Zwycięstwo Poprzez Zniszczenie
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Postacie dziecięce w grze - zasady

Postby in vitro... » Thu Apr 19, 2012 1:31 pm

to tak zrób. zakodowanie tego zajęłoby z miesiąc
cantr się posypał

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest