[PL] Starting many projects at one time

Threads moved from the Suggestions forum after implementation

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Elf
Posts: 441
Joined: Fri May 25, 2007 4:31 pm
Location: Elfolandia

[PL] Starting many projects at one time

Postby Elf » Tue Oct 30, 2007 11:48 pm

// It's a suggestion moved from Polish forums. It's about starting many projects (up to 10 or 16) of the same kind at one time (like nails, logs or wires).
// marol


Kazali mi napisać tutaj. Suchy mówił,że już było na pewno,ale jakoś nie znalazłam-w razie czego proszę wykasować i mnie upomnieć. Zatem:

To irytujące,kiedy postać ma zrobić na przykład 20 belek i ja dwadzieścia razy muszę klikać na Narzędzia->półprodukty->belka->wytwarzaj. Byłoby o wiele prościej i wygodniej, gdybym w jakieś okienko mogła wpisać sobie ilość belek, którą moja postać potrzebuje i zamierza zrobić. I przede wszystkim-byłaby to niesamowita oszczędność czasu,szczególnie dla osób,które mają kilka bardzo aktywnych postaci. Ze zdumieniem stwierdziłam wczoraj,że swoje minuty tracę na ww czynności. A jednak chciałabym, żeby moje postacie,oprócz zakładania projektów, miały czas na rozmowę z innymi postaciami. Nie miałam tego problemu, dopóki nie angażowałam się w życie jakiejś osady, ale to się nie zmieniło-stąd narzekam dopiero teraz i dziwię się,że nie mogę tu dostrzec innych narzekających na ten problem. Bo ja jestem tym zmęczona.

Takie bezsensowne klikanie jest męczące, szczególnie jeśli są lagi, gra wlecze się, albo po prostu,kiedy człowiek się spieszy. Pytanie o ilość pożądanego produktu i małe okienko na wpisanie liczby rozwiązałoby chyba problem. Co myślicie?
Last edited by Elf on Wed Oct 31, 2007 12:26 am, edited 1 time in total.
taca. wanna. łóżko
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Wed Oct 31, 2007 12:01 am

Nie musisz klikać za każdym razem. Jak na przykład robisz belki, to wybierasz z menu, następnie przechodzi się do strony gdzie możesz wybrać czy automatycznie dodać surowce, zaznaczasz to i strzałka "next", później wracasz po prostu przyciskiem wstecz w przeglądarce (albo skrótem itp.) i znów "next", tak robisz dwadzieścia razy, wbrew pozorom szybko idzie. A jak laguje to po prostu zrób to raz tak by postać miała zajęcie a później jak będzie serwer lepiej chodził to zrobisz pozostałe dziewiętnaście razy.
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Postby Mattan » Wed Oct 31, 2007 12:02 am

Już o to kiedyś prosiłem. Też mam kilka zaangażowanych w życie osady postaci. Jak zakładam projekty na 10 belek i 8 przewodów lub 4 soczewki to nieraz nerwicy dostawałem.
Proszę jeszcze raz o zrobienie takiego małego okienka w które można wpisać ilość zakładanych projektów. Bardzo proszę. :roll:
User avatar
Elf
Posts: 441
Joined: Fri May 25, 2007 4:31 pm
Location: Elfolandia

Postby Elf » Wed Oct 31, 2007 12:12 am

NiKnight wrote:Nie musisz klikać za każdym razem. Jak na przykład robisz belki, to wybierasz z menu, następnie przechodzi się do strony gdzie możesz wybrać czy automatycznie dodać surowce, zaznaczasz to i strzałka "next", później wracasz po prostu przyciskiem wstecz w przeglądarce (albo skrótem itp.) i znów "next", tak robisz dwadzieścia razy, wbrew pozorom szybko idzie. A jak laguje to po prostu zrób to raz tak by postać miała zajęcie a później jak będzie serwer lepiej chodził to zrobisz pozostałe dziewiętnaście razy.



Dla przykładu, NiKnight: moja postać ,która sama gdzieś tam wyjeżdża, zostaje poproszona przez mieszkańców o przydzielenie pracy na te kilka dni. Dobrze, świetnie, akurat musimy zrobić 20 belek, 15 przewodów i 20 czegośtam do kozaczków. *łapie się za głowę* Nawet przy stosowaniu "wstecz" w przeglądarce jest to bardzo niewygodne, irytujące, a jeśli mamy lagi-niemożliwe. Moja postać też nie chce powierzać komuś niepowołanemu ważnych i rzadkich surowców, typu: miedź,złoto... a co tu mówić o takich kluczach do magazynu. Słowem-chce sama założyć projekty. I obie nabawiamy się nerwicy- moja postać,bo nigdzie nie może wyjechać, albo nie może spać, i ja,jako gracz, bo też tracę czas,a mam własne,realne życie i teksty do napisania.

Teraz myślicie,że co robię o 00:56? Mam nadzieję,że po lagach i zakładam projekty na każdy przedmiot X z osobna :evil:


Błaaagaaaamy- ja i moje postacie ;-)
taca. wanna. łóżko
User avatar
keisha
Posts: 152
Joined: Tue Oct 04, 2005 7:36 am

Postby keisha » Wed Oct 31, 2007 6:52 am

Chyba nigdy nie stosowaliście tego triku z wybieraniem "Wstecz". To naprawdę bardzo szybko idzie. Założenie projektu na 8 przewodów, to jakieś 8-10 sekund.

Gdyby to okienko było, to by na prawdę było lepiej, ale teraz też nie jest źle.
User avatar
Miaua
Posts: 616
Joined: Tue Oct 24, 2006 11:43 am
Location: Gdynia
Contact:

Postby Miaua » Wed Oct 31, 2007 7:37 am

O tak, wstecz ulatwia bardzo.
Kamienny znak: I'm the Devil, I love metal!
Kamienny znak: Dzięki, Marolu Wielki Bardzo!

