Hayvanlar ve av

Turk oyuncularin bulusabilecegi, karakter disi tartisma forumu

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Yoldash

Hayvanlar ve av

Postby Yoldash » Tue Nov 15, 2005 10:21 am

Oyuna yeni başlamış ya da mevzu üzerinde henüz iştiare edemediğimiz arkadaşlara yönelik yazıyorum.

*Sevgiyle* Arkadaşlar,

*Ukalaca* Siz bilmezsiniz.. bizim bu adamızdaki hayvanlar varya.. eskiden bööle değildi. Kıpırdamaz, üremez, saldırmazlardı. Hatta sayılarıda azdı. Biz durumun mahiviyetine ve ihtiyacına yönelik Jos'a küsür kere mail, tahrik ve yüzsüzlükle itelemede bulunup, Uğurla bunları düzelttirdik.

*Sakince* Bu sebepten ötürü, ada da ikinci bir hayvan sorunu olursa.. yardım isteyecek yüzümüz yok. Buna istinaden.. KÖKÜNÜ KURUTMAYIN LAM ŞU HAYVANLARIN!

*Kibarca devam ederek* Yani demek istediğimiz şu dur ki: Evet avcılığın oyun için gereğini, eğlenceli olduğunu, bıçak ihtiyacını bilmekteyiz. Lakin oyunda hayvanların çoğalması da mekanik olarak şu şekildedir. Bir bölgedeki hayvanın önce bir eşi olması gerekir, sonra hergün belirli bir ihtimalle çoğalırlar.. ki bu düşük bir ihtimal.. Buna istinaden örneğin İngiliz adasında sayısı "6" ve altındaki hayvanların avlanılmasına kızılıyor. Biz de lütfen izin verelim .. düt kadar adamızdaki .. bit kadar sayıları artana kadar şu hayvanları avlamayalım bir süre. Zaten sonra sayıları arttıkça üreme hızları da artıyor, ve sen bir yandan avlıyorsun, onlar bir yandan ürüyor modeli gül gibi geçinip gidiyorsun.

*Böbürlenerek* Gerekli alet edevat yardımını zaten tüm şehirlerden sağladığımız inancındayım.

*Tek kaşını kaldırarak* Yeni kıtada hayvan sayılarının 7-8 olduğuna ben şu an şahit olmaktayım.. avcılarımıza duyurulur.
Yoldaş G. ILGAR
-----------------------------
<i>Knowledge is burden..</i>
Grinza

Postby Grinza » Tue Nov 15, 2005 4:42 pm

Doğuda kurulan bir avcı kasabası olmasına rağmen su an avcılıkla ilgili tek aktivitesi av duasına cıkmaktır bilgilerinize yeni bir kıta olmadan avcılık adına baska bir girisimde bulunulmayacaktır teğmin ederim..
nescafe

Postby nescafe » Sat Jul 01, 2006 7:23 am

Oyunda bir av merağı, almış başını gidiyor.

Rahat bırakın kardeşim şu hayvanları..
okoro

Postby okoro » Mon Jul 03, 2006 5:08 am

nescafe wrote:Oyunda bir av merağı, almış başını gidiyor.

Rahat bırakın kardeşim şu hayvanları..

Bu bence av merakının dışında bir şey...
Sanırım bazı arkadaşlar oyun oynamayı vurabilecekleri her şeye vurmak zannediyorlar hala...
Erdemi

Postby Erdemi » Fri Aug 18, 2006 8:24 pm

Yaw ben yeni oynuyorum bu oyunu.
Hayvanı yaralıyorum ama yiyemiyorum.Bu arada hayvanı vurmak için elimi kullanıyorum
ebenezer

Postby ebenezer » Sun Aug 20, 2006 10:54 am

Sen ormana gidip hiç elinle geyik avlayıp sonra gene elinle derisini yüzüp etlerini ayırıp ateş olmadan yemeyi denedin mi? Mantık burada da aynı. Aç kalmazsın merak etme hayvan yemediğin için. Toplayıcılık ile başla, insanlarla konuş, öğren acelesi yok.

Return to “Turk Oyuncular (Turkish)”