Karakter dogum sorunu

Turk oyuncularin bulusabilecegi, karakter disi tartisma forumu

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Grinza

Karakter dogum sorunu

Postby Grinza » Sun Jun 11, 2006 5:03 pm

Yabancı arkadasların adamıza gelmesi sonucu sanırım oyun onlarıda bizden olarak algılamaya basladı.13 karakterimden sadece 2 si türk adasında cıktı ki bu böyle devam edeceğe benziyor..Bunun getireceği sorunlar

1)Yeni baslayan oyunculara yardım edecek hic bir türkün bulunmaması
2)Yeni gelen oyuncuların oyunu bırakma oranının daha da artması
3)Cok ciddi bir iletişim problemi

Eski karakterleri olanlar bu sorunu anlar mı bilemem ama benim su an isveclilerin kıtasında 2 tane karakterimin oldugunu simdiden düsünüyorum..İletişim olmadan da oyunun bir mantıgı olmadıgını da benim gibi düsünüyorsunuzdur sanırım..Bu konuda cantr yetkililerine bir sikayette bulunsak mı ki acaba diye bir forum acayım dedim.
okoro

Postby okoro » Mon Jun 12, 2006 6:27 am

Karakterlerin hepsi adada doğmuyor zaten... Kıtada ise şanssızlık sonucu yabancı topraklarda doğmuşsundur bence... Yakınlarda bizden birileri mutlaka vardır diye düşünüyorum... Bir de, yabancıların tutumu nasıl karakterlerine karşı?
Grinza

Postby Grinza » Mon Jun 12, 2006 9:43 am

Tepki vermediğim icin dogal olarak hic bir sey söyleki eger orayı yeni kesfetmis biri olsam el kol haraketleriyle giriseceğim konuya fakat oranın yerlisi gibi oldugumuz icin bir sey de yapamıyoruz..
Grinza

Postby Grinza » Mon Jun 12, 2006 10:40 am

Bu arada isveclilerin böyle heryerde olmasının nedeni de budur yoksa hic bir isveclinin ah burda türkler var hadi bizde buraya yerleselim diyeceklerini sanmam.Hani yanına yerlesirsin tamam o bir sey değil.Tamamen oyunun karakter dogurma sistemine baglı bir sorun adamların karakterleri de oradada dogunca belkide yeni baslıyan isvecliler orayı kendi yerleri zannediler.Ayrıca bu durum kesif mantıgını tamamen yok ediyor bir yeri kesfetmissin hop oradan biri cıkıyor (yeni dogmus karakter) bende buradayım naber falan filan onu gectim oradaki karakterede hic bir rol imkanı tanımıyor oda gemiyle geldi mi rpsi yapacagız yani..Bu durum böyle giderse bizede olmamıs olayları olmus gibi göstererek rp yapacagımızı gösteriyor bu olayın cok ilerisini düsündüzmü bilmiyorum bütün medeniyetlerin birleşmiş oldugu iletişim olmayan koca bir dünya bu soruna söyle cözümler ürettim bilmiyorum script diline gecirebilir mi bir yerde 10 dan fazla karakter yoksa(aynı kültürden) orada cogalma gibi bir durum olmamalı kanatimce bunu söylerken bugınıda buldum tabi ozaman 10 kisi olmayan türk sehirlerinde üreme nasıl olacak diye onada en yakın zamanda bir cçzüm bulmayı düsünüyorum ki fikirleriniz varsa paylasalım..
okoro

Postby okoro » Mon Jun 12, 2006 11:36 am

Grinza wrote:Bu arada isveclilerin böyle heryerde olmasının nedeni de budur yoksa hic bir isveclinin ah burda türkler var hadi bizde buraya yerleselim diyeceklerini sanmam.Hani yanına yerlesirsin tamam o bir sey değil.Tamamen oyunun karakter dogurma sistemine baglı bir sorun adamların karakterleri de oradada dogunca belkide yeni baslıyan isvecliler orayı kendi yerleri zannediler.Ayrıca bu durum kesif mantıgını tamamen yok ediyor bir yeri kesfetmissin hop oradan biri cıkıyor (yeni dogmus karakter) bende buradayım naber falan filan onu gectim oradaki karakterede hic bir rol imkanı tanımıyor oda gemiyle geldi mi rpsi yapacagız yani..Bu durum böyle giderse bizede olmamıs olayları olmus gibi göstererek rp yapacagımızı gösteriyor bu olayın cok ilerisini düsündüzmü bilmiyorum bütün medeniyetlerin birleşmiş oldugu iletişim olmayan koca bir dünya bu soruna söyle cözümler ürettim bilmiyorum script diline gecirebilir mi bir yerde 10 dan fazla karakter yoksa(aynı kültürden) orada cogalma gibi bir durum olmamalı kanatimce bunu söylerken bugınıda buldum tabi ozaman 10 kisi olmayan türk sehirlerinde üreme nasıl olacak diye onada en yakın zamanda bir cçzüm bulmayı düsünüyorum ki fikirleriniz varsa paylasalım..

Şimdi işin burası gerçekten kritik... Biz bugüne kadar bizim bölgelerimizde spawn olan isveçlilerin, Türkçe karakter açarak bunu yaptıklarını düşündük... Hatta sanırım bununla ilgili oyuncu departmanına da bi şikayet iletildi... Ama eğer olay senin dediğin gibiyse gerçekten büyük bir kaosa neden olur... Bu defa spawn olmanın dinamiklerini öğrenmek zorunda kalırız ki bu nasıl olur en ufak bir fikrim yok...
Grinza

Postby Grinza » Mon Jun 12, 2006 12:10 pm

Ben sorunun dinamiklerde oldugunu düsünenlerdenim.
okoro

Postby okoro » Mon Jun 12, 2006 12:33 pm

Grinza wrote:Ben sorunun dinamiklerde oldugunu düsünenlerdenim.

O zaman mantarladık demektir. 8) Yeni bi hesap açıp denemek istiyorum ama kuşlar misali uçmaktan korkuyorum, ufukların ötesine.... :roll:
Yoldash

Postby Yoldash » Tue Jun 13, 2006 10:15 pm

Spawn mantığı basit:

(a) Sabit lokasyonda doğum seçeneği. Yeni başlayan dillerde uygulanıyor.

(b) Nüfusa göre doğum. 2 karakterin olduğu yerde 3. karakter bu ikisinden karma gen alarak doğuyor. Ve doğum yerinin nüfus dağılımı ve yoğunluğu ile ilgili olduğuna dair bir açıklama var.

Forumi, şikayet, tartışma,vs isteyen buyursun tabi ama..

Kişisel fikrim:

* Söyle olmalı böyle olmalı kısmı ile uğraşmayıp, oyunumuzu oynamak. İnanın bunlar sayfalarca tartışılmış mevzular zaten. Forumdan isteyen Suggestions ve diğerlerini okusun. Her karşılaştığımız mevzuya bir eleştiri getirmeyelim, sistem mükemmel olmasa da eldeki materyal bu. WOW ya da Diablo oynarken "Ben bir Blizzarda mektup atayım, şu siege tank üretim şekli böyle çok manalaı değil, şöyle olması doğru" diyor musunuz?
ki bu durum buna benzer yüzlerce lafa rağmen bu şekilde tutuluyor. Code ve denge gereği.

* Zaten "Accepted Suggestions" kısmında bir çocuk ve doğum öğesi var. Bkz.

* Tekrar tekrar söylüyorum doğduğunuz yerler İsveçli adası değil. Bizim burnumuzun dibindeki büyük kara parçası. En yakın medeniyet de biziz. Teorik olarak isimlendirmek gerekirse de bizim toprağımız oluyorlar. Bundan hariç olarak bizim Hgorian adamız gibi tamamen İsveçlilere ait 3 tane ada var, onlar ayrı.

* Yeni doğan karakterlerin kıtanın çöl ya da dağlık alanında taa bilmem nerde çıkıyor olması, yeni oyuncular adına büyük handikap, ama onu da "ben bir gezeyim" deyim oraya giden arkadaşlara söyleyiniz.

* bu yeni karakter mevzuunda da son olarak.. hiç bir eski oyuncu yenileri yönlendirmek ya da bakıcılık yapmak zorunda değil. Biz yapıyoruz, iyi niyetle yapıyoruz. Yeni bir karakter de oynamak için birinden yardım almak zorunda değil. Biz doğduğumuzda da gökten zembille binalar, aletler, tecrübeli oyuncular inmedi. O da onların kadersel uğraşı olur.

* Geliniz oyunu oynayalım, boşverin dinamiği, forumu, doğumu :wink:
Yoldaş G. ILGAR
-----------------------------
<i>Knowledge is burden..</i>
okoro

Postby okoro » Wed Jun 14, 2006 5:19 am

Yoldash wrote:Spawn mantığı basit:

(a) Sabit lokasyonda doğum seçeneği. Yeni başlayan dillerde uygulanıyor.

(b) Nüfusa göre doğum. 2 karakterin olduğu yerde 3. karakter bu ikisinden karma gen alarak doğuyor. Ve doğum yerinin nüfus dağılımı ve yoğunluğu ile ilgili olduğuna dair bir açıklama var.

Forumi, şikayet, tartışma,vs isteyen buyursun tabi ama..

Kişisel fikrim:

* Söyle olmalı böyle olmalı kısmı ile uğraşmayıp, oyunumuzu oynamak. İnanın bunlar sayfalarca tartışılmış mevzular zaten. Forumdan isteyen Suggestions ve diğerlerini okusun. Her karşılaştığımız mevzuya bir eleştiri getirmeyelim, sistem mükemmel olmasa da eldeki materyal bu. WOW ya da Diablo oynarken "Ben bir Blizzarda mektup atayım, şu siege tank üretim şekli böyle çok manalaı değil, şöyle olması doğru" diyor musunuz?
ki bu durum buna benzer yüzlerce lafa rağmen bu şekilde tutuluyor. Code ve denge gereği.

* Zaten "Accepted Suggestions" kısmında bir çocuk ve doğum öğesi var. Bkz.

* Tekrar tekrar söylüyorum doğduğunuz yerler İsveçli adası değil. Bizim burnumuzun dibindeki büyük kara parçası. En yakın medeniyet de biziz. Teorik olarak isimlendirmek gerekirse de bizim toprağımız oluyorlar. Bundan hariç olarak bizim Hgorian adamız gibi tamamen İsveçlilere ait 3 tane ada var, onlar ayrı.

* Yeni doğan karakterlerin kıtanın çöl ya da dağlık alanında taa bilmem nerde çıkıyor olması, yeni oyuncular adına büyük handikap, ama onu da "ben bir gezeyim" deyim oraya giden arkadaşlara söyleyiniz.

* bu yeni karakter mevzuunda da son olarak.. hiç bir eski oyuncu yenileri yönlendirmek ya da bakıcılık yapmak zorunda değil. Biz yapıyoruz, iyi niyetle yapıyoruz. Yeni bir karakter de oynamak için birinden yardım almak zorunda değil. Biz doğduğumuzda da gökten zembille binalar, aletler, tecrübeli oyuncular inmedi. O da onların kadersel uğraşı olur.

* Geliniz oyunu oynayalım, boşverin dinamiği, forumu, doğumu :wink:

Aman abicim zaten hiç kafam basmaz böyle şeylere :) Sadece arkadaşın dediği gibi İsveç'lilerin doğal olarak bizim adada doğabilecek olma ihtimali ilginç gelmişti bana... Ama yok öyle şey diyosan yoktur... :wink: Ben bi suggestions kısmını okuyayım bakayım... İlginç şeyler var gibi...
Grinza

Postby Grinza » Fri Jun 16, 2006 1:12 pm

Haritanın bazen farklı sekiller barındırması nedeniyle farklı bir yerlerde oldugumu sanmısım arkadaslarforum için özür diliyorum..
okoro

Postby okoro » Fri Jun 16, 2006 3:19 pm

Grinza wrote:Haritanın bazen farklı sekiller barındırması nedeniyle farklı bir yerlerde oldugumu sanmısım arkadaslarforum için özür diliyorum..

Olsun bak 2-3 gün muhabbet döndü... Fena mı oldu? :lol:
ebenezer

Postby ebenezer » Sat Jun 17, 2006 8:50 pm

Zaten php gibi basit bir dille yazılmış bir oyunun dinamiklerini değiştirmek pek te zor değil. ben de türk karakterle sanırım ya isveçlilerin oraya çıktım ya da çölün ortasında isveçli buldum bilmiyorum. Kumlar arasında öldüm zaten alakasız insansız bir yerde. Ama gene de bu saatten sonra bu iş yaş olduğundan kelli biz devam edelim olayımıza. Çok çoğalırlarsa keseriz itina ile buluruz bir sebep.
Yoldash

Postby Yoldash » Mon Jun 19, 2006 1:39 pm

Çok çoğalırlarsa keseriz itina ile buluruz bir sebep.

Budur..

Her!.. Hgorianlı!.. Asker!.. Doğar!..

Yayaya Şaşaşa HSK çok yaşa!
Yoldaş G. ILGAR

-----------------------------

<i>Knowledge is burden..</i>
nescafe

Postby nescafe » Tue Jun 20, 2006 9:54 am

Tanrılar mı çıldırdı; yoksa insanlar mı? :lol:

Sıcak.. çok sıcak hava.. :D
Gyrus

Postby Gyrus » Tue Jun 20, 2006 7:05 pm

nescafe wrote:Tanrılar mı çıldırdı; yoksa insanlar mı? :lol:

Sıcak.. çok sıcak hava.. :D

+1 (Sıcak.. çok sıcak hava)

Not: Tanrılar çıldırmaz sadece insanlarla eğlenirler. İnsanlar da doğuştan çılgındır benceee :wink:
(GyRuS)

Return to “Turk Oyuncular (Turkish)”