Image
User avatar
Leming
Posts: 657
Joined: Thu Mar 15, 2007 1:08 pm

Postby Leming » Wed Oct 31, 2007 8:41 am

Ja używam i "wstecz", i podnoszenia wielu naraz przedmiotów czy notatek, i co-mi-tam-jeszcze-przyjdzie-do-głowy-albo-mąż-podpowie. A i tak zdarzały się sytuacje takie jak te opisywane przez Elfa, chociaż mam tylko jedną postać zarządzającą większą osadą. Jak wszystko chodzi w miarę płynnie, to jeszcze idzie żyć, ale jak zwalnia - zgroza. Dlatego jestem za wszystkim, co może czynności zupełnie techniczne przyspieszyć.
Inna rzecz, że jak to jest wiele różnych projektów, to i tak nie ma rady i przy każdym trzeba się nakicać.
http://www.bookcrossing.com/
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Wed Oct 31, 2007 9:33 am

Jak tylko
- rozwiążecie problem złośliwców, którzy wpiszą 99 projektów tworzenia wiadra,
- ustalicie i spiszecie listę przedmiotów, które mogą się poddawać takim działaniom,
- ustalicie dla każdego przedmiotu wartość minimalną i maksymalną.
(SRVPRC)
Image
User avatar
frogutka
Posts: 120
Joined: Thu Sep 20, 2007 12:26 pm
Location: Poland

Postby frogutka » Wed Oct 31, 2007 10:23 am

Lista przedmiotow:

1. Sprzaczki do kozaczkow, szt. 15. :D
Image
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Postby Mattan » Wed Oct 31, 2007 10:24 am

Myślę że powinna być możliwość tworzenia jednocześnie od 1 do 9 projektów danego przedmiotu. Bo o ich tworzeniu mówimy. Można oczywiście stworzyć inne progi ale nie widzę potrzeby.
Problemu złośliwców nie rozwiążemy tak jak w przypadku notatek czy dużych zablokowanych projektów. Hamować ich będzie to że trzeba będzie mieć surowce do założenia takich projektów czyli wkładanie po parę gram do każdego jest równie pracochłonne, a surowce na 99 wiader trzeba mieć. Może zrobić możliwość zakładania tych projektów (wielu) tylko gdy się ma na nie surowce w plecaku.
Marol jak poważnie traktujesz swoją wypowiedź to przygotuję taką listę nawet z ustaleniem różnych progów. :)

EDIT: Jutro mam czas.
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Wed Oct 31, 2007 11:14 am

Nie uważam, żeby problem złośliwców był rozwiązany. Wpadnie taki kolo, zrobi 100 projektów igieł z kradzionej stali i rzyć zbita.
(SRVPRC)

Image
User avatar
Elf
Posts: 441
Joined: Fri May 25, 2007 4:31 pm
Location: Elfolandia

Postby Elf » Wed Oct 31, 2007 11:33 am

Marolku-można wprowadzić taką opcję,że maksymalna liczba,którą można wpisać będzie wynosiła np.10. Albo chociaż 5.


Faktycznie,nie stosowałam tricku z "wstecz" :-) W nim cała nadzieja,widać ;-)
taca. wanna. łóżko
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Postby Mattan » Wed Oct 31, 2007 11:43 am

Może nie napisałem tego wyraźnie. Problemu złośliwców na pewno nie rozwiążemy do końca. Możemy ich ograniczyć, ale gdyby w Cantr istniało tylko to co można ochronić przed złośliwcami to nie było by Cantra. Jeżeli żądasz rozwiązania problemu złośliwców to na tej podstawie trzeba by zlikwidować możliwość zakładania dużych projektów oraz kopiowania notatek itp. itd. bo nie ma ochrony przed złośliwcami.
Ponawiam pytanie mam przygotować listę? :)
User avatar
Leming
Posts: 657
Joined: Thu Mar 15, 2007 1:08 pm

Postby Leming » Wed Oct 31, 2007 11:44 am

marol wrote:Nie uważam, żeby problem złośliwców był rozwiązany. Wpadnie taki kolo, zrobi 100 projektów igieł z kradzionej stali i rzyć zbita.


Jak w jakiejś osadzie stal leży w dostępnym dla byle złodzieja miejscu, to osada zasługuje sobie na te 100 igieł.

A poważnie: na to nie ma sposobu, ponieważ na głupotę nie ma lekarstwa. Ani w Cantr, ani w RL. Jak się uprze, to i tak może zrobić. Jak nie sto igieł, to coś równie bezsensownego. Na szczęście tacy na ogół długo nie żyją.
http://www.bookcrossing.com/
User avatar
keisha
Posts: 152
Joined: Tue Oct 04, 2005 7:36 am

Postby keisha » Wed Oct 31, 2007 11:47 am

Mattan wrote:Może zrobić możliwość zakładania tych projektów (wielu) tylko gdy się ma na nie surowce w plecaku.

To jest chyba najlepsze rozwiązanie. I maksymalna ilość to mogło by być 10.

A co do przedmiotów, które się tworzy w taki sposób to mogły by być: miedziane kable, belki, sprzączki i soczewki. Nie widzę sensu żeby podlegały temu narzędzia, rzadko robi się więcej niż jedno-dwa na raz.


Jeszcze co do trików, to notatki i przedmioty tez się bardzo łatwo zbiera klikając tą strzałkę do podnoszenia i nie czekając na przeładowanie strony klikając następna rzecz. To tak jakby ktoś jeszcze tego nie wiedział ;-)

Return to “Implemented Suggestions”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest