SSS harici sorular sorunlar yardimlar ve herneyse..

Turk oyuncularin bulusabilecegi, karakter disi tartisma forumu

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Gyro

SSS harici sorular sorunlar yardimlar ve herneyse..

Postby Gyro » Wed Sep 14, 2005 5:11 pm

Jos Elkink (2005-09-14)

--------------------------------------------------------------------------------
Gemilerin, kıyıya yanaşmış gemilere yanaşabilmesi, oyundaki başka bir değişikliğin hesaplanmamış bir yan etkisidir. Bu öğe düzeltilmiştir. Yanaşmış gemilere yanaşmak artık mümkün olmayacaktır.
--------------------------------------------------------------------------------

neden ki? IRL de dock edebilioz ama... bu bi problemdir? gerçekçilik dışı olmaz mı bu durum? hata dedikleri şeyi düzeltirken, yeni bi hata yapılmış olmuo mu böyle?
Gyro wrote:valla echo var...
Gyrus

Re: SSS harici sorular sorunlar yardimlar ve herneyse..

Postby Gyrus » Thu Sep 15, 2005 5:55 am

Güneş zaten ilk olarak birbirine "dock" edebilir şekilde ayarlandı, ama kod hataları oluştu ve gemiler kilitli olmasına rağmen, diğer gemidn büyük gemiye geçişi engelleyemediler. Bunun üzerine forumda büyük tartışmalar yaşandı ve şimdilik böyle bir çözüm bulundu, ama ileride bu düzeltilir diye düşünüyorum.

Aslında herşeyi RL ile özdeşleştirmemek lazım .. Düşünsene yolda yürürken birbirimize 2 g ıspanak bile veremiyoruz ... Neden ellerimiz mi bağlı? :wink:

CanTR dünyası ... Hayatın Ta Kendisi ... ama MySQL formatında :wink:
(GyRuS)
Gyro

Re: SSS harici sorular sorunlar yardimlar ve herneyse..

Postby Gyro » Thu Sep 15, 2005 9:55 am

Gyrus wrote:Düşünsene yolda yürürken birbirimize 2 g ıspanak bile veremiyoruz ... Neden ellerimiz mi bağlı? :wink:

:!: :!: :!: sen yanında ıspanak taşımaya mı başladın :?: :?: :?:

Tanrı'm canTR ın yaratılmasına izin verirken bunnarı hesaba kattıydın di mi? 8)
Gyrus

Postby Gyrus » Thu Sep 15, 2005 10:15 am

:lol:

not: Soğuk çok soğuk .. brrrrrrrrrrrr :twisted:
(GyRuS)
Gyro

Postby Gyro » Fri Sep 16, 2005 4:44 pm

irc.gnug.org canTR için irc kanalı bulunan server...
sitenin java appleti de bu server a yönlendirilmiş durumda ve içeride neredeyse birçok oyuncıu bulunurmuş...

Gyrus: bni sen sandılar ;)
Veysi

Postby Veysi » Wed Oct 12, 2005 1:26 pm

Arkadaşlar, oyuna girdikten bir kaç saat sonra "bu gün için limiti doldurdunuz, yarın gelin" benzeri bir uyarı çıktı. Günlük bir limit mi söz konusu? Yoksa karaterin uyuması ile ilgili bir olay mı? Aynı gün tekrar oyuna kaldığım yerden devam etme olanağım yok mu?

Bir de karakterimin etrafında başka insanlar var ama kimse cevap vermiyor. Oyunda tek başıma hiçbir şey yapamam gibi geliyor. Ayrıca zevkte alamam, yeni başlamış birisi olarak. Bu konuda yardım talebediyorum.
Grinza

Postby Grinza » Wed Oct 12, 2005 5:44 pm

Öncelikle selamlar bu oyun anladığın gibi uzun vaadede devam bir oyun yani başlarda sıkılma oranı yüksek gerçektende ama sana söyle söyliyim oyun cok realistik çzellilere sahip anladığım kadarıyla ultimada oynamıs birisin eğer action için oynayanlardan değilsen bu oyunun sana göre olabileceği kanatindeyeyim şu sıralar okul kimisinin işi dolayısıyla biraz az konusma var ama oyunda herkes sistemliye yakın bir şekilde çalısıyor oyunda iki tane sehir var 2 taneside yapılıyor biri nairis biri mezhin eğer ortaya bir şeyler yazarsan hemen olmasada sana herkes yardımcı olacaktır ama oyuna yemek bulmayla başla derim..Çünkü karakterlerin aç olarak doğacaktır sonra bir karakterin nairiste sanırım nairsin bir valisi var ismi toprak birde onun yardımcısı var mert ortaya söylersen onlar sana iş bulmanda ve zevkli bir oyun oynamana yardımcı olacaklardır forumların tamamını okursan oyunla illgili daha detaylı bilgiler edinebilirsin.. Saygılar *uyarı:Karakterlerin isimlerinin türkçe olması önemli msnini verirsen buluduğun adanın haritasını gönderirim oyunu oynamanı kolaylaştırır.*
Grinza

Postby Grinza » Wed Oct 12, 2005 5:46 pm

oyunu 1 günde 200 dakka oynayabilirsin o yüzden bir iş yaptıktan sonra log out olmanı tavsiye ederim 10 15 dakka sonra yeniden girip mesaj geldi mi diye bakabilirsin..
Gyrus

Postby Gyrus » Thu Oct 13, 2005 6:33 am

aargh wrote:Arkadaşlar, oyuna girdikten bir kaç saat sonra "bu gün için limiti doldurdunuz, yarın gelin" benzeri bir uyarı çıktı. Günlük bir limit mi söz konusu?

Aargh aramıza hoşgeldin,
(bana attığın maile bir cevap yolladım burdan da benzer şeyler yazıp, senin gibi sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olmak istedim) :wink:

Öncelikle ... grinza'nın da dediği gibi ... oyuna hergün sadece 200 dakika bağlanabiliyoruz. Bunun birkaç nedeni var. Birincisi "server"'ı çökertmemek için. İkincisi Cantr'ın bir anda bütün hayatımız haline dönüşmesine izin vermemk için ve üçüncüsü ise oyuna tüm hayatını adayamayan (çalışan insanlar gibi, başka hobileri olan insanlar gibi) insanlarında girip 15-20 dakika karakterleri ile ilgilenip diğer "hard-core" oyunculardan çok ama çok geri düşmemelerini sağlamak. :wink: . Bu konu tamam sanırım.

Bir diğer konu:
aargh wrote:Bir de karakterimin etrafında başka insanlar var ama kimse cevap vermiyor. Oyunda tek başıma hiçbir şey yapamam gibi geliyor. Ayrıca zevkte alamam, yeni başlamış birisi olarak. Bu konuda yardım talebediyorum.

Cantr yapımcılarınında (Jos Elkink) söylediği gibi yavaş ilerleyen, yazı-bazlı bir online rol yapma oyunu. Ve oyunda "NPC" ler, tamamlanması gereken önceden hazırlanmış görevler "quest"'ler yok. Herşeyi yaratan karakterler, durum böyle olunca, bugün için 35 olan oyuncu ve 170 civarındaki karakter sayımızla her an herkes online olamıyor maalesef. Sayımız ileride arttıkça, bu sorunun (tabi bunu sorun olarak görüyorsak) çözüleceğine inanıyorum. Şunu da belirtmek isterim. Ben adanın tercümelerinin bir kısmını tamamlayıp ve Türk adasının yaratılmasını sağladıktan sonra, ilk karakterlerimle günlerce kendi kendime konuştum ... :twisted: (oldukça rahatsız edici bir durumdu, sonra gorkheim geldi de RP yapmaya başladık)

Şimdi de biraz kötü polisi oynamam gerekiyor (istemeyerek de olsa) ...

Arakdaşlar maalesef, oyun hakkında oyun içinde öğrenilebilecek ve oyunun bence tüm zevkini içeren bilgileri forumda veya msn üzerinden paylaşmamız ANA KURAL ihlaline giriyor... Nedir bunlar?

Yer adları
Kişi adları
Haritalar

Hatta bu konudaki mesajları "use of the wiki" kısmından okuyabilirsiniz. Çünkü bu tip konular oyun dışında konuşulmaya başlanınca, oyunun tüm havası kaçıyor maalesef. O yüzden sizlerden ricam bunları forumda değil oyunda çözmeniz. Zaten emin ol oyunda kime .. en yakın şehir nerede, nasıl yemek bulabilirmi diye sorsan, yarım gün içinde haritalarla ve yemekle dolup taşacaktır kollarınız :wink:

Bunun dışında yeni başlayanlara tavsiyem:

Türk adasında 2 yada 3 karakter oluşturmaları (daha fazla değil)
Eğer ingilizceler iyeterliyse 1 yada 2 karakter de İngiliz adasında oluşturmaları
Yerdeki tüm notları okumaları ve gerekenleri kendi envanterlerinde kopyalamalrı
Bir yere varınca veya doğdukları yerde hemen kendilerini tanıtmaları
Karakterlerine Türkçe bir isim bulmaları
Birşey söyledikten sonra özellikle ilk günlerde cevap almak için en fazla yarım gün beklemeleri (bu genelde 1-2 saat civarında olabilir)

Aklınıza gelen diğer tiyoları da "veteran oyunculardan" bekliyorum ... :wink:

Sevgiler, saygılar ...[/list][/b]
(GyRuS)
Yoldash

Postby Yoldash » Thu Oct 13, 2005 9:16 am

Uğur'un dediği üzere oyunumuz belirli süreçler atlattı..

Türk adasının açılması, insanlar, monologlar.. bu güne kadar sayımız çok az olduğu için ister istemez kendi aramızda iletişime geçmek ve didinmek durumunda kaldık. Lakin, artık belirli bir noktaya ulaştığımız için bu ANA KURAL ihlallerimizi hafifletelim diyoruz.

Kısaca,

* Oyunu kendi kendimize değil, birbirimizle oynayalım..

* Karakterlerle klan oluşturmayalım..

* Aynı projede çalıştırmayalım

* Mümkün oldukça hepsini farklı yerlerde oynamaya çalışalım

* Forumda oyun bilgisi vermeyelim (hatta dışarıda da pek vermeyelim) artık oyun içinde de o bilgilere ulaşılabiliyor sonuçta.. haritayı görmek isteyen çevresindekilerden alsın

PS: Yıkmak, yapmaktan çok daha kolaydır.. oyunu baltalamayalım (diğer insanları engelleyerek, bug kullanarak, ortamı gererek, insanları başka şeylerle uğrşmak zorunda bırakarak,vs)
Yoldaş G. ILGAR
-----------------------------
<i>Knowledge is burden..</i>
Veysi

Postby Veysi » Thu Oct 13, 2005 9:17 pm

Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. Artık oyunla ilgili şeyler kafamda biraz daha netleşmiş durumda. Online kimse yok diye neden çırpınmışım boşuna :)
Bugün olayları takibettim de, hayat cidden var adada. :)
Gyrus

Postby Gyrus » Fri Oct 14, 2005 6:38 am

Temur wrote:Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. Artık oyunla ilgili şeyler kafamda biraz daha netleşmiş durumda. Online kimse yok diye neden çırpınmışım boşuna :)
Bugün olayları takibettim de, hayat cidden var adada. :)

Ahh Temur'cum herkes senin kadar sabırlı olabilse keşke ... :wink:

Yaa aslında çok şey istemiyoruz sadece bir gün değil mi :lol: :shock: :lol:
(GyRuS)
Yoldash

Postby Yoldash » Tue Nov 15, 2005 2:26 pm

Soru cevap demişken..

arkadaşlar, aşağıda (hatta tanıtalım kısmında da) msn'im kayıtlı..

Sorusu olan buyursun. On-line cantr desteği.. e daha ne yapalım, di mi?
Yoldaş G. ILGAR

-----------------------------

<i>Knowledge is burden..</i>
meddah

Postby meddah » Tue Nov 28, 2006 6:43 pm

Şimdi efenim, bir kaç gündür muhtelif karakterlerim durduk yerde kendilerini bi garip hissediyorlar.
Örnek:
"Kendinizi biraz halsiz hissediyorsunuz"
"Kendinizi biraz hissiz hissediyorsunuz"

Akabinde, ne olduğunu anlamadığı bir derde düşen garibim, sardırıyor elinde yiyecek namına ne varsa yemeye. Eh, normalinin dört katı civarında yemeye başlayan dertli dolap, bir müddet sonra elindeki yiyecekleri tüketiyor bu sefer de acıktığında biçare kalıyor.
Örnek:
"Açsınız"
"Açsınız"

Gelelim sorulara.

- Nedir abi bu, virüs salgını mı?
- Çözümü nedir; ne bulursa yesin mi adam?
- Madem oyuna böyle bir ekleme yapıldı, karakterin halsiz hallerde yaptığı işlerde performans düşüşü gibi bir gerçekçilik de eklenmiş midir, yoksa sadece "14 Şubat Sevgililer Günü" gibi tüketim ekonomisinin bir oyunu mudur bu bize?

Yetiş PD...
yigit

Postby yigit » Wed Nov 29, 2006 8:41 am

http://www.cantr.net/forum/viewtopic.php?t=11493

Burada tartışılıyor bir zamandır. Halsiz hissetme de, yemeğe saldırma da bug değil. Yeni bir tür hastalık herhalde. Hastalığın doğası ve çaresi malesef bilinmiyor, şimdilik yalnızca tanı koyabiliyoruz.

Araştırıp bulan, Cantr OOC tarihine geçer :)

Geçmiş olsun. Senin için de zor, kardeş.

*tahtaya vurur*

Return to “Turk Oyuncular (Turkish)”