Kendimizi tanitalim

Turk oyuncularin bulusabilecegi, karakter disi tartisma forumu

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Veysi

Postby Veysi » Thu Oct 13, 2005 8:56 pm

Bu arada oyundaki karakterimin ismini "Temur" olarak değiştirdim. Aargh ismi gördüm ki pek bir havada kalacak. Kafa karıştırmaması için, forumdaki kullanıcı ismimi de değiştirdim. Kafanızı karıştırdıysam eğer kusuruma bakmayın :)
Yoldash

Postby Yoldash » Fri Oct 14, 2005 5:49 am

İsim konusu için tebrik ederim..

Ben de normalde sağda solda "Phantom" nickini kullansamda burada bir dil alanımız olduğu için Türkçe isimler kullanılmasını destekliyorum.

Türkçe demişken bahsi geçmiş bir konuyu da açayım.. Türkçe'den kastım Türkiye'de kullandığımız isimler.. Zeynep, Baran, Elif, vs Türkçe olmasada hayatımızda yer alan isimler ve eski Türk Hakan'larından daha hatırda kalan, normal isimler.

Gönül herkezin normal kullanımda olan isimler alması yönünde ama almayana da yapıcak bir şey yok.. (gerçi ben ya yabancı, ya deli muamelesi yapabilirim :evil: )

Oyun ayrıca bir soyadı alınmasını da önermekte biliyorsunuz.. biz ilk dönemlerde kişilerin doğduğu yer (Mezhin'li Aziz), ya da meslekleri ile (Taşcı Kürşat) anıldığına veya bir cengaverlik gösterdikten sonra Dedem Korkut'u çağırtıp boy boylayıp, öyle isim verildiğini düşündüğümüz için baştan almamıştık. Bununla beraber tüm karakterlere birer lakap edinmeye de çalışmıştım.. (örnek Yaban Ali, Yusuf Hoca, vs). Demem o dur ki bir şekilde isimler arasında bir ayrıma gitmemiz gerekmekte. Örneğin, bir gruba katılmakla (Safinazlar, NKK) bir sıfat ya da soyad edinilebilmektesiniz ama bunun haricinde görsel öğeler olmadan ayı isimleri birbirinden ayırd edemiyoruz. Şu an da oyunda ikişer adet Banu, Ali ve Berk var mesela.. ve karışacaklar oyuna hakim olmayan kişiler için
Yoldaş G. ILGAR
-----------------------------
<i>Knowledge is burden..</i>
Gyrus

Postby Gyrus » Fri Oct 14, 2005 6:37 am

Temur wrote:Bu arada oyundaki karakterimin ismini "Temur" olarak değiştirdim. Aargh ismi gördüm ki pek bir havada kalacak. Kafa karıştırmaması için, forumdaki kullanıcı ismimi de değiştirdim. Kafanızı karıştırdıysam eğer kusuruma bakmayın :)

İsim değiştirmen çok ama çok iyi olmuş ... Aargh biraz "aargh" yaratıyordu telafuz ediliş sırasında :wink:

Bu arada güzel dileklerin için teşekkür ederim askerlik ile ilgili ... ama ben zaten sevdiklerimin yanındayım :wink: ve ben de 301'im ... şurada kaldı 15 gün dersem ne demek istediğim anlarsın sanırım :wink: ...

Neyse ya atacaklar beni ... bu konuyu on beş gün sonra tekrar alevlendirelim :lol:
(GyRuS)
Grinza

Postby Grinza » Sat Oct 15, 2005 8:47 am

Yoldaş abi bana gönderme yapmaaaaa yawww...Dayt...Her yerden bana gönderme geliyo yaw..Benimde bu konuyla ilgili bir görüşüm var şu an türkiyede kullandığımız çoğu isim arap kültürün etkiside kalmıştır.Türklerin müslüman olması tüm hayatında değişiklik yaratmıstır koskoca türk islam kültürü çıkmıştır su an cantrdaki karakterlerimiz arap kültürüyle falan tanışmadı ilerde araplarla karşılaşırsak aa senin adın ali benimkide ali diye durumlarla karşılaşma olanağımız yok değil eğer bir kültür karışımı olurda isimler değişirse kabul amma benim türk hakanı isimleri kullanmama neden kızıyorsunuz yaw *ağlar*
Grinza

Postby Grinza » Sat Oct 15, 2005 8:48 am

Bende zenci muamelesi yaparım he aa sen arapsın diye :) :twisted:
Yoldash

Postby Yoldash » Sat Oct 15, 2005 11:54 am

Gönderme değil.. konuyu konuşuyoruz. Alınganlık yok.

Önemli nokta ben Türk Hakan'ı ismi almanıza bir şey demiyorum.. kullanamayacağımız isimler almanıza eleştiri getiriyorum. Gökhan'da öztürkçe ama gül gibi isim mesela.. o da Hakan..

Türklük kavramını da etnik değil Kemalist açıdan ele alsak diyorum. Yani T.C. içinde geçen değerleri Türk öğeleri olarak almaktan bahsediyorum.. örnek verdiğim gibi Zeynep arapça ama Il-Ulaluk'dan daha fazla bize ait kanımca..
Yoldaş G. ILGAR

yigit

Postby yigit » Sun Nov 13, 2005 4:53 pm

merhabalar,

ben de kaydoldum. veya yalan söylemeyeyim, daha formu yollamadım, şimdi kaydoluyorum. aslında bu da tam doğru değil. ben eskiden oynamıştım Cantr, hatta bakayım hemen, mart 2004'te kaydolmuşum, sonra askere gittiğimde bırakmak zorunda kaldım.

şimdi özledim, geleyim dedim. bir de baktım ki türkçe olmuş. ellerinize sağlık.

adım yiğit. 75 doğumluyum, ankara'da yaşıyorum, yazılımcı olarak çalışıyor, bir yandan da master yapıyorum.

hadibakalım.
Yoldash

Postby Yoldash » Mon Nov 14, 2005 12:48 pm

Hoşgeldin Yiğit,

Eski cantr'cıları görmek tekrar ne güzel.. yalnız biz arada Ankara'da toplanırız tayfa olarak, seni de bekliyoruz :)

PS: Bugün itibarı ile menüleri de Türkçeye çevirdim.. hayırlı olsun.
Yoldaş G. ILGAR

Yoldash

Postby Yoldash » Fri Mar 31, 2006 3:09 pm

Arkadaşlar..

Yeni oyuncularımız var. Burda kendilerini tanıtmalarını umuyoruz.

Hadi ama :)
Yoldaş G. ILGAR

nescafe

Postby nescafe » Mon Apr 10, 2006 6:42 pm

Yeni katılımcılar denilince üzerime alındım. :D

Bendeniz Cantr' a bir arkadaşı sayesinde bulaşmış ve bulaşmakla da kalmayıp sıvanmış bir zat-ı muhteremim. Yoğun iş temposu arasında stres atmanın en güzel yolu oldu bu benim için.

Kısacası hoş buldum efendim. :)
okoro

Postby okoro » Thu Apr 13, 2006 11:36 am

Efendim madem foruma da kayıt olduk bi de kendimizi tanıtırsak herhalde fena olmaz...

Adım Koray (bak seen) İzmir'deyim. 30 yaşında bir elektronik mühendisiyim... Evli ve potansiyel 1 çocuk baba adayıyım... Böyle biline...
nescafe

Postby nescafe » Mon Apr 17, 2006 6:22 pm

Koray işte başıma Cantr' ı saran, sarıp da çok iyi eden arkadaşımdır. Sağolsun beni de kendine benzetti. :D
okoro

Postby okoro » Tue Apr 18, 2006 8:00 am

nescafe wrote:Koray işte başıma Cantr' ı saran, sarıp da çok iyi eden arkadaşımdır. Sağolsun beni de kendine benzetti. :D

Estağfirullah diyorum...
okoro

Postby okoro » Tue Apr 18, 2006 8:37 am

Bu arada beni bu güzide oyunla tanıştıran Silka Hanım'a da teşekkürü borç bilirim... 8)
Last edited by okoro on Tue Apr 18, 2006 7:04 pm, edited 1 time in total.
Yoldash

Postby Yoldash » Tue Apr 18, 2006 2:04 pm

Efenim Silka Hanım'ı da oyuna ben çağırdım ama kendisine forumda pek rastlayamıyoruz yazık ki..

İzmir güçleniyor gördüğüm kadarıyla Cantr'da. Ah ah, vakti zamanında Ankara'da 10-15 kişilik Cantr toplantıalrı yapmıştık.. eski günler :cry:
Yoldaş G. ILGAR

Return to “Turk Oyuncular (Turkish)”