Kural Ihlalleri

Turk oyuncularin bulusabilecegi, karakter disi tartisma forumu

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Players Department Trainee

User avatar
Yoldash
Posts: 112
Joined: Mon Jul 04, 2005 10:41 pm
Location: Ankara, Turkey
Contact:

Kural Ihlalleri

Postby Yoldash » Fri Nov 18, 2005 10:13 am

Arkadaşlar,

17.11.2005 itibari ile Oyuncu Departmanı'ndan Kural ihlali konulu ilk mesajımızı almış bulunmaktayım..

Kendilerine yazdığım cevapta hep tartıştığımız konuları iletip, şu anda adayı çevirecek kadar oyuncu olamdığını bu sebeple bu şekilde davrandığımızı belirttim.

Gene de, herkez oyununu gözden geçirip, mevcut kurallara nasıl uyum sağlayabileceğimiz ya da daha az ihlal edebileceğimiz şekilde düzenlemeye çalışırsa ne güzel olur. Elin departmanına ayıp olmasın.

Hayır .. yarın bir gün Golden Horde yapınca, siz zamanında hile yaptıydınız demesinler :P

Şaka bir yana, artık düzenleme vaktidir.. Kural ihlallerimizi olabildiğince azaltalım. (Gerçi mümkün değil tam olarak uymak ama.. elden geldiğince)
Yoldaş G. ILGAR
-----------------------------
<i>Knowledge is burden..</i>
User avatar
Gyrus
Posts: 167
Joined: Tue May 03, 2005 1:45 pm
Location: Istanbul
Contact:

Postby Gyrus » Mon May 01, 2006 5:21 am

Sevgili Cantr ahalisi,

Tırnaklarımızla kazıya kazıya, besleyip büyüttüğümüz, Hgorian artık yeterli sayıda oyuncu ile ayakta durabilecek hale gelmiştir. Başlarda Yoldaş'da ben de adanın ayakta kalabilmesi için karakterlerimizi bir aöaç uğruna çalıştırdık ama artık buna bir dur demenin vakti geldi sanırım.

Bu hem oyundan bizim de daha çok tat alabilmemiz ve RP'yi tam olarak yapabilmemiz için bir ihtiyaç, hem de oyunun kuralları gereği uymamız gereken bir zorunluluk.

Eminim bir çoğunuz ANA KURALIN ne olduğunu biliyorsunuz. Yani yarattığınız karakterler bir amaç uğruna birlikte çalışamazlar, birlikte yaşayamazlar, birlikte savaşamazlar hatta çok ama çok zorda kalmadıkça konuşmamalılar bile.

Yani bu oyunu kendi yarattığımız karakterler arasında değil, başkaları ile oynamamızı istiyor oyun mekaniği ve buna uymayan oyunculara da sert yaptırımlarda bulunuyor. (Bunun örnekleri daha önce birçok lisan grubunda yaşandı, ama bizde yaşanmadı).

Şimdi fotoğrafı bu şekilde çekmişken, bugünden başlayarak sizden ricam, karakterlerinizi dağıtmanız, hiçbir şehirde 1'den fazla karakteriniz olmasın. VE karakterlerinizin farklı amaçları olsun. Mesela hepsi Nairis Kolluk Kuvvetlerinde asker olmasın. Biri asker, biri balıkçı biri evsiz olsun mesela.

Ve son bir tavsiye, 15 karakter yaratıp hepsini aynı karakterle oynayıp, bir de adnın küçüklüğü nedeniyle ANA KURAL ihlali yapmak yerine. Bence 3-5 karakter yaratalım. Ama onların karakterlerini sağlamlaştıralım ve daha iyi RP yapalım. Hem de oyundan BAN'lenmek gibi bir tehlik olmasın.

Yoldaş da bu konuda birşeyler söyleyecektir eminim.

İyi oyunlar.

Herşey Hgorian için.

:wink:
(GyRuS)
User avatar
okoro
Posts: 35
Joined: Thu Apr 13, 2006 10:31 am
Location: izmir/Türkiye
Contact:

Postby okoro » Mon May 01, 2006 7:23 pm

Hmm dağıtıyoruz karakterleri yani... Ok bu kabul ama bence yine de 15 karakter açalım... Dediğin gibi 3-4 karakter ana karakter olarak kalsın... Diğerleri kamplarda çalışsın...Hala sayımız çok az... Bu şekilde ayakta kalmamız daha kolay olur bence...
User avatar
nescafe
Posts: 21
Joined: Mon Apr 10, 2006 6:26 pm
Location: Izmir
Contact:

Postby nescafe » Mon May 01, 2006 9:11 pm

Evet, yollara düşürme vakti geldi.. Zaten ne zamandır beni bu durum rahatsız ediyordu ama faaliyete geçirmekte sürekli gecikiyordum. Bugünden tezi yok dağıtıyorum onları Hgorian' ın dört bir köşesine.. Aslanlarım benim, haydin yollara.. :D

Yalnız, zavallıcıkların nüfusunu azaltmaya hiç niyetim yok. Ayrı ayrı takılsınlar; kendi dünyalarını kursunlar. Varsın silik olsunlar bir müddet ama yine de var olsunlar istiyorum. Ne zaman başımıza ne geleceği hiç belli olmaz, değil mi arkadaşlar? Her köşeye bir nefer şart bence.

Kalın sağlıcakla.. :wink:
User avatar
Yoldash
Posts: 112
Joined: Mon Jul 04, 2005 10:41 pm
Location: Ankara, Turkey
Contact:

Postby Yoldash » Tue May 02, 2006 12:53 am

Arkadaşlar,

Dün itibarı ile Oyuncu Deparmanı'na kabül edildim.

Üzülerek gördüm kü, bizim dil grubumuzda kaynaklanan ciddi sorunlar olmuş. Bizim dışımızdaki konumlar, sanırım bizim sorunlarımızı yaşamadığı için olsa gerek, bazı hususlarda bizim kadar kural ihlaline gitmemişler.

Bunlardan birisi aynı konumda bulundurulan karakterler. Ben kendi adıma düzenleme yapıyorum, departmana da grup olarak düzenleme yapacağımızı yazdım. Herkez bir konumdaki karakterini olabildiğince azaltmaya çalışsın. 3 kişi olmasın mümkünse özel olarak aynı yerde.

Kendi karakterleriniz arasında da asla bir şey alıp verme yapmayın, ciddi anlamda takip ediliyormuş, huzursuzluğa gerek yok.

Ada olarak süper gidiyoruz, gereksiz sorun yaşamayalım.

Yeni şehirler, gemiler ve keşiflerle konum sorununu çok kısa sürede aşarız zaten
Yoldaş G. ILGAR

-----------------------------

<i>Knowledge is burden..</i>
Ceren
Posts: 22
Joined: Fri Jun 22, 2007 9:55 am
Location: England

AKI

Postby Ceren » Tue Oct 30, 2007 5:48 pm

Ana Kural Ihlali'nin oyuncular departmani tarafindan algilanisi ve de farkli kisilere farkli sekilde uygulanisi artik midemi bulandiriyor!!!!!
Childe Roland to the Dark Tower came
Ceren
Posts: 22
Joined: Fri Jun 22, 2007 9:55 am
Location: England

...

Postby Ceren » Fri Nov 02, 2007 3:31 pm

Arkadaslar son aldigim duyumlara gore topraklariniza dusman gelince toplu saldirida bulunamazsiniz!
Onune geleni kesen hilecinin basi oldugu icin bu kisi PDler tarafindan korunma altina alinacaktir o yuzden ona saldirmaniz ve de oldurmeniz hesabinizin sorgusuz sualsiz bloklanmasina sebep olur:D
Svenskleri ne cok seven varmis su PDde kardesim.
Neden biraktim diye merak eden varsa iste cevabi burda
!
Childe Roland to the Dark Tower came
bluesman80
Posts: 249
Joined: Sat Jan 08, 2011 11:00 pm
Location: Ankara, TR

Re: Kural Ihlalleri

Postby bluesman80 » Mon Mar 21, 2011 10:23 pm

Yeni bir konu açmak istiyorum:

Her ne olursa olsun, bir karakterin kendisine yabancı dilde konuşan bir karakterle karşılaştığında o dili hemen ya da kısa sürede konuşmaya başlaması bir kural ihlali olmalı, diye düşünüyorum. Çizimlerle ya da jestleri ortak bir dil kullanarak yazıp anlaşma ortamı sağlanabilir bence. Anlaşamamanın doğuracağı sonuçlar da her ne olursa olsun oyunun parçasıdır, katlanılmalıdır, diye düşünüyorum.
Let the sunshine in!

Return to “Turk Oyuncular (Turkish)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest