Ograniczona pomoc ?

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Skarbniq
Posts: 344
Joined: Tue Jul 05, 2005 7:43 pm

Ograniczona pomoc ?

Postby Skarbniq » Wed Jul 06, 2005 8:36 pm

Dużo się mówi o tym, że gracze powinni sami do wszystkiego dochodzić. Jest jakaś granica, tego jakich rad można udzielić a jakich nie ? Czy stworzenie kompleksowego "poradnika" byłoby złamaniem obowiązujących zasad ?
Aihal
Posts: 122
Joined: Wed Nov 24, 2004 4:13 pm

Postby Aihal » Wed Jul 06, 2005 9:29 pm

To zależy od dwóch rzeczy:
1. Gdzie go chcesz umieścić.
2. Jak bardzo szczegółowy miałby być.

Jeśli miałby on być napisany przez którąś z postaci i rozrzucony w formie notatki to może być dowolnie szczegółowy - o ile wiedza tam zawarta jest dostępna postaci która go napisała. Np. żadna postać z polskiej lokalizacji nie powinna pisać jaka jest pojemność i prędkość tandemu, bo nikt go jeszcze nie zbudował(?) i nie mógł tego sprawdzić.

Jeśli chciałbyś umieścić poradnik tak żeby był dostępny dla graczy to może on szczegółowo opisać jak robić różne rzeczy w grze (i to na pewno by się przydało) zakładać projekty, podróżować, zmieniać nazwy, korzystać z inwentarza, wchodzić do budynków itp.
Natomiast szczegóły dotyczące wiedzy zdobywanej w trakcie gry (np. wymienionych wyżej parametrów tandemu) nie powinien on zawierać. To co może zostać umieszczone najprawdopodobniej znajduje się w FAQ (które na pewno warto by było przetłumaczyć na polski)

Ja na przykład jestem zwolennikiem tego żeby powiedzieć że są pewne pokarmy które się je automatycznie codziennie oraz lecznicze, których trzeba użyć jak się jest zranionym, i takie które przed zjedzeniem trzeba przetworzyć, i że jak się jest głodnym to ten głód się potem w miarę jedzenia sam zmniejsza. Ale nie mówić które pokarmy są którymi, ani ile dni można wytrzymać bez jedzenia - tę wiedzę postacie powinny zdobyć eksperymentalnie lub od innych postaci.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Wed Jul 06, 2005 9:32 pm

Nie tylko gracze, ale także ich postacie muszą się wszystkiego same uczyć. Nawet jeżeli gracz wie jak wytwarzać coś w grze, to wskazane jest by tak odgrywał swoje nowe postacie, że one dopiero się uczą. Co do stworzenia kompleksowego poradnika to napisał już na ten temat PRUT:

PRUT wrote:W sprawie szczegółowego FAqa toczy się wciąz burzliwa dyskucja. Jedni chcą, inni mówią że to łamanie najwazniejszej zasady. Dla mie powinno sie to znaleźć tak, żeby każdy nowy gracz wiedział co jest do czego (chociaż mniej więcej) i żeby np. nie umarł z głodu przez głupia niewiedzę. O tym tez wspomniałem ostanio :wink:
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Jul 08, 2005 10:24 pm

Aihal wrote:To co może zostać umieszczone najprawdopodobniej znajduje się w FAQ (które na pewno warto by było przetłumaczyć na polski)


Ja chciałem przetłumaczyć to FAQ które jest po zalogowaniu w menu administracyjnym gry, ale po przetłumaczeniu wstępu sobie odpuściłem gdy zobaczyłem, że mimo przetłumaczenia na stronie nadal jest po angielsku (nie wiem czy widziałeś mojego maila na grupie emailowej). Ale tak myśle, że można by było narazie przetłumaczyć je poza grą i umieścić na forum chociaż a temat ewentualnie przykleić. Jednak dużo roboty jest z tym.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
PRUT
Posts: 826
Joined: Sun Jun 05, 2005 7:48 pm
Location: Poland

Postby PRUT » Sat Jul 09, 2005 10:01 am

popieram. To dobre tymczasowe rozwiazanie z tym Faqiem na forum

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest