Językowe problemy.

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
kamil1313
Posts: 456
Joined: Mon Apr 13, 2009 11:41 am

Językowe problemy.

Postby kamil1313 » Wed Mar 14, 2012 10:44 am

Witam, otóż mam pewną rozterkę. Moja postać pojawiła się w osadzie z 1 Polką, 1 zamordką i jakimś śpiochem. Polka jest przejazdem. I stąd moje pytanie: Czy postać (stworzona na język polski) może znać język angielski i polski? W końcu nie wiadomo, gdzie dorastał i się uczył (ani kto go uczył), a nie ukrywam, że znajomość angielskiego (pomimo dość dobrego słownika w grze) by się przydała (bo słownik nie uwzględnił np. wyrazów do, make, czyli tych najbardziej podstawowych). I też pytanie: Jak prędko moja postać może się uczyć języka? Czy korzystając ze słownika, będzie w stanie zrozumieć z kontekstu zdań inne słowa? Czy jestem skazany na "You have wood? You give i wood? Thank you"
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Językowe problemy.

Postby psychowico » Wed Mar 14, 2012 10:47 am

Możesz uczyć się z kontekstu wypowiedzi, najważniejsze, żebyś starał się odgrywać naukę języka. Wiadomo, że nasze postacie mają o wiele mniej czasu w życiu niż my, jako tako można więc założyć, że uczą się o wiele szybciej. Myślę, że po dwóch tygodniach przebywania z postaciami zamordkowymi, jeśli one mówią, albo Ty starasz się rozmawiać z nimi w ich języku możesz już mówić w miarę zrozumiale. Tak to widzę osobiście.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
oxyquan
Posts: 238
Joined: Sun Aug 15, 2010 9:51 am

Re: Językowe problemy.

Postby oxyquan » Wed Mar 14, 2012 12:04 pm

psychowico wrote:Możesz uczyć się z kontekstu wypowiedzi, najważniejsze, żebyś starał się odgrywać naukę języka. Wiadomo, że nasze postacie mają o wiele mniej czasu w życiu niż my, jako tako można więc założyć, że uczą się o wiele szybciej. Myślę, że po dwóch tygodniach przebywania z postaciami zamordkowymi, jeśli one mówią, albo Ty starasz się rozmawiać z nimi w ich języku możesz już mówić w miarę zrozumiale. Tak to widzę osobiście.


A ja bawiłem się w naukę języka przez kilkanaście lat, żeby nie złamać przypadkiem zasad... :roll:
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Językowe problemy.

Postby psychowico » Wed Mar 14, 2012 12:08 pm

Ja pozwoliłem sobie mówić w miarę biegle po chyba pięciu latach regularnych rozmów na odpowiedzialnym stanowisku z zamordkami. Ale staram się ciągle odgrywać słabszą gramatykę niż sam mam i mylić słowa :roll:
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Językowe problemy.

Postby in vitro... » Wed Mar 14, 2012 2:20 pm

Moja postać zawsze używa lepszej gramatyki niż sam mam i używa słów, których nie znam
cantr się posypał
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Językowe problemy.

Postby poziomek90 » Wed Mar 14, 2012 3:40 pm

Co za głupota z tym językiem :x
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
Ula
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 23, 2006 3:17 pm

Re: Językowe problemy.

Postby Ula » Wed Mar 14, 2012 4:31 pm

Postać nie pojawia się z umiejętnością mówienia w innym języku niż ten, który został wybrany przy jej tworzeniu. Jednak może się go nauczyć, przebywając z zamordkami
Umownie przyjęło się, że czas wymagany, by postać zaczęła w miarę płynnie porozumiewać się w innym języku to ok. 2 lata cantryjskie. No i dokładnie tak jak mówi psychowico - nikt nie zmienia się pewnego pięknego dnia w Szekspira i fajnie, jeśli cały ten proces nauki jest konsekwentnie odgrywany. :)
Image
User avatar
KAOS
Posts: 856
Joined: Sun Feb 14, 2010 6:53 pm
Location: Berlin, Europa

Re: Językowe problemy.

Postby KAOS » Wed Mar 14, 2012 4:34 pm

Możesz uczyć się języki - to znacze, że musisz spędzić czas z ludźmi, którze mówią n.p. po angielsku, i też musisz trochę grać jak twoja postać uczy się (ale nie akurat każde słowo.. swoją drogą, jeśli postać ma słownik, to byłoby pożyteczne :wink: ). Według zasady, postaci wolno mówić płynnie po 40 dni nauki (tak, jeśli twoja postać czasami nie uczy się aktywnie i tylko słysze angielski, to też fajnie).
(Przepraszam za błędy językowe. :) )
(oh, Ula była szybsza :( )
Wenn es einen Glauben gibt, der Berge versetzen kann, so ist es der Glaube an die eigene Kraft.
User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

Re: Językowe problemy.

Postby gawi » Wed Mar 14, 2012 5:52 pm

KAOS wrote:Możesz uczyć się języki - to znacze, że musisz spędzić czas z ludźmi, którze mówią n.p. po angielsku, i też musisz trochę grać jak twoja postać uczy się (ale nie akurat każde słowo.. swoją drogą, jeśli postać ma słownik, to byłoby pożyteczne :wink: ). Według zasady, postaci wolno mówić płynnie po 40 dni nauki (tak, jeśli twoja postać czasami nie uczy się aktywnie i tylko słysze angielski, to też fajnie).
(Przepraszam za błędy językowe. :) )
(oh, Ula była szybsza :( )


Brawo KAOS :D
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Językowe problemy.

Postby psychowico » Wed Mar 14, 2012 5:55 pm

Ciągle zapominam, że KAOS nie jest Polką, właściwie nie zauważyłem żadnego błędu gdy czytałem Twój post :)
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
kamil1313
Posts: 456
Joined: Mon Apr 13, 2009 11:41 am

Re: Językowe problemy.

Postby kamil1313 » Wed Mar 14, 2012 6:19 pm

Generalnie zamordka nie jest zbyt rozmowna, co utrudnia sprawę... No nic, najwyżej będzie nać słowa, których nigdy w życiu nie słyszał :mrgreen: Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest